5. Sınıf Matematik Kat Problemleri

5. Sınıf Matematik Kat Problemleri dosyası 24-04-2019 tarihinde İlköğretim-5 kategorisinin.
Açıklama 5. Sınıf Matematik Kat Problemleri
Kategori 5. Sınıf Matematik
Gönderen abdullahdemir57
Eklenme Tarihi 24-04-2019
Boyut 7.53 K
İndirme 7

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

Arşivi

 

 

      KAT PROBLEMLERİ

 

 

Günsu ile Gürsu’’nun paraları toplamı 80 liradır. Günsu’ nun parası Bensu’nun parasının 4 katından 5 lira fazla olduğuna göre her birinin paraları kaçar liradır?

 

 

 

 

Yağmur ile kardeşinin fındıkları toplamı 30 tür. Yağmur’un fındıkları kardeşinin fındıklarının 3 katından 2 eksik olduğuna göre Rabia’nın kaç fındığı vardır?

Ali’nin yaşı Ayşe’nin yaşının 2 katından 3 fazladır. İkisinin yaşları toplamı 24 olduğuna göre Ali’nin yaşı kaçtır?

 

 

 

 

Sude ile kardeşinin paraları toplamı 25 liradır. Sude’nin parası kardeşinin parasının 2 katından 5 lira eksik olduğuna göre Sude’nin kaç lirası vardır?

İki sayının toplamı 40 tır. Büyük sayı küçük sayının 3 katından 4 fazla olduğuna göre küçük sayı kaçtır?

 

 

 

 

 

Bir kırtasiyedeki kurşun kalemlerin sayısı kırmızı kalemlerin sayısının 5 katından 7 eksiktir. Kırtasiyedeki kurşun ve kırmızı kalemlerin toplamı 71 olduğuna göre kurşun kalemlerin sayısı kaçtır?

Bir torbadaki mavi bilyeler kırmızı bilyelerin 4 katından 2 fazladır. Torbada 64 bilye olduğuna göre mavi bilyelerin sayısı kaçtır?

 

 

 

 

 

Bir meyve bahçesindeki ağaçların toplamı 50 dir. Bahçedeki elma ağaçlarının sayısı armut ağaçlarının sayısının 3 katından 2 eksik olduğuna göre bahçedeki armut ağaçlarının

sayısı kaçtır?

Bir otobüsteki yolcuların sayısı 38 kişidir. Erkek yolcuların sayısı bayan yolcuların sayısının 2 katından 5 fazla olduğuna göre otobüste kaç bayan yolcu vardır?

 

 

 

 

Fatih ile babasının yaşlarının toplamı 49 dur. Babasının yaşı Fatih’in yaşının 5 katından 5 eksik olduğuna göre babasının yaşı kaçtır?