6.sınıf 1.dönem şube toplantısı ŞÖK 2018-2019

6.sınıf 1.dönem şube toplantısı ŞÖK 2018-2019 dosyası 15-02-2018 tarihinde İlköğretim-6 kategorisinin.
Açıklama 6.sınıf 1.dönem şube toplantısı ŞÖK 2018-2019
Kategori 6. Sınıf Sosyal Bilgiler
Gönderen beyzagah
Eklenme Tarihi 15-02-2018
Boyut 33.64 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

2017-2018  EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI YAZLA ŞEHİT ASTSUBAY İBRAHİM GEÇER ORTA OKULU 6/A SINIFI ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU 1. DÖNEM TOPLANTI TUTANAĞI

 

 

KARAR NO  :  1

TOPLANTI TARİHİ  :  05.10.2017

TOPLANTI YERİ :  Öğretmeler Odası

TOPLANTI SAATİ :  12:15

GÜNDEM MADDELERİ

 1. Açılış ve yoklama.
 2. Sınıf başarı durumunun değerlendirilmesi.
 3. Öğrenci davranışlarının değerlendirilmesi.
 4. Öğrencilerin, sosyal, ekonomik, sağlık, beslenme alışkanlığı, okula devam durumu, başarı durumu ve davranış yönünden durumlarının tek tek ele alınması.
 5. Öğrencilerin başarılarının arttırılması için yöntemler.
 6. Sosyal Kulüp çalışmaları ve önemi.
 7. Zararlı alışkanlıklar hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesinin önemi.
 8. Okul – Veli işbirliği ve diyaloğunun önemi.
 9. Şube öğretmenleri arasındaki işbirliği ve önemi.
 10. Dilek ve temenniler.

 

 

                                GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

 

1- AÇILIŞ VE YOKLAMA

Okul Müdürü Fatih DUMAN’ın başkanlığında, okulumuz öğretmenler odasında, 05.10.2017 tarihinde, saat 12.15’da 6/A sınıfı Şube Öğretmenler Kurulu toplantısı başladı.

Yapılan yoklamada 6/A  sınıfında derse giren bütün branş öğretmenlerinin hazır bulunduğu görüldü. Yeni eğitim-öğretim yılının başarılı ve verimli geçmesi temennisiyle gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. İngilizce öğretmeni Mustafa DÜNDAR  yazman olarak seçildi.

2- SINIF BAŞARI DURUMUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ

6-A Sınıf rehber öğretmeni Mustafa DÜNDAR,  6/A sınıfının başarı düzeyinin genel olarak iyi olduğunu ancak başarı durumu yetersiz olan bazı öğrencilerin de bulunduğunu  ifade etti.

 

3- ÖĞRENCİ DAVRANIŞLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

 

              İngilizce öğretmeni Mustafa DÜNDAR  söz alarak dersi üstün vasıflı ve yüksek kapasiteli öğrencilerin sürüklediği başarılı bir sınıf olduğunu ifade etti.

              Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ahmet TÜRKYILMAZ söz alarak ciddiyetsiz davranışların, başarılı olabilecek çocukları olumsuz etkileyeceğine inandığını, bu nedenle öğrencilerin okuldaki başarılarına,  okuldaki davranışlarının etkilerinin bütün öğretmenler tarafından vurgulanması gerektiğine inandığını belirtti.

            Matematik öğretmeni Nuray ÇATIK  bütün öğrencilerin devamsızlık durumlarının takip edilmesinin önemli olduğunu söyledi.

             Türkçe öğretmeni Yasin IŞUK, Emre ÖZKAN isimli öğrencinin bazı kural dışı davranışlarının bulunduğunu, özellikle derse geç gelme ve ders sırasında konuşma eğilimli olduğunu bu nedenle bu öğrencinin velisi ile sürekli iletişim içerisinde olmamız gerektiğini belirtti.

              Sosyal Bilgiler öğretmeni Erdinç KOÇ , 6/A sınıfının başarılı bir sınıf olduğunu, bu başarının daha da arttırılması için öğrencilerin daha çok test çözmeye teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

              Diğer ders öğretmenleri de 6/A sınıfından memnun olduklarını belirttiler.

 

4- ÖĞRENCİLERİN  EKONOMİK, SAĞLIK, BESLENME ALIŞKANLIĞI, OKULA DEVAM DURUMU, BAŞARI DURUMU VE DAVRANIŞ YÖNÜNDEN DURUMLARININ TEK TEK ELE ALINMASI

       Kişilik yönünden bozuk olan öğrencinin olmadığı gözlenmiştir.

       Ekonomik yönden öğrencilerin ciddi bir problemi olmadığı saptanmıştır. 

      Öğrencilerin beslenme ile ilgili bir problemi olmadığı belirtildi.

 

5- ÖĞRENCİ BAŞARISININ ARTTIRILMASI İÇİN ALINABİLECEK ÖNLEMLER;

             6 – A  Sınıf rehber öğretmeni Mustafa DÜNDAR, derste konuşma alışkanlıklarının azaltılması ve derslerin daha verimli hale getirilmesi için öğrenci merkezli ders işlenmesi gerektiğini belirtti. Öğrencilerin başarılarını arttırmak için öncelikle okuma seviyelerinin yükseltilmesi gerektiğini; öğrencilerin boş zamanlarını bol bol kitap okuyarak değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Derste öğrenci merkezli bir eğitim öğretim yapılması gerektiğini, öğrencilere daha fazla söz hakkı vererek derse karşı, ilgi, istek ve katılımı arttırmanın önemli olduğunu; başarılı öğrencilerin takdir edilerek ödüllendirilip diğer öğrencilerin de teşvik edilmesi gerektiğini belirtti. Öğrencilerin derste, duygu, düşünce ve yorumlarını demokratik bir ortamda rahatlıkla, sıkılmadan, çekinmeden ve özgüvenle ifade edebilmeleri için uygun ortam hazırlanmasının başarıyı arttıracağını söyledi. Fırsatların en iyi ve azami derecede değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Türkçe Öğretmeni Yasin IŞIK, 6/A sınıfının düzenli ve uyumlu bir sınıf olduğunu, derslerine daha çok çalışarak daha da iyi olabileceklerini, bu noktada biz öğretmenlerin üzerine düşeni severek yapacaklarını belirtti.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Erdinç KOÇ, başarısı düşük olan birkaç öğrencinin başarısızlık nedenlerinin irdelenmesi, araştırılması ve tespit edilmesi suretiyle problemin çözülebileceğini söyledi. Durumu zayıf olan öğrencilerin incitilmeden, rencide edilmeden, uygun yöntem ve tekniklerle başarılı hale getirilmesi gerektiğini; öğrencilerin bilgi, davranış ve karakter açısından başarılı hale getirilmesinin birinci derecede hedefimiz olduğunu söyledi. Öğrencilerin başarısızlık nedenlerini öğrenci, öğretmen, veli ve okul idaresi dörtgeninde aramak gerektiğini, öğrencilerin güzel Türkçemizi en güzel ve doğru kullanmalarının başarıda anahtar olduğunu, bu hususlarda elimizden gelen gayreti göstermemiz gerektiğini, bütün öğretmen arkadaşlarımızın gerekli gayreti gösterdiğine inandığını söyledi.

Fen ve Teknoloji Öğretmeni Tuğba KÜÇÜKKAHRAMAN; başarının çok okumaktan geçtiğini, okumayan, kitap okumayan, sadece ders kitaplarıyla yetinen öğrencilerin hiçbir zaman yeterince başarılı olamayacaklarını; kitap okuma konusunda öğrencilerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti. Türkçeyi güzel, etkili ve doğru konuşan öğrencilerin de başarılı olacaklarını, bu hususta bütün arkadaşlarının işbirliği yaparak ve kütüphanemizi en iyi şekilde işletip değerlendirmesi gerektiğini belirtti. Bu hususta herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapacağına inandığını belirtti.

İngilizce Öğretmeni Mustafa DÜNDAR, öğrencilere yeterince söz verilerek ilgi ve isteğin arttırılmasının başarıyı arttıracağı, öğrencinin dersi sevmesiyle başarının doğru orantılı olduğunu, dersi sevdirmenin de öğretmenin elinde olduğunu söyledi. 

Matematik Öğretmeni Nuray ÇATIK, başarıda disiplin, tertip, düzen ve planlı çalışmanın önemini belirtti. Öğrencilere planlı ve doğru çalışma yöntemlerinin öğretilerek, rehberlik çalışmalarının bu hususta fırsat bilinmesi ve en iyi şekilde yapılmasının önemli olduğunu söyledi. Öğrencilerin sadece bilgi yönünden değil, ahlâk ve davranış yönünden de yetiştirilmesinin önemine değindi. Öğrencilere kendi kültürümüzü kazandırıp kişilik yönünden sağlam bireyler yetiştirmeliyiz, dedi. Okulda mevcut olan araç ve gereçlerden en iyi şekilde yararlanılması gerektiğini belirtti.

 

6-SOSYAL KULÜP ÇALIŞMALARI VE ÖNEMİ;

              Sınıf rehber öğretmeni Mustafa DÜNDAR, sınıfta her öğrencinin bir sosyal kulüpte çalışmasının sağlanması için seçimlerin yapıldığını ve sosyal kulüp faaliyetlerinin öğrenciye toplumsal olarak çok şey kazandırdığını ifade etti. Kulüp çalışmalarına gereken önemin verileceği vurgulandı.

 

 

 

7-ZARARLI ALIŞKANLIKLAR HAKKINDA ÖĞRENCİLERİN BİLGİLENDİRİLMESİNİN ÖNEMİ.

 

          Günümüzde zararlı içeceklerin ilköğretime kadar indiği, bu yüzden öğretmenlerin bu konuda çok duyarlı olmaları gerektiği, periyodik olarak öğrencilerin uyarılıp aydınlatılmaları gerektiği görüşü ortaya çıktı. Özellikle sigara, alkol ve uyuşturucunun zararlarının öğrencilere sürekli olarak anlatılması kararlaştırıldı. Zararlı maddelere meyilli olan öğrencilerin tespit edilip erkenden olumsuz durumların önüne geçileceği söylendi.

 

8-OKUL – VELİ İŞBİRLİĞİ VE DİYALOGU

          Sınıfın başarısında öğretmen-veli-öğrenci işbirliğinin şart olduğunu ifade eden Sınıf rehber öğretmeni Mustafa DÜNDAR, veliyi de eğitim-öğretimini içine çekmeliyiz dedi. Öğretmenin göstereceği fedakârlığın fazlasıyla veliden beklenmesi gerektiğini ifade etti. Özellikle okul dışında kontrolün veli tarafından yapılması, ders çalışmalarının takip edilmesi ve çalışma programının uygulanmasının sağlanması gibi görevlerin veliye düştüğünü bu konuda veli ile işbirliği yapılarak eğitim-öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesi gerektiği ortak görüşüne varıldı.

 

9-ŞUBE ÖĞRETMENLERİ ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ VE ÖNEMİ

 

                     Şube öğretmenleri gerek ders işlemedeki yöntem ve teknikler konusu ve gerekse sınıf içi sorunları ortadan kaldırmada dayanışma ve yardımlaşma içinde olacaklarını bildirdiler. Toplantıya katılan tüm şube öğretmenleri bu kurulda alınan kararlara uygun hareket edeceklerini belirttiler.

 

10-DİLEK VE TEMENNİLER

Gündem maddeleri görüşüldü, Sınıf rehber öğretmeni Mustafa DÜNDAR dileklerinin daha iyiyi ve mükemmeli yakalamak, başarıya ulaşmak, Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda bir eğitim-öğretim yapmak olduğunu söyledi; katılan bütün arkadaşlara göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

Toplantı Başkanı Fatih DUMAN, 2017-2018 eğitim öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilere iyi geçmesi temennisi ile toplantıyı kapattı. Toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

 

ALINAN KARARLAR

 1. Öğrenci merkezli eğitim sistemi örnek alınarak öğrencilerin ders içi etkinliklerinin arttırılması sağlanacak.
 2. Öğrenmeyi öğretme ilkesi doğrultusunda öğrencilerin kütüphane, laboratuar gibi eğitim alanlarını daha fazla kullanmaları sağlanacak.
 3. Türkçeyi en iyi şekilde kullanmaları için öğrencilere gerekli bilgi ve davranışlar kazandırılacak.
 4. Okul araç ve gereçlerini kullanma konusunda daha dikkatli davranılacak.
 5. Veli toplantısı yapılacak. Maddi problemi, hastalık problemi olan öğrencilere gereken ilgi gösterilcek. Velilerin toplantıya katılmaları için gerekli aktivasyon sağlanacak.
 6. Derse geçmeden dikkatlerin toplanması ve motivasyonun sağlanması için ön konuşma yapılacak.
 7. Sosyal ve kültürel etkinliklere katılımın sağlanması için gerekli tanıtımlar yapılacak. Bu tür faaliyetler duyurulacak. Sigara, alkol ve uyuşturucunun zararları sürekli olarak anlatılacak.
 8. Rehberlik ihtiyacı olan öğrenciler tespit edilerek sınıf rehber öğretmeni bilgilendirilecek.
 9. Yer yer test uygulamaları yapılacak.
 10. Öğrencilere planlı çalışmanın önemi anlatılacak. Ders çalışma programı için okul rehber öğretmeninde gerekli yardım istenecek.

SIRA NO

ŞUBE ÖĞRETMENLERİNİN

ADI SOYADI

 

BRANŞ

 

İMZA

1

 Yasin IŞIK

Türkçe

 

2

Tuğba KÜÇÜKKAHRAMAN

Fen ve Teknoloji

 

3

Ahmet TÜRKYILMAZ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

 

4

Mustafa DÜNDAR

İngilizce

 

5

 Erdinç KOÇ

Sosyal Bilgiler 

 

6

Tuğba KÜÇÜKKAHRAMAN

Teknoloji ve Tasarım

 

 

www.

Mustafa DÜNDAR  Fatih DUMAN

6/A Sınıfı Reh. Öğrt.  Okul Müdürü                                               

 

 

 

 

 

 

1

 

4, 5, 6, 7, 8.  SINIFLAR İÇİN

1. DÖNEM ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TUTANAĞI (Yönetmelik, md. 36 )

SINIF / ŞUBE : 4/D

Toplantı tarihi:03/10/2017

 

Okul No

Öğrencinin

Adı Soyadı

Kişilik

durumu

değerlendirmesi

Beslenme

durumu

değerlendirmesi

Sağlık

durumu

değerlendirmesi

Sosyal

İlişkiler

değerlendirmesi

Ekonomik

durumu

değerlendirmesi

Başarı

durumu

değerlendirmesi

Problemin çözümü için ne yapılacağı

Görevli

Personel,

Birim

462

 

 

 

Aralıkta Van’dan geldi. Dürüst, güvenilir, saygılı, çok konuşkandır. Aktif.

Beslenmeye dikkat eder.

Şikayeti yoktur. Bazen devamsızlık yapar.

Arkadaşları ile bazen sözlü ve fiziksel tartışmaya girer. Faaliyetlere katılmaz.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası yok. İki tane ağabeyi var. Ekonomik durumu düşük.

Ödevlerini genelde yapar. Derslerde parmak kaldırır. Çoğunlukla etkinliklere katılır.

Veli ile görüşülmedi.

Velisi okula çağırılacak.

 504 

 

 

 

Dürüst, güvenilir

iyi huylu, saygılı, konuşkandır.Az aktif.

Beslenmeye dikkat eder.

Çabuk rahatsızlanır. Bir yaş büyüktür.

Arkadaşları ile sözlü ve fiziksel tartışmaya girer. Faaliyetlere bazen katılır.

Yemeğini evden getirir. Harçlık almaz.Kendine ait odası yok. İki kardeşi var. Oğuzhan ikizidir. Ekonomik durumu orta

Matematik dersinde zorlanıyor. Ödev eksiği vardır. Az parmak kaldırır. Etkinliklere katılır.

 Babası ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek.

 Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

505

 

 

 

 

 

Dürüst güvenilir iyi huylu, saygılı, aktif, konuşkandır.

 Beslenmeye dikkat eder.

Çabuk rahatsızlanır. İkizinden bulaşıyor.Bir yaş büyüktür.

Arkadaşlarıyla genelde iyi geçinir. Faaliyetlere bazen katılır.

Yemeğini evden getirir. Harçlık almaz.Kendine ait odası yok. İki kardeşi var. Batuhan ikizidir. Ekonomik durumu orta

Ödev eksiği vardır.

Hırslıdır. Parmak kaldırır. Etkinliklere genelde katılır.

Babası ile görüşüldü. Problemler için veli  ile birlikte hareket edilecek.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 506

 

Dürüst güvenilir iyi huylu, saygılı, sakindir. Az aktif Anne-baba ayrıdır. Babanın yanındadır.

 Beslenmeye dikkat eder.

Şikayeti yoktur. Bazen rahatsızla-nır. Devamsızlık yapar. Yaşına göre normaldir

Faaliyetlere bazen katılır. Arkadaşlarıyla iyi geçinir.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası var.Bir ablası var. Abla ayrı oturuyor.

Ekonomik durumu  orta

Matematik dersinde aktiftir. Ödev eksiği vardır. Az parmak kaldırır. Etkinliklere az katılır.

Babası ile görüşüldü.  Problemler için veli  ile birlikte hareket edilecek.

 Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

512

 

 

 

 

 

Dürüst,güvenilir

iyi huylu kendine güveni az, sessiz, saygılı

 

 Beslenmeye dikkat eder.

Çok sık hastalanır. Devamsızlık yapar. Bazen karnı ağrır.Yaşına göre normaldir.

Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Faaliyetlere katılır.

Kendine ait odası var. Harçlığı yeterlidir.

Bir ablası var. Ekonomik durumu  orta

Derslerinde çok başarılı değildir. Ödev eksiği vardır. Tahtaya kalkmak istemez. Etkinliklere az katılır.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli  ile birlikte hareket edilecek.

 Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 517

 

 

 

 

Dürüst güvenilir saygılı, iyi huylu bazen sinirli, sessiz

Beslenmeye dikkat eder.

Şikayeti genelde yoktur. Bazen rahatsızlanır. Devamsızlık yapar. Yaşına göre zayıf.

Arkadaşlarıyla bazen sözlü ve fiziksel tartışmaya girer. Faaliyetlere bazen katılır.

Kendine ait odası yok.Harçlığı yeterlidir.

Bir ağabeyi var. Ekonomik durumu orta

Derslerde  zaman zaman aktif. Az çalışıyor. Matematik dersinde zorlanıyor. Genelde parmak kaldırır.Ödev yapmaz. Bahane uydurur. Etkinliklere bazen katılır.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli  ile birlikte hareket edilecek.

 Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 520

 

 

 

 

 

Güvenilmez. Sevilmez. Derslerde lüzumsuz konuşur. Her şeye karışır. Yaramazlık yapar.

Kavga çıkartır.

Beslenmeye dikkat eder.

Göz bozukluğu var. Not tutmada ve ders dinlemede zorlanır.Önde oturur.

Arkadaşlarıyla genelde sözlü fiziksel tartışmaya girer. Faaliyetlere katılır. Fakat problem çıkarır.

Kendine ait odası var.Harçlığı yeterlidir. Bir kardeşi var. Ekonomik durumu  iyi

Matematik başta bütün derslerde zorla-nıyor. Dersi geriden takip eder. Parmak kaldırır. Az ödev eksiği olur.Annesi ile çalışır.Etkinliklere genelde katılır.

Annesi ile görüşüldü.  Problemler için veli  ile birlikte hareket edilecek.

Sınıf öğretmeni veliye durumu bildirdiği halde sadece özel psikologa götürüldü. Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halinde

 

 

 

 

 

Okul No

 

Kişilik

durumu

değerlendirmesi

Beslenme

durumu

değerlendirmesi

Sağlık

durumu

değerlendirmesi

Sosyal

İlişkiler

değerlendirmesi

Ekonomik

durumu

değerlendirmesi

Başarı

durumu

değerlendirmesi

Problemin çözümü için ne yapılacağı

Görevli

Personel,

Birim

 522

 

 

 

Dürüst, saygılı, güvenilir, iyi huylu, az aktif, az konuşur

 Beslenmeye dikkat eder.

Şikayeti yoktur Bazen rahatsızla-nır. Devamsızlık yapar. Yaşına göre zayıftır.

Çevresinde sevilir. Faaliyetlere katılır.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor.Kendine ait odası var. Bir ağabeyi var. Ekonomik durumu iyi

Derslerine çalışır. Parmak az kaldırır. Ödevleri genelde yapar. Etkinliklere katılır.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli  ile birlikte hareket edilecek.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

525

 

 

 

Dürüst, saygılı, güvenilir, iyi huylu, heyecanlı, çok konuşkan

 Bilinçli beslenir

Şikayeti yoktur Bazen rahatsızla-nır. Devamsızlık yapar.Yaşına göre normaldir..

Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Faaliyetlere bazen katılır.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor.Kendine ait odası var. Ekonomik durumu çok iyi.Tek çocuktur.

Hırslıdır.  Derslerine çalışır. Parmak  kaldırır. Ödevlerini tam yapar. Etkinliklere  katılır.

Annesi ile görüşüldü. Bir problemi yoktur.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

537

 

 

 

 

Dürüst, güvenilir. İyi huylu, saygılı , konuşkan, düzenli, aktif, hırslıdır.

Beslenmeye dikkat eder.

Şikayeti yoktur. Bazen hastalanır. Devamsızlığında okulu takip eder. Yaşına göre boylu ve kiloludur.

Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Bazen kıskançlıktan küsebilir. Sosyal faaliyetlere katılır.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor.Kendine ait odası var.Ekonomik durumu orta.Bir kardeşi var.

Dersleri dinler. Parmak kaldırır. Etkinliklere katılır. Ödevleri tam yapar.

Annesi ile görüşüldü. Bir problemi yoktur.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

539

 

 

 

 

 

 

 

Dürüst, güvenilir. İyi huylu, saygılı , sessiz, hırssız, az konuşan ve rahattır.

Beslenmeye dikkat eder.

Şikayeti vardır. Genelde bahçede veya sınıfta biri çarpar-düşer. Karnı ağrır.Bazen rahatsızlanır ve devamsızlık yapar.Kilosu ve boyu normaldir.

Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Sosyal faaliyetlere bu sene katılıyor.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor.Kendine ait odası yok.Ekonomik durumu ortadır. Üç kardeşi var.

Dersleri dinler. Parmak kaldırır. Etkinliklere bazen katılır. Ödevleri eksik yapar.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

541

 

 

 

 

Güvenilmez. Kavga çıkartır.Çok konu-şup, dersi böler, sınıfta dolaşır, öğretmene lüzum-suz laf yetiştirir. Komik olma der-dindedir.Yaramaz

Beslenmeye dikkat etmiyor.

Şikayeti yoktur. Yaşına göre kiloludur.

Arkadaşlarıyla genelde sözlü fiziksel tartışmaya girer. Soysal faaliyetlere katılır

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası var. Ekonomik durumu iyidir.Tek çocuktur.

Zekidir. Ders dinlemez. Ödevleri çoğunlukla yapmaz. Bahane uydurur.Az parmak kaldırır.Etkin-liklere genelde  katılmaz.

Veli ile görüşülemedi.

Sınıf öğretmeni veliyi okula çağırdı.

 542

 

 

 

Dürüst, saygılı, sessiz, iyi huylu, aktif değil, hırssız

Beslenmeye dikkat eder.

Şikayeti vardır. Bazen sırtı-kolu-karnı ağrır, rahatsızlanır. Devamsızlık yapar. Yaşına göre normaldir.

Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Bazen tartışır. Faaliyetlere bazen katılır

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası var. Bir kardeşi var. Ekonomik durumu iyidir.

Derslerine az çalışır. Az parmak kaldırır. Etkinliklere bazen katılır. Ödev yapmaz. Bahane uydurur.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 544

 

 

 

Dürüst, saygılı, iyi huylu aktif değil, az konuşan, düzensiz,  hırssız, rahattır.

Beslenmeye dikkat eder

Şikayeti yoktur Bazen rahatsızla-nır. Devamsızlık yapar.Yaşına göre normaldir

Arkadaşlarıyla az sözlü fiziksel tartışmaya girer. Soysal faaliyetlere katılır

 İhtiyacı kadar harçlık veriliyor.Kendine ait odası var. Bir ablası var. Ekonomik durumu orta.

Derslerine iyi çalışmaz. Etkinliklere az katılır. Ödevlerini eksik yapar.Parmak az kaldırır.

 Babası ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 

 

Okul No

Öğrencinin

Adı Soyadı

Kişilik

durumu

değerlendirmesi

Beslenme

durumu

değerlendirmesi

Sağlık

durumu

değerlendirmesi

Sosyal

İlişkiler

değerlendirmesi

Ekonomik

durumu

değerlendirmesi

Başarı

durumu

değerlendirmesi

Problemin çözümü için ne yapılacağı

Görevli

Personel,

Birim

548 

 

 

 

 

Dürüst, iyi huylu, saygılı aktif değil, gayretsiz, hırssız, düzensiz, az konuşur.

  Beslenmeye dikkat eder

Şikayeti yoktur Bazen rahatsız-lanır. Devamsızlık yapar. Yaşına göre normaldir.

 Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Bazen faaliyetlere katılır.

 İhtiyacı kadar harçlık veriliyor.Kendine ait odası var.Bir kardeşi var. Ekonomik durumu orta.

Derslerine hiç çalışmaz. Etkinliklere az katılır. Ödevlerini yapamaz.Okuma-yazma yetersiz. Parmak az kaldırır.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek.

 Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 556

 

 

Dürüst güvenilir iyi huylu, saygılı, sebatlı, hırslı, konuşkan, aktif olmak istiyor.

 

 Beslenmeye dikkat eder.

RAM’a göre hafif zihinsel engeli var. Bence orta düzeyde. Şikayeti yoktur. Bir yaş büyüktür.

Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Bazen kıskançlıktan küsebilir. Faaliyetlerde az başarılıdır, katılır

Kendine ait odası var.Harçlığı yeterlidir. Bir ablası var. Ekonomik durumu orta.

Bütün derslerde zorlanıyor. Öğrenemiyor Okuma-yazma-konuşma az gelişti. Özel eğitim almalı.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek.

 Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 

 

567

 

 

 

 

 

 

 

Dürüst güvenilir, konuşkan, hırslı, aktif, iyi huylu saygılı, fakat çabuk sinirlenir.

Beslenmeye önem verir.

Şikayeti yoktur Yaşına göre uzun ve kiloludur.

Faaliyetlere katılır Futbola düşkündür Bazen arkadaşları ile sözlü-fiziksel tartışmaya girer.

Kendine ait odası var. Harçlığı yeterlidir. Tek çocuktur. Ekonomik durumu ortadır.

Derslerde çok aktiftir. Parmak kaldırır. Ödevlerini eksik yapar. Etkinliklere bazen katılır.

Babası ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 569

 

 

 

 

 

 

 

 

Dürüst güvenilir, iyi huylu, sessiz, sinirli, saygılı, hırssız, düzensiz, dağınık, az konuşur.İçine kapanıktır.

Beslenmeye dikkat etmez. Hazır yiyecekler yer.

 

 

 

 

Dersi geriden takip eder. Yaşına göre kiloludur.

 Başarılı olamasa da faaliyetlere katılır.  Bazen arkadaşlarıyla sözlü-fiziksel tartışmaya girer.

İhtiyaçları kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası var.Bir kardeşi var. Ekonomik durumu orta.

 Derslerde başarılı değildir. Annesi ilgilenir. Okula sık sık geç kalır.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte  hareket edilecek.

  Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

574

 

Sessiz, sinirli, düzensiz, okulu oyun yeri gören, sebatsız, içine kapanıktır.

Beslenmeye dikkat etmez. Hazır yiyecekler yer.

Şikayeti yoktur. Konuşma bozukluğu var. Yaşına göre kiloludur.

Başarılı olamasa da bazen faaliyetlere katılır.  Bazen arkadaşlarıyla sözlü-fiziksel tartışmaya girer.

İhtiyaçları kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası var. Bir kardeşi var. Ekonomik durumu orta.

Soru sorarsanız cevap verir. Okuma-yazma bilmez. RAM’da normal bulundu. 3 yıldır öğrenemedi. Gayretsizdir.Hiç çalışmaz.

Veli ile görüşülemedi. Annesi çalışmaya başlamış.

Sınıf öğretmeni veliyi okula çağırdı.

575

 

Dürüst güvenilir iyi huylu, sessiz, sakin, saygılı, aktif değil, anne-baba ayrıdır. Babanın yanındadır.

Beslenmeye dikkat etmez. Genellikle hazır yiyecekler yer.

Şikayeti yoktur. Çok sık hastalanır. Devamsızlık yapar. Yaşına göre zayıftır.

Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Faaliyetlere bazen katılır

 

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor.Kendine ait odası var.Tek çocuktur. Ekonomik durumu orta.

 

Derslerine çalışmaz.Genelde parmak kaldırmaz. Ödevlerini az yapar..

 Okul ve arkadaşlarıyla bir problemi yoktur.

 Sınıf öğretmeni

576

 

 

 

 

 

 

 

Dürüst, güvenilir, iyi huylu, aktif, hırslı, konuşkan, saygılıdır.

Yaramazlık yapar.

 

Beslenmeye dikkat eder.

Şikayeti yoktur Bazen rahatsız-lanır. Devamsız-lık yapar. Yaşına göre minyondur

Bazen arkadaşlarıyla sözlü-fiziksel tartışmaya girer. Faaliyetlere katılır.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası var. Bir kardeşi var. Ekonomik durumu orta.

 

Derslerde geneld aktiftir. Daha çok çalışması gerekir. Ödevleri bazen yapar. Etkinliklere bazen katılır. Parmak kaldırır.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte  hareket edilecek.

  Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 

Okul No

Öğrencinin

Adı Soyadı

Kişilik

durumu

değerlendirmesi

Beslenme

durumu

değerlendirmesi

Sağlık

durumu

değerlendirmesi

Sosyal

İlişkiler

değerlendirmesi

Ekonomik

durumu

değerlendirmesi

Başarı

durumu

değerlendirmesi

Problemin çözümü için ne yapılacağı

Görevli

Personel,

Birim

 

 

577

 

 

 

 

 

 Dürüst, güvenilir, iyi huylu, aktif, hırslı, konuşkan, düzenli, saygılıdır.

Evde yeme problemi var.

Görme problemi var. Gözlük takar.Şikayeti yok. Bazen rahatsızlanır. Yaşına göre zayıf

Bazen arkadaşlarıyla sözlü-fiziksel tartışmaya girer. Faaliyetlere katılır.

İhtiyaçları kadar harçlık veriliyor.Kendine ait odası var. Bir ablası var. Ekonomik durumu iyi.

Derslerde genelde ak-tif. Bazen dikkatsizce hatalar yapar. Hep parmak kaldırır. Etkinliklere bazen katılır. Ödevi bazen yapar.

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek.

  Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 

584

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçimsiz, gayretsiz, ilgisiz, düzensiz, rahat, aktif değil, az konuşandır.

 

 

 

 

  Bilinçli beslenmez. Hazır yiyecekler yer.

 

 

 

 

Şikayeti yoktur Bazen rahatsızlanır. Devamsızlık yapar.Yaşına göre normaldir.

 

 

Bazen arkadaşlarıyla sözlü-fiziksel tartışmaya girer.Faaliyetlere katılmak ister ama köyde oturduğu için çalışmalara katılamaz.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası yok. İki ablası var. Ekonomik durumu orta.

 

 

 

 

Derslerde çok başarısız. Okuma ve yazmada problemler var. Ders ile ilgilenmiyor. Parmak matematikte kaldırıyor. Ödev çok az yapıyor. Etkinlik-lere bazen az katılıyor.

Veli ile görüşülemedi.

 

Sınıf öğretmeni veliyi okula çağırdı.

586

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dürüst, güvenilir, iyi huylu, kendine güveni az, sessiz sinirli, aktif değil,az konuşur, düzensiz dağınık  ağır hareketlidir.

 

 

 

 

Beslenmeye dikkat eder. Çok yavaş yediğinden hep yarım bırakır.

 

 

 

Sırada  sürekli ayakta duruyor. Şikayeti yoktur. Bazen rahatsızlanır. Devamsızlık yapar. Yaşına göre minyon.

 

Faaliyetlere bazen katılır.  Bazen arkadaşlarıyla sözlü-fiziksel tartışmaya girer.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası var. Bir kardeşi var. Ekonomik durumu iyi

Derslerde dinlemiyormuş gibi gözükür. Hareketleri yavaştır. Dersi geriden takip eder. Ödevlerini eksik yapar. Etkinliklere bazen katılır. Az parmak kaldırır.  

 

 

 

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli  ile birlikte hareket edilecek.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

861

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sene Buca’ dan geldi. Sessiz, sakin, çekingen, hiç konuşmuyor. Harfleri doğru telaffuz edemiyor. En önde bile dersleri takip edemiyor.

 

 

Beslenmesine dikkat etmiyor.

Şikayeti yoktur. Yaşına göre çelimsiz ve zayıf.

 

 

 

 

 

Arkadaşlarıyla uyumsuzluğu var.

İhtiyacı kadar harçlık veriliyor. Kendine ait odası var. Bir kardeşi var. Ekonomik durumu orta.

Dersleri takip edemiyor, Not tutamıyor, sorulara cevap veremiyor. Okuma-yazmada 1. sınıf düzeyinde. Derste parmak kaldırmıyor. Tahtayı yazamıyor.Ödevleri eksik, yapamıyor. Annesi birlikte yaptıklarını söylüyor. Etkinliklere katılmıyor.

 

Annesi ile görüşüldü. Problemler için veli ile birlikte hareket edilecek.

Sınıf öğretmeni veli ile diyalog halindedir.

 

 

 

 

Toplantıya katılanların

 Sıra    Branşı/   Görevi                                                                       Adı Soyadı                                                                                                   İmzası 

01-      Okul Müdürü                                                                          SABRİ ÖZERDEM

02-      Müdür Yardımcısı                                                                  SEVAL ÜSTÜN

03-      Okul Rehber Öğretmeni                                                        ALİ NEBİ ÜNLÜ

04-      Sınıf  Öğretmeni                                                                     HANDAN SOMAK

 

Sınıfta derse giren öğretmenlerin

 

05-      İngilizce Öğretmeni                                                                BARIŞ YILMAZ

06-      Müzik Öğretmeni                                                                   GÜLŞEN MUSTAFAOĞLU

07-      Beden Eğitimi Öğretmeni                                                      T.ÖZKAN YETER

08-      Görsel Sanatlar Öğretmeni                                                    FİGEN KIYAK                                                                                         

 

www.