3.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanağı 2018-2019 yeni

3.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanağı 2018-2019 yeni dosyası 15-01-2018 tarihinde İlköğretim-3 kategorisinin.
Açıklama 3.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanağı 2018-2019 yeni
Kategori 3. Sınıf Sanat
Gönderen RAMSES1
Eklenme Tarihi 15-01-2018
Boyut 15.85 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

TOKİ Ş.Ö.F.ADAŞ  İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                    ANTAKYA

       2013–2014 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci başarısını arttırmak, aynı zamanda öğrenci-öğretmen-veli işbirliğini üst düzeyde sağlamak amacıyla 2.dönem 3-D  sınıfı 1. veli toplantısını  20/02/2014 Perşembe  günü saat 14:40’da toplantı  yapmak istiyorum.

       Gereğini bilgilerinize arz ederim.                   

                                                                          Galip KUDALAK

        3-Dsınıf Öğretmeni                           

 

 

GÜNDEM MADDELERİ

1-Açılış ve yoklama,

2-1.Dönemin  genel değerlendirilmesinin  yapılması, varsa eksikliklerin  giderilmesi için alınacak tedbirlerin belirlenmesi.

3-Öğrencilerin devam-devamsızlık ve okula gidiş dönüş saatlerinin görüşülmesi.

4-Öğrencilerin okul içi ve okul dışı davranışlarının değerlendirilmesi.

5-Öğrencilerin başarılarının değerlendirilmesi ve başarıyı artırıcı tedbirlerin alınması.

6-Temizlik,tertip ve okul kuralları ile ilgili bilgi alış-verişinde bulunulması.

7-Proje ve Performans  Görevleri ile ilgili bilgi verilmesi.

8- Veli, öğretmen, okul işbirliğinin öğrenci başarısına etkileri.

9-Okul sütü programı ile ilgili bilgi verilmesi.

10-Dilek ve temenniler.(Toplantıdan sonra bireysel görüşmeler yapılacaktır.)

 

 

Uygundur.

19/02/2014

 

 

Ömer NAR

Okul Müdürü

 

 

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TOKİ Ş.Ö.F.ADAŞ  İLKOKULU

3-D SINIFI 2.DÖNEM 1. VELİ TOPLANTISI TUTANAĞIDIR.

 

 • 20/02/2014 Perşembe  günü saat 14:45 te  3-D  sınıfında ekli listedeki velilerin katılımıyla, katılanlara  dolayı teşekkür edilerek toplantı başlatıldı.1.dönemin genel bir değerlendirmesi yapılarak istenen hedefler genel olarak ulaşıldığı ancak başarıyı artırmak için ikinci dönemde çalışmaların aksatılmadan devam edeceği bunun için tüm velilerin de öğrencilerine destek olması istendi.

 

 • Genel olarak okula devamsızlık sorununu olmadığı ,öğrencilerin okula düzenli devam etmesinin  başarıyı önemli ölçüde arttıracağı belirtilerek okula devam konusunda velilerin de duyarlı olması gerektiği belirtildi.

 

 • Özellikle servisle gelip-giden öğrencilerin saatlere daha çok dikkat etmesininereği konuşuldu. Yaya olarak okula gelip-giden öğrencilerin velilerinden çocuklarına aman vermelerini, geliş gidişlerde çocuklarını bu zamana uymaları konusunda denetlemeleri konusunda konuşuldu.

 

 • Öğretmen veli görüşmelerinin ders dışı saatlerde teneffüslerde ya da saat 12:30 da öğle yemeği arasında derslerin aksamaması için bu görüşme saatlerine acil bir durum olmadığı sürece uyulmasının yararlı olacağı belirtildi.

 

 • Öğrencilerin okul içinde de okul dışında da olumlu davranışlar sergilemesinin okul ve aile ile birlikte geleceğe hazırlanması açısında önemi belirtildi.
 • Temizlik konusunda önemli bir sıkıntı olmadığı ama mutlaka öğrencilerin saçlarının hafta sonları kontrol edilmesinin gerekli olduğu belirtildi.

 

 • Proje hazırlama görevinin bu dönem yapılacağı,performans görevlerinin ise sınıf içi etkinliklerde yapılacağı belirtildi.

 

 • Öğrencilerin mutlaka kahvaltı yaptırılarak okula gönderilmesi ve evde hazırlanan beslenme çantasının her zaman öğrenci için daha güvenli temiz ve yararlı olacağı belirtildi.
 • Bu dönem okul sütü uygulamasının da başladığı belirtilerek haftada 3 gün öğrencilere süt dağıtılacağı süt izni ile ilgili formların 1.dönem doldurulduğu bir-iki veli haricinde tüm velilerin izin verdiği belirtilerek öğrencilerin süt ile ilgili olumsuz bir durumla karşılaşıldığında sınıf öğretmenine haber verilmesi gerektiği anlatıldı.

 

 • Öğrencilerin ders araç gereçlerinden ve kırtasiye ihtiyaçlarından eksik olanların tamamlanması gerektiği anlatıldı. Sınıfta yapılacak etkinlikler için malzeme istendiği zamanlarda bunların zamanında v eksiksiz gönderilmesinin önemi e gerekliliği üzerinde konuşuldu.

 

 • Velilerden Hatice GÖKSU ‘’İkinci dönemde de ilk dönemdeki gibi öğrencilerin okulda öğrendiklerini pekiştirmek için fotokopi etkinliklerinin yararlı olduğunu’’ belirtti. Diğer velilerde bu uygulamaların öğrencilerin ilgisini çektiğini ve devam etmesinin yararlı olacağını belirttiler. 
 • Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için sınıf ve okul kitaplığından kitaplığından sürekli kitap alabildikleri ilgisini çeken kitapları okumakta daha istekli oldukları belirtilerek öğrencilere seviyelerine uygun hikaye kitapları alınabileceği belirtildi. Sınıf kitaplığımız için, velilerden sınıfımıza kitap göndermeleri rica edildi.

 

 • Katılan velilere teşekkür edilerek toplantı bitirildi.

                                                                                    Galip KUDALAK

                                                                                      3-D Sınıf Öğretmeni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALINAN KARARLAR

 

 1. Öğrencilerin okula devamlarının, geliş gidişlerinin takibinin veliler tarafından kontrolü,
 2. Öğrenci durumlarının görüşülmesi için ders dışı zamanların kullanılması, teneffüslerde görüşülmesi, derste sınıfa girilmemesi,
 3. Öğrenci davranışlarının sürekli takip edilmesi, görülen olumsuz davranışların giderilmesi için tedbirler alınması, gerektiğinde sınıf öğretmeni veya okul rehberlik servisinden yardım istenmesi,
 4. Öğrencilerin kılık kıyafet ve temizliklerinin sürekli denetlenmesi,
 5.  Proje ve performans görevlerinde yardımın sınırlı tutulması,
 6. Ödev yapma ve ders çalışma konularında günlük plan yapılarak öğrenciye mümkün olduğunca uygulatılması, kitap okuma zamanı düzenlenmesi,
 7. Sınıf kitaplığı için uygun seviyede kitap temin edilmesine, karar verildi.

 

 

            Galip KUDALAK

                                                                                               Sınıf öğrt.

 

www.

 

 

UYGUNDUR

Ömer  NAR

OKUL MD.