3.sınıf 2.dönem ŞÖK toplantı tutanakları 2018-2019

3.sınıf 2.dönem ŞÖK toplantı tutanakları 2018-2019 dosyası 16-01-2018 tarihinde İlköğretim-3 kategorisinin.
Açıklama 3.sınıf 2.dönem ŞÖK toplantı tutanakları 2018-2019
Kategori 3. Sınıf Sanat
Gönderen emrat2
Eklenme Tarihi 16-01-2018
Boyut 10.47 K
İndirme 2

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

İSMAİLLİ İLKÖĞRETİM OKULU

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3-A SINIFI  2. DÖNEM ŞUBE ÖĞRETMENLER

KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

 

Toplantı Tarihi: 29.02.2015

Toplantı Saati :  12:30

Toplantı Yeri : Müdür Odası

Toplantıya Katılanlar: Okul Müdürü Ersin SEZEN,  3-A Sınıf Öğretmeni Bedia UYSAL

 

 

GÜNDEM MADDELERİ

  1.          İlköğretim kurumları yönetmeliğinin toplantı ile ilgili kısmının okunması.
  2.          Sınıf içi başarının artırılması için alınması gereken tedbirler.
  3.          Beslenme, temizlik, ders çalışma yöntemlerinin tespiti ve uygulanması.
  4.          Sınıfta problemli öğrencilerin belirlenmesi, gerektiğinde aileye, okul idaresine haber verilmesi.
  5.          Dilek ve temenniler.

 

AÇILIŞ:

1. İlköğretim kurumları yönetmeliğinin toplantı ile ilgili kısmı Bedia UYSAL tarafından okundu; Şube öğretmenler kurulunda; şubedeki öğrencilerin kişilik, beslenme, sağlık, sosyal ilişkilerin yanı sıra ailelerin ekonomik durumu değerlendirilerek alınacak önlemler görüşülür ve alınan genel karar, uygulanmak üzere şube öğretmenler kurulu karar defterine yazılır. İkinci yarıyılın ikinci haftasında ve yıl sonunda okul müdürü ya da görevlendireceği müdür yardımcısı veya şube rehber öğretmeninin başkanlığında toplanır. 

 Sınıf öğretmeni tarafından sınıfın eğitim ve öğretime müsait olduğu belirtildi. Sınıfın fiziki açıdan çalışmaları engelleyebilecek bir durumunun olmadığı ifade edildi.

 

2.  Sınıf içi başarının artırılması için alınabilecek tedbirler konusunda,

Bedia UYSAL Öğrenciler, ders çalışma tekniklerini bilmediğini. Girilen derslerle ilgili olarak özel çalışma yöntemlerini anlatılmasının,ayrıca kitap, defter ve diğer ders araç ve gereçlerinin eksiksiz olarak sınıfa getirilmesi konusunda titiz davranılmasının uygun olacağını düşündüğünü belirtti.

 Öğrencilerin okumaya sık sık teşvik edilmelerinin yararlı olacağını Bedia UYSAL söyledi.Öğrencileri okumaya özendirici,okuma hızını arttırıcı slaytlar ve metinlerle sık sık çalışmalar yapıtığını Bedia UYSAL söyledi. Tuncel ALATAŞ, Renas ALATAŞ,Ayten ALATAŞ ve Okan BAYTAR’ın okuma seviyesi biraz düşük olduğunu bu çalışmalar sonrasında okuma hızlarının arttğını fakat yinede sınıf seviyesinin altındas olduğunu dile getirdi Bunun yanında Tuncel ALATAŞ, Renas ALATAŞ,Ayten ALATAŞ isimli öğrencilerde yöresel konuşma bozukluklarının olduğunu bazı sözcükleri okumakta bu öğrencilerin sıkıntı yaşadığını söyledi Yeri geldikçe düzeltilmelerin yapıldığını belirtti.Fatma Tüzzehra LAÇİN isimli öğrencinin yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle sık sık raporlu olduğu için derslerdeki eksikliklerinin bireysel çalışmalarla veli işbirliği ile giderildiğini belirtti. Genel olarak sınıfında matemetik dersinde istenen başarıyı elde edemediğini özellikle okuma hızı düşük olan öğrencilerin problem çözmede yetersiz olduklarını Bedia UYSAL söyledi.Goncagül SOLMAZ, Caner ÇALIMCI, Fatma Tüzzehra LAÇİN, Betül TEMEL, Halilcan ALATAŞ isimli öğrencilerin derslere ilgisinin yüksek olduğunu bu öğrenciler ile ilgili genel olarak sorun yaşamadığını belirtti. Şuayip BABACAN’ın gayretli ve istekli olduğunu zaman içerisinde daha da başarılı olacağına inancı olduğunu Bedia UYSAL söyledi.  Tertip düzen açısında kılık ve kıyafetlerin yanı sıra defter, kitap ve diğer ders araç ve gereçlerinin de düzenli olarak kullanılması için öğrencileri uyarıldığını. Defterlerde yalnızca kırmızı kalem ve siyah kurşun kalem kullanılmasına izin verıldiğini, defter kullanmadaki yanlışlıkların giderilmesi için sık sık uyarıldığını söyledi.

  Okul Müdürü Ersin SEZEN verilen ödevlerin düzenli kontrolleri ile öğrencilerde ders çalışma alışkanlığının kazanılacağını, genel olarak öğrencilerin derslere hazırlıksız geldiğini ve kitap okuma alışkanlığını kazanmadıklarını belirtti. Özendirme çalışmalarının burada önemli olduğunu belirtti.

 Derslerin öğrenci seviyesini göz önünde bulundurarak işlenmesi gerektiğini ders başarısı düşük olan öğrencilerin velileri ile daha sık iletişimde bulunmanın yararlı olacağını Okul Müdürü Ersin SEZEN söyledi.. 

  1. Bedia UYSAL sınıfında beslenme alışkanlığı konusunda genel olarak sorun yaşanmadığını, öğrencilere sık sık kahvaltının öneminin ve doğru beslenmenin öneminin hatırlatıldığını söyledi.

 

     Okul Müdürü Ersin SEZEN öğlen yemekhanede dağıtılan bazı yemeklerden öğrencilerin hoşlanmadığını ve bu yemekleri yemek istemediklerini söyledi. Öğrencilere bu yemeklerin besleyici yönü vurgulanarak, zorlamadan yemelerinin sağlanması gerektiğini söyledi.

 

  1.  Okul Müdürü Ersin SEZEN;öğrencilerin ve öğrenci velilerinin sınıf öğretmeni tarafından daha iyi tanınmaya çalışılması gerektiği, ve böylece sınıfta yaşanan veya yaşanabilecek olan problemlerin en aza indirgenebileceğini söyledi.İlerde karşılaşılabilecek sorunların diyalogla halledilmesi gereği dile getirildi. “Ailelerle mutlaka görüşme yoluna gidelim” fikri kabul edildi.

 

5.  Toplantı iyi dilek ve temenniler ile sona erdi

Bedia UYSAL                                                                                              Ersin SEZEN

3-A Sınıf Öğretmeni Okul Müdürü