2018-2019 2.sınıf 1.dönem veli toplantı tutanağı ve alınan kararlar

2018-2019 2.sınıf 1.dönem veli toplantı tutanağı ve alınan kararlar dosyası 19-01-2018 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2018-2019 2.sınıf 1.dönem veli toplantı tutanağı ve alınan kararlar
Kategori 2. Sınıf Fen ve Teknoloji
Gönderen reyalcin
Eklenme Tarihi 19-01-2018
Boyut 12.69 K
İndirme 2

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

   

 

İSMET İNÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                                    KÜTAHYA

 

 

 24.09.2012 tarihinde aşağıdaki gündem doğrultusunda okulumuz 2/A sınıfı velileriyle “VELİ TOPLANTISI” yapmak istiyorum.

 Gereğini arz ederim.

 

 

                                                                                                      24.09.2012

                                                                                                                  Ercan ELÇİN

 2/A Sınıfı Öğretmeni 

 

 

 

                                    GÜNDEM

 

 1. Açılış konuşması ve yoklama
 2. Öğrenci başarılarını etkileyen ana unsurların açıklanması.
 3. Öğretim programındaki değişikliklerin açıklanması ve velilere düşen görevler
 4. Öğrencilerin genel başarı durumları.
 5. Temizlik ve beslenme konusundaki önemli noktaların açıklanması.
 6. Öğrencilerin okul araç-gereç ihtiyaçları üzerinde görüşülmesi.
 7. Sınıf  kitaplığının oluşturulması.
 8. Devam-devamsızlık durumları.
 9.  “Sınıf Veli Temsilcisi”nin seçimi
 10. Dilek ve temenniler
 11. Kapanış

 

 

 

 

OLUR.

…./…./ 2012

Kerim ARIKAN

Okul Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İSMET İNÖNÜ  İLKÖĞRETİM OKULU  2012-2013  EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI

2/A SINIFI VELİ TOPLANTI  TUTANAĞI

TOPLANTI NO   : 1

TOPLANTI TARİHİ  : 24 EYLÜL 2012

TOPLANTI SAATİ   : 14.00

TOPLANTI YERİ   : 2/A sınıfı

TOPLANTIYA KATILANLAR 2/A Sınıfı Öğrenci Velileri,  2/A Sınıfı Öğretmeni  Ercan ELÇİN.

 

2/A Sınıfı 1. Dönem 1. Veli Toplantısı  (Sene Başı toplantısı)  24.09.2012 Tarihinde Sınıf Öğretmeni Ercan ELÇİN Başkanlığında Saat 14:00’de 2/A sınıfında yapıldı.

3- …… öğrenci  velisinin dışında katılım tam sağlandı. Onlarla da başka zamanda bireysel görüşme kararı alındı. Açılış konuşmasını yapan sınıf öğretmeni velilere “Hoş geldiniz” dedikten sonra sınıfla ilgili kısa açıklamalarda bulundu, sınıfın genel özelliklerini anlattı. Ayrıca velilere “Katılımınızdan dolayı öncelikle sizlere teşekkür eder, çocuğumuzun eğitimi konusunda sınıf öğretmeni ve diğer öğretmenlerle işbirliği içinde olmanızı diler, toplantının başarılara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

4- Sınıf öğretmeni Ercan ELÇİN “Plansız ve programsız çalışmalar öğrenciyi derslerden uzaklaştırır, bu bakımdan özellikle evde öğrencilerimizi planlı ve programlı çalışmaya yöneltmemiz gerekmektedir Okulda verilen ödevlerin öğrenciyle birlikte yapılması ancak velinin sadece yardımcı olması ödev yapmaması belirtildi. Ancak okulda öğrenilen bilgilerin ve derslerin evde düzenli olarak tekrarının yapılması öğrenmeyi ve anlamayı hızlandırır. İşte burada görev velilerimize düşmektedir;  bu  tekrarın veya verilen ödevlerin yapılmasının takibi, denetlenmesinin yapılması öğrenmenin kalıcılığı açısından önemlidir. Bu yüzden düzenli olarak kontroller yapılmalı, ilgilenilmelidir.

 Yalnız bu kontrollerin baskı altında, tutucu, bıktırıcı tutum ve sözlerden uzak olması gerekmektedir. Aksi taktirde bunlar öğrenciyi daha fazla ders ve okuldan uzaklaştırır, soğutur.” Dedi. Velilerde bu konuda üzerlerine düşen görevleri yerine getirmede gereken özeni göstereceklerini söylediler.

5-Öğretim programındaki değişiklikler sınıf öğretmeni Ercan ELÇİN tarafından açıklandı. Yeni programın  öğrenciyi ön planda tutması sebebiyle sınıfta yapılacak etkinlikler için gerekli malzemelerin temini konusunda velilerin yardımcı olması istendi.Bu konuda söz alan veli “ Mahallemizin maddi durumunun yetersiz olması sebebiyle yapılacak çalışmaların imkanlar ölçüsünde planlanmasını istiyorum.. Malzemelerin ücreti de size tarafımızdan verilecektir.” Dedi.Sınıf öğretmeni Ercan ELÇİN ise bu konuda yardımcı olacağını söyledi.

6- Sınıf Öğretmeni Ercan ELÇİN “Öğrencilerimizin başarısını sadece okul ve derslere değil tüm hayatlarına yaymak gerekmektedir. Bu açıdan her konuda bizler ve sizler iş birliği yapmak zorundayız. Bu açıdan hepinizi her zaman bekliyoruz. Öğrencilerimizin tertip ve düzenlerinin yanında  sürekli diyalog halinde bulunmanızda  alınacak karar ve önlemlerin konuşulması ve başarının sağlanması bakımından gereklidir.”dedi. velilerin uyarılmalarına karşın öğrencilerin hala okul dışında kalan zamanlarında oldukça boş bırakıldıkları, zamanlarını yaşlarına uygun olmayan mekanlarda geçirdiklerinin görüldüğü hatırlatılmış ve bu tip davranışların onları sorumsuzca bir yaşam biçimi edinmelerine sebep olacağı bir kez daha vurgulanmıştır. Toplum içinde görev alabilen sorumluluklarını bilen insanlar yetiştirmek için velilerin üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeleri gerektiği söylendi.

7- Sınıf  öğretmeni  Ercan ELÇİN “Temizlik alışkanlığı öğrencinin okuldan önce evde öğreneceği bir alışkanlıktır. Çocuklarımıza vücudunu, üstünü ve çevresini temiz tutmasını öğretmek gereklidir; bu büyüme çağındaki bir insanın öğrenmesi gereken temel alışkanlıklardandır.

Bu açıdan öğrencinin evde önlük, pantolon, ceket, çorap vb. giysilerinin temiz tutulması ve bu alışkanlığın sizler tarafından verilmesi, okula gelirken bu açıdan kontrol edilmesi önemlidir.

 Kız çocuklarımızın saçları taralı, uzun ise örülmüş olması; Erkek çocuklarımızın saçları kısa olması; ve tüm öğrencilerimizin haftalık ve günlük bakımlarının yapılmış olarak okula gelmesi sizlere düşmektedir.

 Özellikle çocuğumuz hasta ise okula gönderilmemesi hem öğrenci hem de diğer arkadaşları için yararlı bir harekettir. Ağız ve diş sağlığı en çok ihmal edilen alışkanlıklardan biridir, bu konuda geçen yıl diş fırçası bulundurma ve jel uygulaması tüm okullarda gerçekleştirildi. Bu yıl da uygulamaya devam edilecektir. Buna önem verilmesi, çocuklarımızın sağlığı açısından önemli olduğundan evde bu alışkanlığın devam ettirilmesi görevi yine sizlere düşmektedir.” Dedi.. Velilerden bu konuda söz alarak “ temizlik konusunda üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için gerekli özeni göstereceğiz..       

8- Sınıf  öğretmeni  Ercan ELÇİN “Öğrencilerimizin okula gelirken ders araç ve gereçlerinin kontrol edilmesi eksiklerinin tamamlanması, yıpranmış olanların uygun bir zamanda onarımı ve bakımının yapılması bu öğrencilerimizin kişiliklerinin sağlıklı olarak gelişmesinde yardımcı olmaktadır. Bu işlerin düzenli olarak aksatılmadan yapılması sizlere düşen görevlerdendir.” Dedi. Ayrıca sınıfta yapılacak etkinlikler için öğrencilerden istenecek malzemelerin   karşılanmasının iyi olacağını söyledi.

9-Okumanın önemi üzerinde duruldu. Bunun için de sınıfta bir kitaplık oluşturulması öğrencilerin başarısının artırmada etkili olacağı vurgulandı. Sınıf kitaplığı oluşturmak için her velinin kitaplığa üç hikaye kitabı bağışlaması kararı alındı.

10- Sınıf  öğretmeni  Ercan ELÇİN “Öğrencilerimizin zamanında derslere gelmemesi, yani geç gelmeleri hem derslerimizin bölünmesine hem de öğrencilerimizin motivasyonunun bozulmasına neden olan bir durumdur. Aynı zamanda okula çok erken gelmenin de çocukları yorduğunu ve olumsuz etkilediğini söyledi. Saat 08:20 de okulda olmaları gerektiği belirtildi. Bu yüzden çocuklarımızı zamanında okula yollamak veya neden geç kaldıklarını bildiren bir yazı vermek gerekmektedir. Ayrıca öğrenciyi bu konuda sık sık kontrol etmek takibini yapmak öğrenci ve sizler açısından gerekmektedir.

Velilerde bu konuda okul yönetimine yardımcı olacaklarını söylediler.

11- Okula  getirdikleri beslenme konusunda daha düzenli ve temiz olmaları söylendi. Dökülecek ve kokacak yiyeceklerin beslenme çantalarına konulmaması söylendi. Mutlaka kahvaltı yapmaları söylendi.Veliler bu konuda daha dikkatli olacaklarını söyledi.Ayrıca gündem dışı olarak öğrencilere yapılacak etkinliklerde fotokopi gerektiğinden, fotokopi kağıdı alınması gerektiği belirtildi.veliler bu konuda destek olacaklarını söylediler.

12- Öğrenci veli temsilcisinin seçimi yapıldı. Yapılan seçimde……………………………    oy alarak sınıf veli temsilcisi seçildi.

 Okul aile Birliğine  üye temsilci velilerin seçimi yapıldı..

 

 

                                                                         Seçildiler.

13-Sınıf öğretmeni Ercan ELÇİN, sınıfımızın boyasının yapılması gerektiğini söyleyerek velilerden yardımcı olmalarını istedi. Veliler de okul idaresince boya sağlanması halinde boya işçiliğini yapabileceklerini belirttiler.  Velilere toplantıya katıldıkları için teşekkür ederek toplantıya son verdi.

 

 

 

 

 

                                  Ercan ELÇİN

       Sınıf Veli Temsilcisi        Sınıf Öğretmeni

 

 

 

 

 

UYGUNDUR.

…/…/ 2012

 

Kerim ARIKAN

Okul Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.

ALINAN KARARLAR

 1. Öğrencilere evde rahat ders çalışabilecekleri bir ortam sağlanacak.
 2. Öğrencilerin planlı ve programlı ders çalışmalarına yardımcı olunacak.
 3. Sınıf içi etkinlikler için gerekli malzemeler sağlanacak.
 4. Öğrencilerin kişisel bakım ve temizlikleri zamanında yapılacak.
 5. Okula zamanında gelmeleri için gerekli titizlik gösterilecek.
 6. Sınıf kitaplığına her veli  3 hikaye kitabı bağışlayacak.
 7. Beslenme uygulamasına devam edilecek. Okula getirilecek yiyeceklere dikkat edilecek.
 8. Diş fırçası bulundurma uygulamasına devam edilecek.
 9. Sınıf için fotokopi kağıdı alınacak.
 10. Sınıf temizliği belirli aralıklarda velilerce yaptırılacak.

 

1

 

 

27

 

2

 

 

28

 

3

 

 

29

 

4

 

 

30

 

5

 

 

31

 

6

 

 

32

 

7

 

 

33

 

8

 

 

34

 

9

 

 

 

 

10

 

 

 

 

11

 

 

 

 

12

 

 

 

 

13

 

 

 

 

14

 

 

 

 

15

 

 

 

 

16

 

 

 

 

17

 

 

 

 

18

 

 

 

 

19

 

 

 

 

20

 

 

 

 

21

 

 

 

 

22

 

 

 

 

23

 

 

 

 

24

 

 

 

 

25

 

 

 

 

26