2018-2019 3.sınıf haftalık ders programı

2018-2019 3.sınıf haftalık ders programı dosyası 19-02-2018 tarihinde İlköğretim-3 kategorisinin.
Açıklama 2018-2019 3.sınıf haftalık ders programı
Kategori 3. Sınıf YGS-LYS
Gönderen ruzgarneo
Eklenme Tarihi 19-02-2018
Boyut 4.96 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

ŞEHİT BAHTİYAR ŞİMŞEK CUMHURİYET İ.Ö.O  3 – A  SINIFI

2012 – 2013 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI HAFTALIK DERS PROGRAMI

 

 

PAZARTESİ

 

 

SALI

 

ÇARŞAMBA

 

PERŞEMBE

 

CUMA

Hayat Bilgisi

Fen ve Teknoloji

Hayat Bilgisi

Fen ve Teknoloji

Hayat Bilgisi

Türkçe

 

Türkçe

 

Türkçe

 

Fen ve Teknoloji

Türkçe

 

Türkçe

Türkçe

 

Türkçe

 

Matematik

Türkçe

 

Matematik

 

Matematik

Matematik

Görsel Sanatlar

Matematik

Oyun ve Fiziki Etkinlikler

İngilizce

Oyun ve Fiziki Etkinlikler

İngilizce

Serbest    Etkinlikler

Oyun ve Fiziki Etkinlikler

Müzik

Oyun ve Fiziki Etkinlikler

Oyun ve Fiziki Etkinlikler

Serbest    Etkinlikler

 

ÇİZELGENİN UYGULANMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

  1. 1. Serbest etkinlikleri uygulama velinin isteği doğrultusunda okul yönetiminin kararına bağlı olup zorunlu değildir.
  2. 2. Seçmeli derslerin kaç kez alınabileceği dersin adının yanında parantez içinde belirtilmiştir.
  3. 3. Seçmeli derslerden birden fazla sınıf düzeyinde alınabilecek derslerin öğretim programları modüler bir yapıda oluşturulacaktır. Öğrenciler bu derslerden herhangi birini, 5-8. sınıf arasında herhangi bir sınıfta ya da sürekli olarak alabileceklerdir. Öğrenci, beşinci sınıftan itibaren programda seçmeli olarak yer alan bir dersi ilk kez sekizinci sınıfta alabileceği gibi, bu dersi beşinci sınıftan itibaren sürekli olarak seçebilir ya da herhangi bir sınıf düzeyinde başka bir alandan ders seçebilir.
  4. 4. Öğretim programlarının uygulanmasında haftanın belirli bir günü/günleri sekiz (8) ders saatlik zaman dilimi “seçmeli ders saatleri” olarak belirlenir. Bu şekilde farklı sınıf düzeylerinde olup fakat seçtikleri ders açısından aynı seviyede olan öğrencilerden seçmeli ders grubu oluşturulması sağlanır. Örneğin bir öğrenci Kur’an-ı Kerim dersini ilk kez yedinci sınıfta alıyorsa ve henüz başlangıç seviyesinde ise bu dersi beşinci, altıncı ve sekizinci sınıfta okuyan ve başlangıç seviyesinde olan öğrencilerle birlikte alabilir. Böylece hem kaynakların daha rasyonel kullanılması hem de öğrenciler için tercih haklarının karşılanması imkânı sağlanır.
  5. 5. Sanat ve Spor, Görsel Sanatlar, Müzik, Spor ve Beden Eğitimi dersleri öğrencilerin tercihlerine bağlı olarak iki (2) ya da dört (4) ders saati olarak seçilebilir.
  6. 6. Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri (20 ders saati) ile en az 4 ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak 18 ders saatine kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılabilir.
  7. 7. İsteyen okullarda 8 ders saatine kadar okul ve çevrenin şartları ile öğrencilerin bireysel özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak; sanat etkinlikleri, sportif çalışmalar, sosyal ve kültürel etkinlikler ile her türlü eğitici faaliyetlerin gerçekleştirilmesi okul yönetiminin kararına bağlı olarak uygulanabilir.