3.sınıf rehberlik raporu 2018-2019

3.sınıf rehberlik raporu 2018-2019 dosyası 06-01-2018 tarihinde İlköğretim-3 kategorisinin.
Açıklama 3.sınıf rehberlik raporu 2018-2019
Kategori 3. Sınıf TEOG
Gönderen mahama
Eklenme Tarihi 06-01-2018
Boyut 9.61 K
İndirme 4

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

     2012-2013  EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI    ULUĞBEY   İLKOKULU

3-C  SINIFI  REHBERLİK HİZMETLERİ  YIL  SONU FAALİYET RAPORU

 

 

1.DÖNEM YAPILAN REHBERLİK ÇALIŞMALARI

EYLÜL

 

2012/2013 Eğitim Öğretim Yılında Uygulanacak Olan Çerçeve Planı İncelendi. Sınıf Rehberlik Hizmetleri Yıllık Çalışma planı hazırlandı.

EYLÜL

Sınıf başkanı ve yardımcısı seçimi yapıldı.

EYLÜL

‘’Hep Beraber Koruyalım’’ etkinliği uygulanarak, öğrencilere okul araç-gereçlerinin korumanın önemi üzerinde bilgilendirme yapıldı.

EKİM

Öğrenci kulüpleri oluşturuldu.Kulüplere öğrenci seçimleri yapıldı.

EKİM

“Ayhan İle Melih’’  etkinliği yapılarak öğrencilere ders çalışma ile başarı arasındaki ilişkinin önemi başarıyla kavratıldı.

www.

EKİM

Snellen göz taraması testi yapıldı.

KASIM

Snellen göz taraması testi yapıldı.

KASIM

“Zaman’’ etkinliği uygulandı. Zamanı etkili kullanmanın önemi açıklandı.Ayrıca zamanı kullanmada plânlamanın ne kadar önemli olduğu vurgulandı.

ARALIK

“Sorumluluk Sahibiyim” etkinliği yaptırıldı.Bu etkinlikle öğrencilerin sorumluluklarının neler olduğu ve bu sorumlulukları yerine getirmediği zaman hangi sonuçlarla karşılaşabileceği üzerinde duruldu.

ARALIK

“İşte Ben’’ etkinliği uygulanıp öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varması sağlandı.Konuyla ilgili hazırlanan çalışma rehberlik ve kişisel gelişim dosyalarına konuldu.

 

OCAK

‘‘Davranışlarımın Etkileri’’ etkinliği uygulanmış olup, davranışlarının çevresini nasıl etkilediği hakkında öğrenci bilgilendirildi.Form 13 çoğaltılıp dağıtılarak öğrencinin çeşitli davranışlarının çevresindekilerini nasıl etkilediğini fark etmeleri sağlandı.

OCAK

 

“Hep Beraber’’ etkinliği uygulanmış olup  öğrencinin arkadaşları tarafından dışlandığında yapabileceklerinin farkına varması sağlandı.Ayrıca dışlanmayla baş etmenin yollarını  kullanmanın önemi vurgulandı.

 

2.DÖNEM YAPILAN REHBERLİK ÇALIŞMALARI

ŞUBAT

’Alay Etmem’’ etkinliği uygulanıp öğrencinin alay edilme durumlarında yapabilecekleri hakkında bilgi sahibi olması sağlandı.

 

MART 

“Şu Köşe Mutluluk Köşesi,Şu Köşe Mutsuzluk Köşesi”  etkinliği yaptırıldı.Bu etkinlik ile öğrencilerin duygularını  ve eylemlerinin başkalarının duygularını nasıl etkilediğini fark etmeleri sağlandı.

MART

‘Dinliyorum’’ etkinliği uygulanmış olup,  öğrencilere iletişimde dinlemenin önemi hakkında bilgi verildi.

 

MART

‘’İlgilerim’’ etkinliği uygulanmış olup öğrencilere ilgiler hakkında bilgi verildi.Bu etkinlik ile öğrenciler ilgi alanlarıyla ilgilenmenin,zamanını bu yönde değerlendirmenin kendilerini geliştirip başarılı olma duygusunu arttırdığını öğrendiler.

 

NİSAN

‘‘Serbest Zamanım Ve İlgilerim’’ etkinliği uygulanmış olup, serbest zamanları değerlendirmenin önemi hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

 

MAYIS

‘‘Doğa Ve Çevre Konuşuyor’’ etkinliği uygulanarak öğrencilerin çevresinde canlı  veya cansız hangi varlıkların olduğunu fark etmeleri sağlandı.Bunun sonucunda da öğrencilerin doğa ve çevreyi korumaya karşı duyarlı olmaları amaçlandı.

 

MAYIS

‘‘Meslekler Konuşuyor’’  etkinliği uygulanmış olup öğrencilerin meslekler hakkında genel bilgi sahibi olmaları ve çevresinden örnekler vermeleri sağlanmıştır.

 

HAZİRAN

 

‘’Meslekler’’ etkinliği uygulanmış olup, öğrencilerin meslekler arasında benzerlik ve farklılıkların olduğunu kavramaları sağlanmıştır.

 

HAZİRAN

*   Tatili nasıl verimli geçirebilecekleri hakkında plânlama yapılarak konuyla ilgili öğrenciler ve velilerle  gerekli paylaşımlar  yapıldı.

*  Yıl sonu değerlendirmesi yapıldı ve faaliyet raporu hazırlandı.

 

 

                                                                                                                                          14 / 06  / 2013

 

Muhammed  R.    OKAY                          Gülçüm Ö.   KORKMAZ                            Füsun ÜNÜSAN

 3-C Sınıf  Öğretmeni                                Rehber   Öğretmen                                 Okul Müdürü

 

 

 

 

 

 

 www.