7.sınıf 1.dönem 1.veli toplantı tutanağı 2018-2019 Güncel

7.sınıf 1.dönem 1.veli toplantı tutanağı 2018-2019 Güncel dosyası 04-03-2018 tarihinde İlköğretim-7 kategorisinin.
Açıklama 7.sınıf 1.dönem 1.veli toplantı tutanağı 2018-2019 Güncel
Kategori 7. Sınıf Matematik
Gönderen sedagüven
Eklenme Tarihi 04-03-2018
Boyut 19.37 K
İndirme 7

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

 

        ……………………………………………………… ORTAOKULU OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

 

 

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı 1.veli toplantısını .../10/2017 günü,  saat: 18.00’da okulumuzun 7/… sınıfında aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere yapacağım.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 …/10/2017

 

 ………….. ………

 

                                                                         7/... SINIFI REHBER ÖĞRETMENİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ………..ORTAOKULU 

7/… SINIFI I. DÖNEM  VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

TOPLANTI TARİHİ: ../..10/2017

TOPLANTI SAATİ : 10:00

TOPLANTI YERİ : 7-D sınıfı

 

 

7/… Sınıfı 1. Dönem Veli Toplantısı   ../..10/2017 Tarihinde Sınıf Öğretmeni ............................. Başkanlığında 11 öğrenci velisinin katılımıyla Saat 12:00 İle 13:00 arasında 7/.. Sınıfında aşağıdaki gündem maddeleri ile yapıldı ve aşağıdaki kararlar alındı.

 

GÜNDEM MADDELERİ

 

1-  Açılış ve yoklama ve sınıf veli temsilcisi seçimi.

2-  Öğrenci velileri ile tanışma.

3-  Öğrencilerin başarı durumları ile ilgili velilere bilgi verilmesi.

4-  Velilerin öğrenciler hakkında bilgilendirilmesi

5-  Öğrencilerin sağlık, beslenme ve sosyal durumlarının görüşülmesi.

6-  Okul kıyafeti hakkında bilgi verilmesi

7-  Öğretmen - veli işbirliğinin öneminin belirtilmesi

8-  Dilek ve temenniler.

 

MADDELERİN GÖRÜŞÜLMESİ:

 

1- Sınıf rehber öğretmeni ……….. veli toplantısının açılışını yaptı. Toplantıya 15 öğrenci velisinin iştirak ettiği görüldü. Gelmeyen öğrenci velileriyle daha sonra görüşülmesine karar verildi. Veli temsilcisi olarak ………………. seçildi.

 

2-  Öğrenci velileriyle teker teker tanışıldı. Bu eğitim-öğretim yılında sağlık ve başarı temenni edildi.

 

3-  Öğrenciler hakkındaki genel bilgiler (özel bilgiler hâriç) toplantıya katılan velilere söylendi. Özel durumu olan öğrenci velileri ile toplantı sonuna birebir görüşüleceği ............................. tarafından belirtildi.

 

4-  Başarıyı artırmak için öğrencilerin derse ve okula mutlaka ilgi duymalarının gereği dile getirildi. Bu ilginin oluşturulmasının da okuldaki sosyal aktivitelere bağlı olduğu, bu aktiviteler öğrenciye ne kadar hitap ederse öğrenciyi o ölçüde okula bağlayacağı vurgulandı. Bu amaçla okuldaki sosyal aktivitelerin kapsamının daha da geniş tutulmasının yararları dile getirilerek bu sosyal aktivitelerde karşılaşılan sorunların giderilmesinde velilerin de katkıda bulunabilmesinin sağlanması gerektiği belirtildi.

 

5-  Öğrencilerin sağlık, beslenme, eğitim ve sosyal durumları hakkında rehber öğretmen ……… sene başında yapılması gerekenler hakkında öğrenci velilerine genel bir bilgi verildi.

 

6-  Öğrencilerin kılık-kıyafetine ve beden temizliklerine özen göstermeleri kıyafetlerinin temiz olmasına dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı. Belirlenen okul üniformalarıyla öğrencilerin okula devam etmesi gerektiği belirtildi.

 

7-  Velilerimizin okulumuzu sık sık ziyaret ederek ders öğretmenleri ile birebir görüşmelerinin öğrenci başarısını olumlu yönde etkileyeceği ……………. tarafından belirtildi. Ayrıca öğrenci hakkında herhangi bir olumsuzluk olduğunda bunun en kısa sürede sınıf rehber öğretmenine bildirilmesi istendi.

 

8-  2017-2018 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize ve sınıf öğretmeni ............................. hayırlı olması dilekleri ile, velilerle öğrencilerinin özel durumları hakkında birebir görüşmek üzere; toplantı sona erdirildi.

 

 

 

                                                                                                                                           .............................

 7/… Sınıf Öğretmeni

 

 

 

 

…/10/2017

UYGUNDUR

………………..

                                                          Okul Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ………… ORTAOKULU 

7/.. SINIFI I. DÖNEM VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

TOPLANTI TARİHİ : …/10/2017

TOPLANTI SAATİ : 10:00

TOPLANTI YERİ : 7/.. sınıfı

 

ALINAN KARARLAR

ALINAN KARARLAR:

 

            1-Okul müdür yardımcısı …….. veli toplantısının açılısını yaptı. 7/.. sınıfı veli toplantısına........velinin katıldığı görüldü. Gelmeyen öğrenci velileriyle daha sonra görüşülmesine karar verildi.

 

 2-Plansız ve programsız çalışmalar öğrenciyi derslerden uzaklaştırır, bu bakımdan özellikle evde öğrencilerimizi planlı ve programlı çalışmaya yöneltmemiz gerekmektedir . Okulda öğrenilen bilgilerin ve derslerin evde düzenli olarak tekrarının yapılması öğrenmeyi ve anlamayı hızlandırır. İşte burada görev sizlere düşmektedir;  bu  tekrarın veya verilen ödevlerin yapılmasının takibi, denetlenmesinin yapılması öğrenmenin kalıcılığı açısından önemlidir.Bu yüzden düzenli olarak kontroller yapılmalı, ilgilenilmelidir.

 

 Yalnız bu kontrollerin baskı altında, tutucu, bıktırıcı tutum ve sözlerden uzak olması gerekmektedir. Aksi taktirde bunlar öğrenciyi daha fazla ders ve okuldan uzaklaştırır, soğutur.

 

 3-Temizlik alışkanlığı öğrencinin okuldan önce evde öğreneceği bir alışkanlıktır. Çocuklarımıza vücudunu, üstünü ve çevresini temiz tutmasını öğretmek gereklidir; bu büyüme çağındaki bir insanın öğrenmesi gereken temel alışkanlıklardandır. Bu açıdan öğrencinin evde önlük, pantolon, ceket, çorap vb. giysilerinin temiz tutulması ve bu alışkanlığın sizler tarafından verilmesi, okula gelirken bu açıdan kontrol edilmesi önemlidir.

 Kız çocuklarımızın saçları taralı, uzun ise örülmüş olması; Erkek çocuklarımızın saçları kısa olması; ve tüm öğrencilerimizin haftalık ve günlük bakımlarının yapılmış olarak okula gelmesi sizlere düşmektedir.

 Ağız ve diş sağlığı en çok ihmal edilen alışkanlıklardan biridir, buna önem verilmesi çocuklarımızın sağlığı açısından önemli olduğundan evde bu alışkanlığın verilmesi yine sizlere düşmektedir.

 

          4-Öğrencilerimizin zamanında dersler gelmemesi: Yani geç gelmeleri hem derslerimizin bölünmesi hem de öğrencilerimizin motivasyonunun bozulmasına neden olan bir durumdur. Bu yüzden çocuklarımızı zamanında okula yollamak veya neden geç kaldıklarını bildiren bir yazı vermek gerekmektedir. Ayrıca öğrenciyi bu konuda sık sık kontrol etmek takibini yapmak öğrenci ve sizler açısından gerekmektedir.

 Tüm bunların yanı sıra öğrencilerimizin gelmediği günlerde sizin bilginiz dahilinde gelmediğine dair imzalı bir yazı getirmesi öğrencimizin hangi günlerde okuldan kaçtığının ve devamsızlık konusunda sizin tarafınızdan kontrolünün yapılmasının sağlanmasına yarar.

Ayrıca belirli aralıklarla okula uğrayıp öğrencilerimizi kontrolde bu açıdan etkili bir yoldur

 

 5-Çocuklarımızı çevremizde bulunan kötü alışkanlıklara ve bu alışkanlıklara sahip insanlardan uzak tutmak önemlidir. Özellikle son zamanlarda artan bu alışkanlıklarla mücadelede okul idaresi ve biz öğretmenlerin tek başına çabaları yetmemektedir. Hem bizlerin hem de sizlerin karşılıklı iletişim ve anlayış içinde birbirimize destek olarak bunların önüne geçmemiz gelecek açısından gerekmektedir. Evde de okula paralel olarak hem hareketlerimizle hem de yalan, kötü söz söyleme, kavga vb. gibi hareketlerin yanlışlığını vurgulamak bunların önüne geçmede önemli bir aşamadır. Öğrencilerimizi okulda ve dış çevrelerinde sürekli gözetim altında tutmalı, sınıf ve şube öğretmenleri ile diyalog halinde olmalısınız. Bu sayede öğrencilerimizi bize ve topluma faydalı hale getirmede büyük bir yol kat ederiz.

 

 6-Öğrencilerimizin başarısını sadece okul ve derslere değil tüm hayatlarına yaymak gerekmektedir: bu açıdan her konuda bizler ve sizler iş birliği yapmak zorundayız. Bu açıdan hepinizi her zaman bekliyoruz. Öğrencilerimizin tertip ve düzenlerinin yanında tüm öğretmenleri ile sürekli diyalog halinde bulunmanızda alınacak karar ve önlemlerin konuşulması ve başarının sağlanması bakımından gereklidir.

 

 7-Öğrencilerimizin okula gelirken ders araç ve gereçlerinin kontrol edilmesi eksiklerinin tamamlanması, yıpranmış olanların uygun bir zamanda onarımı ve bakımının yapılması bu öğrencilerimizin kişiliklerinin sağlıklı olarak gelişmesinde yardımcı olmaktadır. Bu işlerin düzenli olarak aksatılmadan yapılması sizlere düşen görevlerdendir.

 

 8-Öğrencilerin teker başarı durumları söylenerek, derse katılma, sınıf içindeki yer ve durumları anlatıldı ve alınabilecek önlemler tartışıldı.

 

           9- İyi günler dilekleri ile toplantı sona erdirildi.

 

 

 

                                                                                                             .............................                                                                                                                                                         

 

  7/.. Sınıf Öğretmeni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI                         

VELİ ADI SOYADI

İMZA

YAKINLIĞI

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

8

 

 

 

 

9

 

 

 

 

10

 

 

 

 

11

 

 

 

 

12

 

 

 

 

13

 

 

 

 

14

 

 

 

 

15

 

 

 

 

www.