4.sınıf 2.dönem veli toplantısı 2017-2018

4.sınıf 2.dönem veli toplantısı 2017-2018 dosyası 13-08-2019 tarihinde İlköğretim-4 kategorisinin.
Açıklama 4.sınıf 2.dönem veli toplantısı 2017-2018
Kategori 4. Sınıf Sanat
Gönderen ethemmm
Eklenme Tarihi 13-08-2019
Boyut 19.04 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

MEVLÜTLÜ İLKÖĞRETİM KURUMU MÜDÜRLÜĞÜNE

SALİHLİ/MANİSA

Okulumuz 4 / A sınıfı, sınıf öğretmeni olarak 2. dönem 1.veli toplantısını  06.03.2018 pazartesi günü yemekhanede  saat 09.00’da ; aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere yapmak istiyorum.

         Gereğini arz ederim. 

Volkan KAZ
                                                              4/A Sınıfı Öğretmeni

 

OLUR

 

19/02/2017

 

Şükrü ŞİRİNER

Okul Müdürü

 

 

GÜNDEM MADDELERİ

 1. İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu.
 2. Açılış ve yoklama.
 3. I. dönemin değerlendirilmesi
 4. Öğrencilerin okula sürekli devamının sağlanması ve önemi.
 5. Öğrencilerin genel durumları hakkında velilerin bilgilendirilmesi
 6. Okul giriş-çıkış saatlerine uyum
 7. Kitap okuma alışkanlığı
 8. Çocukların beslenme, temizlik, oyun vb. alışkanlıkları
 9. Baharın gelmesiyle ortaya çıkabilecek sorunlar
 10. Öğrencilerin okul içi ve okul dışı davranışlarının görüşülmesi.
 11. Hızlı okuma öğretiminde izlenen yol hakkında kısaca bilgi verilmesi.
 12. Öğrencilere verilen ev etkinlikleri-ödevleri
 13. Öğrencilerin başarılarını artırıcı tedbirlerin alınması.
 14. Okulun ikinci döneminde planlanan etkinlikler
 15. Sosyal çalışmalar ve boş zamanların iyi değerlendirilmesi.
 16. Okulda devam eden etkinlik ve projeler
 17. Daha güvenli bir okul olabilmemiz için tüm paydaşlarımızla birlikte neler yapabiliriz(öneriler)
 18. Okul çevre güvenliği. Okul çalışanlarının güvenliği. Öğrenci,veli,öğretmen güvenliği.
 19. Veli, öğretmen, okul işbirliğinin öğrenci başarısına etkileri, aile birliği çalışmaları ve velilerin okulu ziyaret etmeleri.
 20. Ders araç-gereçlerinin öğrencinin yanında bulundurulması hakkında bilgi verilmesi
 21. Öğrencilerin kılık-kıyafetleri
 22. E-Okul  Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)
 23. Okul ve sınıf kuralları
 24. Öğrencilerin yatış kalkış saati
 25. Trafik kazaları, okul içi ve okul bahçesinde meydana gelebilecek kazalara karşı birlikte alına bilecek tedbirler.
 26. İsraf ve gösterişten kaçınma, çocuklara harçlık verilmesi.
 27. TV izleme ve boş zamanın değerlendirilmesi.
 28. Velilerin öğrencilere derslerinde nasıl yardımcı olacakları hakkında bilgilendirme.
 29. 23 Nisan kutlamaları ile ilgili çalışmalar
 30. Okul gezileri konusu
 31. Velilerin görüşmek istediği konular
 32. Dilek ve temenniler.  

 

 

 

 

 

TOPLANTI TUTANAĞI

 1.      İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu:

6 Mart pazartesi günü saat 09.00’da İstiklal Marşı okundu. Saygı duruşu yapıldı.

 1.      Açılış ve yoklama:

Gündem maddelerinin okunması ile toplantı açılışı yapıldı. Liste üzerinde yoklama yapıldı. Katılan velilerin imzaları alındı.

 1.      I. dönemin değerlendirilmesi

1. dönemin genel bir değerlendirilmesi Sınıf Öğretmeni Volkan KAZ tarafından yapıldı. Öğrencilerin genel durumlarının iyi olduğunu ancak bazı öğrencilerin planlı ve gayretli olmadıklarından durumlarının zayıf olduğu ayrıca zayıf olan öğrencilerin diğer öğrencilerle arasında yaş farkı olduğu ayrıca bu öğrencilerin planlı ve düzenli derslere çalışırsa daha da başarılı olacaklarına inandığını söyledi. Velilerden çocuklarının başarı durumlarını takip edip gerekli tedbirleri almalarını çünkü sınıf mevcudunun fazlalığından dolayı sınıfta birebir ilgilenmenin zor olduğunu söyledi. Ayrıca gelecek yıl orta okula gidecek çocukların bu eksiklerini tespit ve gidermenin zorlaşacağını bu nedenle şimdiden planlı çalışmaya başlamaları ve alışmaları gerektiği ve burada veli olarak anne—babalara da çok iş düştüğü sınıf öğretmeni tarafından belirtildi.

 1.      Öğrencilerin okula sürekli devamının sağlanması ve önemi:

Öğrencilerin devam-devamsızlık durumları görüşüldü. Devamsızlıkların daha çok hastalık sebebiyle olduğu görüldü. Çoğunun raporları zaten geliyor. Ancak devamsızlığın yol açacağı olumsuzluklar olduğu  öğretmen tarafından velilere izah edildi. Keyfi olarak devamsızlık yapılmasının hoş olmadığı anlatıldı.

 1.      Öğrencilerin genel durumları hakkında velilerin bilgilendirilmesi:

Öğrencilerin genel olarak iyi oldukları pek sorun oluşturan öğrenci olmadığı sadece düzenli çalışmayan öğrencilerin derslerde özellikle matematik dersinde zorlandıkları bunu da aşabilecekleri bunun için veli olarak sizlerin öğrencilerinize yardımcı ve destek olmanız gerektiği ve öğrencilerinde planlı ve düzenli ders çalışmaları gerektiği bunun yanında bol bol kitap okumaları gerektiği sınıf Öğretmeni Volkan KAZ tarafından belirtildi. Ayrıca sorunlu öğrencilerin velilerinin uzmanlardan yardım almalarının gerektiği belirtildi.

 1.      Okul giriş-çıkış saatlerine uyum

 

Okula giriş-çıkış saatleri hakkında bilgi verilerek sabah 08:30 da okulda olmaları 14:30 da dersin bittiği belirtilerek bu vakitlerden erken veya geç öğrencilerini okula göndermemeleri gerektiği, öğrencilerinin hasta veya herhangi bir nedenle okula gelmemeleri halinde hemen okul idaresine veya sınıf öğretmeni olarak bizlere haber vermeleri gerektiği Sınıf Öğretmeni  Volkan KAZ tarafından belirtildi. Devamsızlık konusuna çok dikkat etmeleri sınıf öğretmeni tarafından istendi.

 1.      Kitap okuma alışkanlığı kazandırılması:

Öğrencilere okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırmak için önce kendimizin bunu alışkanlık haline getirmemiz ve örnek olmamız gerektiği belirtildi. Çocukların en iyi rol modellerinin anne-baba ve sora öğretmeleri olduğu belirtildi. Sınıfımızda kitaplığın her zaman açık olduğu belirtildi ve öğrencilerimizin teşvik edildiği belirtildi. Kitap okuma sayısının sınıfta okul geneline göre iyi olduğu belirtildi.

 1.      Çocukların beslenme, temizlik, oyun vb. alışkanlıkları:

Temizlik konusu enine boyuna konuşuldu. Sınıfta nöbetçi öğrencinin yaptığı temizlik ve faydaları anlatıldı. Beslenme konusu da  bağlı olarak ele alındı. Öğrencilerin evde kahvaltı yaparak gelmeleri tekrarlandı. Ayrıca yağlı ve şekerli yiyeceklerden, içeceklerden kaçınılması istendi.

Çocukların oyun oynama konusunda sıkıntılar olduğu, şiddet içeren televizyon programlarını izletilmemesi gerektiği açıklandı. Evde davranışlarla ilgili açıklama yapılmasının yararı üzerinde duruldu. Davranış sorunlarının çözümünde okulumuzun rehber öğretmeni Volkan KAZ ile görüşülebileceği belirtildi.

Öğrencilerin araç-gereçlerinin ders programına göre geceden hazırlanması gerektiği, kitap, kalem vb. araçların dersin işlenmesine ve öğrenci başarısının düşmesine neden olacağı açıklandı. Beslenme konusunda öğrencilerin sağlıksız beslendiği, kahvaltı yapmadan, hazır şeker, cips vb. yiyecekler getirdikleri veya kantinde aldıkları harçlıklarını bazı öğrencilere fazla verildiği açıklandı

2. Dönem süt dağıtımının pazartesi-Çarşamba ve Cuma günleri 2. Teneffüs yapılacağı ve bu günlerde meyve suyu ayran gibi içeceklerin gönderilmemesi istendi. Sütü, kakao, şekervb. Katarak içen öğrenciler için evden kavanoz içinde gönderirlerse, sınıfta muhafaza edileceği belirtildi.

 1.      Baharın gelmesiyle ortaya çıkabilecek sorunlar

Baharın gelip gündüzlerin uzamasıyla birlikte çocukların sokakta geçen zamanının artacağı ve eve yorgun döneceğine dikkat çekildi. Bu dönemde öğrenci performansının korunması için çocukla beraber bir günlük plan yapılmasının ve bu plana uyulmasının çok faydalı olacağı öğretmen tarafından açıklandı.

 1. Öğrencilerin okul içi ve okul dışı davranışlarının görüşülmesi:

Okul içinde öğrencilerin davranışlarının daha iyi olması için velilerin yapacağı çok şeylerin olduğu konusu  örneklerle anlatıldı. Elbette  öğretmenler de  bu konu ile ilgilenmekte hattâ derslerin konuları olduğu  hatırlatıldı. Okulda öğretmenlerin, evde, dışarıda anne –babaların örnek alındığı , bu sebeple bizim de davranışlarımızın kontrollü olması gerektiği anlatıldı.

 1. Hızlı okuma öğretiminde izlenen yol hakkında kısaca bilgi verilmesi.

Hızlı ve anlaşılır okumanın tek yolu yaşına ve seviyesine uygun kitaplar okumalı ve çocuğa  okuma alışkanlığı kazandırılmalıdır. Seviyesine uygun olmayan kitaplar dikkatini dağıtır ve çocuğu bıktırıp usandırır. Hızlı okuma anlama bakımından çok önemlidir.Okuduğunu anlamak başarının tek anahtarıdır.

 1. Öğrencilere verilen ev etkinlikleri-ödevleri

Sınıfta işlenen konunun pekiştirilmesi için amacına uygun hazırlanmış iyi bir etkinliğin öğrenci için yararlı olacağına vurgu yapıldı. Bu yıl etkin biçimde kullanmaya başladığımız EBA sisteminin 2.dönemde de ders hazırlık ve tekrar amaçlı kullanılmaya devam edileceği açıklandı.

 1. Öğrencilerin başarılarını artırıcı tedbirlerin alınması:

Öğrencilerin başarıları, gelen velilere tek tek anlatıldı. Genel durum söylendi. İkinci dönem çok daha dikkatli olunması gerektiği hususu üzerinde duruldu. Evde neler yaptıkları, neler yapmaları gerektiği  öğrenci velilerine soruldu, açıklandı. Öğretmen –okul- veli ilişkilerinin önemine vurgu yapıldı. Dersleri ile ilgili tekrarlar yapmaları, kaynak kitaplardan  yararlanmaları, internetten veli kontrolünde yararlanmaları ile ilgili hususlar açıklamalı olarak  anlatıldı.

Başarıyı artırmak için öğrencilerinizle iletişim içinde olmanız gerekmektedir. Ayrıca öğrencilerinizin durumlarını sürekli bizlerden bilgi alarak hareket etmeleri bunu sırf veli toplantılarına bırakmamalı bizlerle sürekli iletişim içinde olunuz.

Bir veli olarak sizlere bu konuda ne gibi görevler düşüyor?

*Öğrencinizin okula gidiş ve eve geliş zamanlarını takip ediniz.

*Öğrencinize o gün okulda neler yaptıklarını ve neler öğrendiklerini sorarak, anlatmalarını sağlayınız.

*O gün yapılan derslerin pekişmesi açısından mutlaka tekrar edilmesini sağlayınız.

*Tv. izleme saatleri ve uyku saatleri ayarlanmalı.

*Ders araç ve gereçlerinin zamanında temin ediniz.

*Okula gelerek öğretmenleri ile görüşelim ve öğrenci sizi okulda görsün.

*Öğrencinizle ilgili sorunlarız varsa mutlaka bize bildirin.

     Bizim veliden isteğimiz öğrencisinin başarısını artırmak için elinden ne geliyorsa yapmasıdır. Yani üzerine düşen görevini yerine getirmesidir. Yoksa öğrencim okula gidiyor öğretmeni ilgilensin demekle başarı sağlanmaz. Tabii ki bizde sınıfımızda okuttuğumuz öğrencilerin iyi ve başarılı olmalarını istiyoruz .

Genel anlamda öğrencilerde okuma hızının yeterli olmadığı ve bu nedenle okuduklarını anlamadıkları belirtildi. Öğrencilere okuma, okuduğunu anlatma, dikkat çalışmaları, soru sorma ve cevap verme, dikte yolu ile yazı yazma çalışmalarının yaptırılması gerektiği, evde her gün işlenen konuların tekrar edilmesi, bir sonraki günün konusuna çalışarak gelinmesi ile başarının arttıracağı açıklandı. Kitap okumanın ve okuduğunu anlatmanın önemi üzerinde duruldu. Alper kitap okuma konusunda sıkıntıları olduğunu bir türlü okuma hızını ilerletemediklerini belirtti. Örnek olma açısından evde kitap okuma saatleri yapılabileceği, bu sayede kitap okumanın sevdirilebileceği açıklandı. Basri’nin velisi,  oğlunun dikkat sorunu olduğunu bir türlü ders konusunda dikkatini toplayamadığını, söyledi. Öğrenci ders çalışırken televizyon vb. şeylerin kapatılması gerektiği, ek kaynaklarla, konu tekrarlarını yapılabileceği açıklandı. Planlı bir çalışmanın tüm öğrenciler açısından önemi vurgulandı. Günlük çalışma planı ile öğrencinin hem oyun hem de ders çalışma için zamanının kalacağı vurgulandı. Öğrencilerin okulistik gibi eğitim sitelerini kullanmasının yararları açıklandı. EBA şifrelerinin en kısa zamanda verileceği ve bu siteden faydalanmaları gerektiği açıklandı. Öğrencilerin teknolojiyi doğru kullanma alışkanlığı kazanmlarının bu yaşlarda olacağı açıklandı.

 1. Okulun ikinci döneminde planlanan etkinlikler

Öğrencilerimizi sadece, akademik olarak değil, sosyal, kültürel ve sportif anlamda da geliştirmek gerektiği açıklandı. Belediye spor tesisleri, özel kurslar ve spor merkezleri gibi birçok imkan olduğu ve ücretlerinin çok cüzi rakamlarda veya ücretsiz olduğu açıklandı. Fadime’nin belediye tesislerinde judo kursuna gittiğini, tesislerde birçok imkan olduğunu belirtti. Doğukan ve Kısmet’in bağlama kursuna gittiğini velileri belirtti.

 1. Sosyal çalışmalar ve boş zamanların iyi değerlendirilmesi:

Öğrencilerin ders çalışıp test çözen robotlar olarak görülmemesi gerektiğine vurgu yapıldı. Öğrencilerin bu yaşlarda mutlaka farklı etkinliklere yönlendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi. İlçemizde varolan olimpik yüzme havuzunun büyük bir fırsat olduğu vurgulandı.

Ailece gidilen bir tiyatronun, bir pikniğin öğrenci motivasyonunu ve dolaylı olarak başarısınıda arttıracağının unutulmaması gerektiği söylendi.

 1. Okulda devam eden etkinlik ve projeler

Okulumuzda devam ettirilen ayın öğrencisi, okuma yazma ödülleri gibi projelerin sınıfımızda somut olarak dönütlerinin alındığı vurgulandı.

 Yeni proje olan “Her sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun” projesi velilere tanıtıldı ve destek istendi.

 1. Daha güvenli bir okul olabilmemiz için tüm paydaşlarımızla birlikte neler yapabiliriz(öneriler)

Okulda öğrencilere zararı dokunabilecek eşyaların güvenliğinin alınması, camlara çıta çakılması, dolapların sabitlenmesine karar verildi.

 1. Okul çevre güvenliği. O kul çalışanlarının güvenliği.  Öğrenci,veli,öğretmen güvenliği:

Daha güvenli bir okul olmamız için neler yapılması gerektiği üzerinde konuşuldu. Güvenlikten geçerken kimlik-ziyaretçi kartı uygulaması istendi. Velilerin hepsinin girip-çıktığı okulumuzda bu uygulamanın zorlukları olacağı öğretmen tarafından anlatıldı. O zaman velilerin rast gele okula girmemelerinin uygun olacağı söylendi. Bu uygulamanın bazı velilerce daha önce bozulduğu bilgisi verildi. Kötü niyetli kişileri öğrencilere zarar verebileceği bilindiğinden, öğrencileri veliler almakta veya  servislere verilmektedir. Velisi gelmeyen öğrencilerin velilerine, öğretmenler ,okul idaresi tarafından  haber verilmektedir bilgisi de  verildi.

 1. Veli, öğretmen, okul işbirliğinin öğrenci başarısına etkileri, aile birliği çalışmaları ve velilerin okulu ziyaret etmeleri:

Öğrenci velileri olarak, okul ve sınıf öğretmeni ile devamlı diyalogda olmaları gerektiği belirtilerek öğrencilerin siz velilerini yanlarında görünce daha da istekli olacakları bununda başarılı olmalarına bir destek olacağı Sınıf Öğretmeni Volkan KAZ tarafından belirtildi.

 1. Ders araç-gereçlerinin öğrencinin yanında bulundurulması hakkında bilgi verilmesi

Öğrencilerin ders-araç gereçlerini verilen ders programına  göre yanlarında bulundurmaları gerektiği veli olarak ta sizlerin öğrencinizi zaman z aman uyarmanızda fayda olacağına inanıyorum diyen Sınıf Öğretmeni Volkan KAZ o zaman öğrenciniz devamlı uyarılınca her gün düzenli olarak çantasını hazırlamaya özen göstereceği ve bunu alışkanlık haline getireceğini belirtti.

 1. Öğrencilerin kılık-kıyafetleri:

Temizliğe verilen önemin arttırılması gerektiği üzerinde duruldu.Kız öğrencilerin uzun olan saçlarını bağlaması,erkeklerin kısa saçlı,kıyafetlerin temiz ve ütülü olması istendi.Tırnağı uzun olanların tırnaklarının mutlaka kesilmesi,diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması ve diş sağlığı üzerindeki önemi vurgulandı.Giyim kuşamla ilgili konular görüşüldü.Varsa yırtık ve söküklerin dikilmesi, mevsim şartlarına uygun giyeceklerin giyilmesi hususu ele alındı ve öğrenci velilerinin buna dikkat etmesi sınıf öğretmeni Volkan KAZ tarafından belirtildi.

 1.            E-Okul  Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS):

Teknolojinin Hızlı geliştiği günümüzde artık öğrencilerin durumlarını,notlarını ve okulda yapılan duyuruları internet üzerinden takip edilebileceği söylenmiştir.  e-okul.meb.gov.tr  internet adresinden öğrenci TC kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapılarak gerekli bilgilere ulaşılacağı ifade edildi.

 1. Okul ve sınıf kuralları:

Öğrencilerimizin erken yatması gerektiği, aksi halde okula geç kalacağı bununda hem öğrenci hem de sınıf için olumsuz etkileri olacağı belirtildi.  Bazı veliler öğrencileri erken yatıramadığını bu nedenle sorun yaşadığını belirtti.

 1. Öğrencilerin yatış kalkış saati

Öğrencinin yatış kalkış saatlerine muhakkak dikkat edilmelidir. Sağlam kafa sağlam vücut da bulunur diye boşa söylememiş atalarımız.  Uyku en az beslenme kadar önemlidir.

 1. Trafik kazaları, okul içi ve okul bahçesinde meydana gelebilecek kazalara karşı birlikte alına bilecek tedbirler.

Okul merdiveninde koridorunda ve bahçesinde kalabalık alanlarda koşmamaları sokağa caddeye çıkarken sağına soluna muhakkak bakmaları  okul servisine yada her hangi bir araca binerken inişine binişine dikkat edilmeli emniyet kemerinin önemi anlatılmalı araçlarda çocuklar ön koltuğa asla oturtulmamalıdır . Hala büyüklerin bile hatası olan üst yada alt geçitlerin kullanılması öğretilmelidir çocuklara.
      ‘’UNUTMAYIN KAZA GELİYORUM DEMEZ GÖZ AÇIP KAPAMADAN HAYATINIZ KABUSA DÖNÜŞEBİLİR’’            
  O yüzden keşke demek istemiyorsanız bu konularda dikkatli olmalısınız.

 1. İsraf ve gösterişten kaçınma, çocuklara harçlık verilmesi

Ülkemizin kanayan yarası olan bu konuda velilerimizin daha dikkatli ve öz verili olması gerekir
çünkü   bu fark yada ayrımı veliler arasında da görülmektedir. Buda çocuklar arasında şimdiden
sınıf ayrımı oluşturmakta ve bunun neticesinde çocuklarımız istemeden de olsa bilinçsiz veliler
yüzünden başkalaşmaktadır. Bunun önlemleri alınmış gereken uyarılar yapılmış ve bu uyarılar
neticesinde yapılan yanlışlar düzelmektedir.

Çocuklarımıza abartılı değil cüzi miktarda cep harçlığı vermenizi tavsiye ediyorum çünkü okulda
arkadaşlarından geri kalması yada mahcup mahcup onlara bakıyor olması hiç hoş bir durum değil.

 1.    TV izleme ve boş zamanın değerlendirilmesi

Çocukların TV izleme ve bilgisayar kullanımının sınırlandırılması gerektiği; fazla bilgisayar başında kalmanın obeziteye neden olduğu; düşünme yeteneğinin, sözel ve yazılı ifadenin gelişmesini engellediğini; aile arasında ve sosyal alanda iletişim kopukluklarına neden olduğu sınıf öğretmeni tarafında söylendi.

Öğrencilerin şu anda bulundukları dönemin önemi vurgulanarak televizyon izlemenin olumlu ve olumsuz yanları anlatıldı. Öğrenci velilerden Şaban Çakır  söz alarak:  Seviyelerine uygun eğitim, programlarına haberlere ve ulusal bilinci geliştirici programlara daha çok yer verilmesi, şiddete yönelik ve geç saatlerde olan programların izlettirilmemesi gerektiği vurgulandı

 1. Velilerin öğrencilere derslerinde nasıl yardımcı olacakları hakkında bilgilendirme.

4. Sınıf II. döneminde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Bu dönemin önemi anlatıldı. Velilerin yapması gereken konular üzerine duruldu. Çocuklara evde nasıl yardımcı olabilecekleri anlatıldı.

 1. 23 Nisan kutlamaları ile ilgili çalışmalar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sınıf olarak yapılacak çalışmalar konuşuldu. Sınıf Öğretmeni Volkan KAZ, halk oyunları-koro ve oyunlar oynayacaklarını söyledi.

 1. Okul gezileri konusu

İkinci dönem planlanan Pamukkale ve Manisa Spil Dağı gezileri hakkında velilere bilgiler verildi.

 1. Velilerin görüşmek istediği konular :

Velilerin görüşmek istediği birkaç konu konuşuldu.

 1. Dilek ve temenniler:

Dilek ve temenniler, öğrencilerin çalışmayanları ile ilgili idi. Onun için ferdî olarak görüşmeler yapıldı. Çeşitli tavsiyelerde bulunuldu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALINAN KARARLAR

 

 1. Öğrenci başarısının devamı, ortak hedefler doğrultusunda etkili ve kalıcı bir öğrenmenin gerçekleşmesi için veli ve öğretmenin dayanışma içinde çalışmasına,
 2. Öğrenci davranışlarının evde de değerlendirilip mümkün oldukça öğretmenleriyle paylaşılmasına,
 3. Kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesine katkı sağlamak için hem evde hem de okulda okuma saatlerinin ayarlanmasına,
 4. Öğrencilerin ders araç ve gereçlerinin eksiksiz olarak okula gönderilmesi, okula getirilecek araç ve gereçlerin kontrol edilmesi,
 5. Bireysel farklılıklara özen gösterilmesi gerektiği,
 6. Bilgisayar ve internet kullanımıyla, televizyon izleme saatlerinin düzenlenmesinde hassas davranılmasına karar verildi.
 7. Öğrenci bilgilerinin e-okul üzerinden takipedilmesine karar verildi.
 8. Öğrencilerin zorunlu durumlar haricinde mutlaka okula gönderilmesine karar verildi.
 9. Velilerin sürekli öğretmenle iletişim halinde olmasına, öğrencinin durumu veya evde olan değişikliklerle ilgili olarak öğretmeni bilgilendirmesine,
 10. Öğrencilere verilen görevlerin yapılmasında ve sorumluluk kazanmasında destek olunmasına,
 11. Velilerle her çarşamba haftalık ev toplantılarının yapılmasına,
 12. 4.Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için kitap okuma raporu hazırlanarak velilerin denetiminde yapılmasına, ailelerin de bu konuda örnek davranış göstermesine,
 13.  Öğrencilerin devamsızlık yapma, geç kalma gibi durumlarının önlenmesine ve davranış sorunu olan öğrencilerin aile ile işbirliği içinde rehber öğretmenle görüşülerek, davranışlarının düzeltilmesine,
 14. Bu dönem, çeşitli yerlere gezi düzenlenmesine,
 15. Velilerin birbirleri  ile iletişim kurabilmesi için telefon zinciri ve watshap  gurubu kurulmasına, karar verilmiştir.

 

 

Volkan KAZ   Fadime AKÇAY  Şükrü ŞİRİNER 

4/A Sınıf Öğretmeni  Öğrenci Velisi   Okul Müdürü