kırmızı başlıklı kız hikayesi sunusu

Açıklama kırmızı başlıklı kız hikayesi sunusu
Kategori Türkçe
Gönderen sinbap
Eklenme Tarihi 19-01-2018
Boyut 20.97 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

Slaytlar
Slayt numarası 1

Kırmızı Başlıklı Kız Bir varmış bir yokmuş. Bir kırmızı başlıklı kız varmış. Kırmızı başlıklı kızın babannesi hastaymış. Kırmızı başlıklı kızın annesi kurabiye yapmış. Bir sepete koymuş. Kırmızı başlıklı kıza babannesine gцtьrmesini sцylemiş.

Slayt numarası 2

Kırmızı başlıklı kız ormanda giderken bir kurt gцrmьş. Kurt ona demiş ki; “Nereye gidiyorsun kьзьk kız?” Kırmızı başlıklı kız; “babanneme gidiyorum” demiş. Kurt; “Sepetinde ne var?” diye sormuş. Kırmızı başlıklı kız; “kurabiye var.” Kurt; “Sen kısa yoldan git, ben uzun yoldan gideyim.” Kırmızı başlıklı kız; “Tamam.” demiş.

Slayt numarası 3

Kurt onu kandırmış aslında. Kurt kısa yoldan gidecekmiş, kırmızı başlıklı kız uzun yoldan gidecekmiş. Kurt, kırmızı başlıklı kızın babannesinin evine цnce varmış. Kırmızı başlıklı kızın babannesi “Ne oluyor?” demiş. Kurt sesini зıkartmadan bir lokmada babannesini yutmuş.

Slayt numarası 4

Kurt kırmızı başlıklı kızın babannesinin giysilerini giymiş, yatağına yatmış. Sonunda kırmızı başlıklı kız babannesinin evine gelmiş. Kapıyı tıklatmış. “ Tık tık tık” Kurt; “Kapı aзık gir.” demiş.

Slayt numarası 5

Kırmızı başlıklı kız iзeri girmiş. Kırmızı başlıklı kız “Babanne senin gцzlerin neden bu kadar bьyьk?” demiş. Kurt; “Seni daha iyi gцrebilmek iзin.” demiş. Kırmızı başlıklı kız; “Senin burnun neden bu kadar bьyьk?” demiş Kurt; Seni daha iyi koklayabilmek iзin.” demiş

Slayt numarası 6

Kırmızı başlıklı kız; “Senin ağzın neden bu kadar bьyьk?” Kurt; “Seni daha iyi yiyebilmek iзin.” demiş Kırmızı başlıklı kız; “Aaaa; imdat!” demiş Ve kapıyı aзıp koşarak gitmiş. Kurt onun arkasından gitmiş. Onları bir avcı gцrmьş.

Slayt numarası 7

Hemen tьfeğini alıp, kurdu vurmuş. Kurt bayılmış. Avcı, kırmızı başlıklı kızın babannesini kurdun karnından зıkarmış. Kırmızı başlıklı kız ve babannesi sarılmışlar. Avcı, kırmızı başlıklı kız ve babannesi taş toplayıp kurdun karnına koymuşlar. Kurt yolda giderken цlmьş. Bu masal da burda bitmiş.