2014-2015 2.sınıf sene sonu zümre öğretmenler toplantısı

2014-2015 2.sınıf sene sonu zümre öğretmenler toplantısı dosyası 10-08-2019 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2014-2015 2.sınıf sene sonu zümre öğretmenler toplantısı
Kategori 2. Sınıf YGS-LYS
Gönderen muallim4343
Eklenme Tarihi 10-08-2019
Boyut 11.72 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SELÇUKLU  İLKOKULU

2. SINIFLAR YIL SONU ZÜMRE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

 

     Toplantı Tarihi : 17/06/2015

     Toplantı Yeri     : 2/C Sınıfı

     Toplantı Saati   : 10.30

     Toplantı No       : 3

     Toplantıya katılanlar : Sesil Aylin YILMAZ   Müdür Yardımcısı

                                              Mehmet Küçükseymen      2/B Sınıf Öğretmeni

                                              Fatma Zuhal KAYA          2/C Sınıf Öğretmeni Zümre Başkanı   

                                              Halime TATLIBAL         2/E Sınıf  Öğretmeni

                                              Fatma ER                           2/F  Sınıf  Öğretmeni

                                               Mehmet Ali DOĞAN       2/G Sınıf  Öğretmeni

                                              Eda  GÖR                          2/H  Sınıf  Öğretmeni

GÜNDEM:

1.Açılış ve yoklama

2.Gündem maddelerinin okunması.

3.1.dönem ve 2.dönem zümre öğretmenler kurulu  toplantı tutanağı kararlarının okunması

4.2014-2015 eğitim öğretim yılının  genel değerlendirilmesi.

5.Ölçme ve değerlendirmede izlenilen yöntemler

6.Öğrenci davranışlarının değerlendirilmesi.

7. Derslerin işlenişinde karşılaşılan  güçlükler

8.Derslerde kullanılan yöntem ve teknikler

9.Devam devamsızlık durumu

10.Dilek ve temenniler.

11.Kapanış.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALINAN KARARLAR

1.Açılış ve yoklama. İkinci Sınıf Zümre öğretmenler Kurulu 17.06.2015 çarşamba günü saat 10:30 da zümre başkanı Fatma Zuhal KAYA başkanlığında 2/C sınıfında toplandı.Toplantının açılışı yapıldı. Bedia ALPER (2/A sınıf öğretmeni ) ve Türkan İşbilir KORTİK (2/D sınıf öğretmeni)  toplantıya katılamadılar. Gündemin görüşülmesine başlandı.

2.Gündem maddelerinin okunması.Toplantının gündem maddeleri 2/B sınıf öğretmeni  Mehmet KÜÇÜKSEYMEN tarafından okundu..

3.1.dönem ve 2.dönem zümre öğretmenler kurulu  toplantı tutanağı kararlarının okunması Başkan birinci dönem ve ikinci dönem zümre öğretmenler kurulu kararlarını okudu. Zümre öğretmenleri  alınan kararların tamamına uyulduğunu belirtiler.

 

4.2014-2015 eğitim öğretim yılının  genel değerlendirilmesi.2/B sınıfı öğretmeni Mehmet Küçükseymen,  yıl içerisindeki  çalışmalar programa uygun olarak yürütülmüştür. Verilmek istenen konular amacına uygun olarak verilmiş ve gerekli başarı sağlanmıştır dedi. Yapılan çalışmalarda  sınıflarda memnuniyet gözlendi.Veliler ile  işbirliği içinde çalışıldı. Devam eden öğrenciler  3.sınıfa geçti.

 

2/G sınıfı öğretmeni Mehmet Ali DOĞAN, öğrencilerle sınıf içi deneme sınavı yapıldığını  öğrencilerin bu değerlendirmede il içinde başarı kazandıklarını belirtti.Bunu öğrencileri bilsem sınavlarında olumlu yönde etkileyeceğini söyledi. 2/C sınıfı öğretmeni Fatma Zuhal KAYA'da bu görüşlere katıldığını belirtti.

 

        Yapılan değerlendirmeler sonucunda  dönem  sonu itibari ile genel anlamda bir aksaklık yaşanmadığı görüldü.Zümre başkanı Fatma Zuhal KAYA zümre öğretmenler olarak sık sık görüşülerek konu paralelliğinin de beraberlik sağlandığını ifade etti.

5.Ölçme ve değerlendirmede izlenilen yöntemler. 2/E sınıf öğretmeni Halime TATLIBAL,  kılavuz kitaplardan seçilen ölçme ve değerlendirme formlarının uygulandığını belirtti.

 

  1. Öğrenci davranışlarının değerlendirilmesi. 2/C sınıfı öğretmeni Fatma Zuhal KAYA, ikinci  dönemde  gelen Hayati GÜNEŞLİ adlı öğrencinin okuma probleminin giderildiği ancak yazmaya karşı öğrencinin direnç göstermesi nedeniyle istenilen düzeyde olmadığını,matematik dersinde bu öğrenci ile birerli ve ikişerli ritmik sayma yapıldığı, dört işlem becerilerini geliştirici çalışmalar yapıldığını,öğrencinin dikkat ve algısının çok dağınık olması nedeniyle ilgisinin çekilemediği,hemen hemen her ders birkaç kere ders dışına çıkma isteğinin olması ders ortamını da bozduğunu söyledi.Engin ERDOĞAN adlı öğrencinin hiperaktif yapısı(aşırı hareketlilik,sınıf kurallarına uymama,arkadaşlarına şiddet uygulama,sınıf ortamını terk etme isteği ilgilenilmesi gereken sorunlar olarak ortaya çıkmıştır. Mehmet ŞAHİN  adlı öğrenci ile 1.sınıfa yönelik çalışmalar yaptırılmış ,ancak sınıf seviyesinin gerisinde kalmıştır. Bu üç öğrenci de  özel eğitime devam etmektedirler.

 

2/F sınıf öğretmeni Fatma ER,  Kübra Deniz ORAL adlı öğrencinin BEP 'li olduğunu destek sınıfından faydalandığını söyledi.

         2/H sınıf öğretmeni Eda GÖR, Haydar ÇETİNER   adlı öğrencinin 2. dönem başladığını, hiçbir sosyal etkinliğe katılmadığını ve okuma yazmasının olmadığını belirtti.Aile ile iletişim kurarak  özel eğitime ihtiyacının olduğunu belirtmesine rağmen aileden bu konuda bir yardım alamadığını ,ailenin özel eğitime olumlu bakmadıgını belitrtti.

         2/G sınıf öğretmeni Mehmet Ali DOĞAN. Yusuf BAŞ adlı öğrencide öğrenme güçlüğü problemi olduğunu düşündüğünü , doktora yönlendirildiği halde  aileden rapor veya herhangi bir cevap getirilmediğini belirtti.

     2/G sınıfı öğretmeni Mehmet Ali DOĞAN öğrencilerin son aylarda argo ve küfürlü sözlerin kullanıldığını fark ettim dedi. Bu gibi davranış bozuklarının giderilmesi için veli ve öğrencilerle görüşmeler yaptığını söyledi.

     2/E Sınıfı öğretmeni Halime TATLIBAL yıl içerisinde bazı öğrencilerin tüm uyarılara ve bu davranışların olumsuz davranışlar olduklarının söylenmesine rağmen arkadaşlarının eşyalarını izinsiz aldıkları gözlemlenmiştir.Bu olumsuz davranışların giderilmesi için veli ve öğrencilerle görüşmeler yapılmıştır.Olumsuz davranışlar  hemen hemen azaldı.dedi.

   2/B  sınıfı öğretmeni Mehmet KÜÇÜKSEYMEN  sınıfında herhangi bir davranış bozukluğu gözlemlemediğini söyledi.

  2 /C sınıf öğretmeni Fatma Zuhal KAYA, sınıfindaki üç özel eğitim öğrencisinin davranışlarından dolayı  sıkıntı yaşadığını  velilerle görüşmenin olumlu yönde gelişmediğini, rehber öğretmenle paylaşılarak çözüm yoluna gidildiğini belirtti.

7.Derslerin işlenişinde karşılaşılan  güçlükler. 2/H sınıf öğretmeni  Eda GÖR  söz alarak: Ders kitaplarında bazı olumsuzluklarla karşılaşıldığını söyledi.Türkçe Kitabındaki ilk metnin çok uzun olduğunu ayrıca çalışma kitabındaki etkinliklerin sınıf seviyesinin üzerinde olduğunu söyledi.Halbuki ilk okuma metinlerinin ve onlara bağlı etkinliklerin sene başına göre basit ve kısa olmasının öğrencileri motive edeceğini söyledi.Ancak bazı öğrenciler kitap, defter, cetvel, sözlük  gibi araç ve gereçlerini getirmemeleri kendilerini etkilemiştir.Bu gibi durumlarda öğretmen tarafından o eksikler giderilmeye çalışılmıştır.

 2/G sınıf öğretmeni.Mehmet Ali DOĞAN, hayat bilgisi dersinin yoğun olduğunu ancak  ders işleniş süresinin yetersiz  olduğunu söyledi.

2/B sınıf öğretmeni Mehmet KÜÇÜKSEYMEN,2/ H sınıf öğretmeni Eda GÖR  ve 2/G sınıf öğretmeni Mehmet Ali DOĞAN, okulun ikili öğretim yapması sebebiyle ortaokul öğrencilerinin kullanılan panolara ve elektronik cihazlara zarar verildiği için  istenilen  şekillerde kullanılamadığını belirtmişlerdir.

 Sınıflarımızda  bilgisayar, projeksiyon,  gibi teknolojik araçlardan yaralanılmaktadır.

8. Derslerde kullanılan yöntem ve teknikler.Sınıflarımızda  bilgisayar, projeksiyon,  gibi teknolojik araçlardan yaralanılmaktadır.Ayrıca panolarda  çalışmalar sergilenmektedir.

9.Devam devamsızlık durumu. 2/B sınıf öğretmeni Mehmet KÜÇÜKSEYMEN, 129 numaralı  Rümeysa KAYMAK adlı öğrencisinin devamsızlıktan kaldığını belirtti. Diğer sınıflarda  öğrencilerin derslere devam ettikleri belirtildi.

 

10.Dilek ve temenniler.Toplantıya katılan tüm öğretmenlerin iyi dilekleriyle toplantı bitirildi.

11. Zümre Başkanı Fatma Zuhal KAYA toplantıyı kapattı.

 

     Bedia ALPER                              Mehmet KÜÇÜKSEYMEN                       Fatma Zuhal KAYA     

       2/A Sınıf  Öğretmeni                   2/B Sınıf  Öğretmeni                                2/C Sınıf  Öğretmeni      

 

 Türkan İşbilir KORTİK                         Halime TATLIBAL                          Fatma ER

      2/D Sınıf  Öğretmeni                           2/E Sınıf  Öğretmeni                2/F Sınıf  Öğretmeni       

 

   Mehmet Ali DOĞAN                   Eda GÖR                                             Sesil Aylin YILMAZ

 2/G Sınıf Öğretmeni                     2/H Sınıf Öğretmeni                          Müdür Yardımcısı     

 

 

 

    

 

UYGUNDUR

17/06/2015

 

 

Mehmet Selim ALPASLAN

Selçuklu  İlkokulu Müdürü