3.sınıf ders kesim raporu

3.sınıf ders kesim raporu dosyası 14-01-2018 tarihinde İlköğretim-3 kategorisinin.
Açıklama 3.sınıf ders kesim raporu
Kategori 3. Sınıf Türkçe
Gönderen YILDIRIM38
Eklenme Tarihi 14-01-2018
Boyut 6.88 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

……… İLKÖĞRETİM OKULU 2011 2012 ÖĞRETİM YILI 

3-B SINIFI DERS KESİM RAPORU

2011 2102 eğitim ve öğretim yılı sene başında öğretmen kılavuz kitaplarına ve müfredata uygun olarak bütün derslerde konuların dağılımı ve ünite süreleri hazırlanmıştır.

Hayat Bilgisi dersi ünitelerin dağıtımına uygun olarak belirtilen sürelerde işlenmiş olup ünite dağıtım sürelerinde bir değişiklik yapılmaksızın planlanan sürelerde bitirilmiştir. Her ünitenin işlenişi sırasında konu sonlarında geri bildirim alınarak öğrencilerin eksikleri tespit edilmiş ve konu tekrarlarıyla bu eksiklik giderilmiştir.

Türkçe dersinde konuları planlandığı şekilde işlenmiş, ünitelerde önerilen sürelere uygun olarak hareket edilmiştir. Ders kitabında yer alan parçaların etkinlikleri amaca uygun olarak yaptırılmıştır.

Matematik dersi konuları da planlandığı şekilde işlenilmiştir. Bu sınıfta öğrenilmesi gereken konular tam ve eksiksiz olarak işlenilmiş, dönütler alınarak bu konulardaki eksikler belirlenerek giderici çalışmalar yürütülmüştür.

Müzik, Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler, Görsel Sanatlar ve Beden Eğitimi ve dersleri ünitelendirilmiş yıllık planlarına uygun olarak işlenmiştir. İşlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır.

SONUÇ: Hayat Bilgisi, Matematik, Türkçe, Müzik, Beden Eğitimi, Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler ile Görsel Sanatlar ait tema ve üniteler, ünitelendirilmiş yıllık plânlarda belirtilen sürelere uygun olarak zamanında işlenmiş, işlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır. Sınıfta yapılan her türlü etkinliklerde öğrencilere olumlu alışkanlıklar kazandırmaya çalışılmıştır. Ayrıca öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılmıştır. Yine derslerin daha verimli geçmesi için öğrencilere tarafımca çalışma yaprakları hazırlanmış, bol örneklerle konular kavratılmaya çalışılmıştır.

 

                                                                                  Uygundur.

                                                                                 08.06.2012

 

 

Cemal GENÇOĞLU                                         Metin KILINÇARSLAN

3-B Sınıf Öğretmeni                                                 Okul Müdürü