2018-2019 2.sınıf 1.dönem 2.veli toplantı tutanağı

2018-2019 2.sınıf 1.dönem 2.veli toplantı tutanağı dosyası 02-01-2018 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2018-2019 2.sınıf 1.dönem 2.veli toplantı tutanağı
Kategori 2. Sınıf Fen ve Teknoloji
Gönderen KerimcaN
Eklenme Tarihi 02-01-2018
Boyut 10.67 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

 

B.T.T.V İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                       ARNAVUTKÖY

                                                                                                                                                          

            2012 – 2013 eğitim ve öğretim yılının ikinci veli toplantısı 29.11.2012 Perşembe günü saat 12.15’de okulumuz 2/A sınıfında aşağıdaki gündeme göre yapılacaktır.

Toplantının yapılmasına izinlerinizi arz ederim.

 

 

 

 

                                                                                                                28.11.2012                                         

 

                                                                                                        Hatice ÇETİNKAYA                                                          

                                                                                                         2-A Sınıfı Öğretmeni                 

 

 

 

 

 GÜNDEM            www.

 

 

 1. Açılış ve yoklama
 2. Kılık, kıyafet ve temizlik
 3. Devam- devamsızlık
 4. Okuma alışkanlığı
 5. Performans ve proje hakkında bilgi
 6. Düzenli beslenme
 7. Veli,öğretmen,okul işbirliğinin öğrenci başarısına etkileri
 8. Öğrenci başarısının değerlendirilmesi
 9. Dilek ve temenniler
 10. Kapanış

 

 

 

 

 

 

 

 

Uygundur.

28 / 11 / 2012

 

 

Ahmet TOPUZ

B.T.T.V İlkokulu Müdürü

 

 

 

 

B.T.T.V İLKOKULU 2012/2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI                                                                                    2 / A SINIFI  2.VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

B.T.T.V İlkokulu 2/A sınıfında 29.11.2012 Perşembe günü saat 12.15  ‘de yapılan 2/A Sınıfı veli toplantısında aşağıdaki gündem maddeleri konuşulmuştur. Alınan kararlar gündem maddelerinde belirtilmiştir.

 

1.Yoklama yapıldı, gelen velilerin imzası alındı.

 

2. 2-A  Sınıf  öğretmeni  Hatice ÇETİNKAYA  “Temizlik alışkanlığı öğrencinin okuldan önce evde öğreneceği bir alışkanlıktır. Çocuklarımıza vücudunu, üstünü ve çevresini temiz tutmasını öğretmek gereklidir; bu büyüme çağındaki bir insanın öğrenmesi gereken temel alışkanlıklardandır. Bu açıdan öğrencinin evde önlük, pantolon, ceket, çorap vb. giysilerinin temiz tutulması ve bu alışkanlığın sizler tarafından verilmesi, okula gelirken bu açıdan kontrol edilmesi önemlidir.

 Kız çocuklarımızın saçları taralı, uzun ise örülmüş olması; Erkek çocuklarımızın saçları kısa olması; ve tüm öğrencilerimizin haftalık ve günlük bakımlarının yapılmış olarak okula gelmesi sizlere düşmektedir.

 Özellikle çocuğumuz hasta ise okula gönderilmemesi hem öğrenci hem de diğer arkadaşları için yararlı bir harekettir. Ağız ve diş sağlığı en çok ihmal edilen alışkanlıklardan biridir, buna önem verilmesi çocuklarımızın sağlığı açısından önemli olduğundan evde bu alışkanlığın verilmesi yine sizlere düşmektedir.”dedi.

 

3. 2-A Sınıf  öğretmeni  Hatice ÇETİNKAYA  “Öğrencilerimizin zamanında derslere gelmemesi: Yani geç gelmeleri hem derslerimizin bölünmesi hem de öğrencilerimizin motivasyonunun bozulmasına neden olan bir durumdur. Aynı zamanda okula çok erken gelmenin de çocukları yorduğunu ve olumsuz etkilendiğini söyledim. Saat 08:30 da okulda olmaları gerektiğini belirttim. Bu yüzden çocuklarımızı zamanında okula yollamak veya neden geç kaldıklarını bildiren bir yazı vermek gerekmektedir. Ayrıca öğrenciyi bu konuda sık sık kontrol etmek takibini yapmak öğrenci ve sizler açısından gerekmektedir.

Velilerde bu konuda okul yönetimine yardımcı olacaklarını söylediler. Velilerimizden Sariye ESER sabah girişlerde velilerin sınıfa girmelerinin çok yanlış olduğunu, bu konuda gerekli hassasiyeti velilerden beklediğini belirtti.

 

4.  Sınıf öğretmeni öğrencilerin okuma alışkanlığının daha fazla gelişmesi için sınıf kitaplığımızın daha fazla zenginleşmesi gerektiğini söyleyerek velilerden yardım beklediğini dile getirdi. Velilerimizden Sevil KONYA öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarının evde takip edilmesinin çok önemli olduğunu belirterek üzerlerine düşen görevlerde gerekli hassasiyeti göstermelerini belirtti.

 

5. Sınıf öğretmeni olarak bundan sonra çocuklarının sık sık performans ve proje görevleri ile karşılaşacaklarını söyleyerek proje ve performans görevleri hakkında bilgi verdim. Görevlerin verilen değerlendirme ölçeklerine uygun olarak hazırlanması gerektiğini vurguladım. Bunun öğrencinin alacağı puan açısından öneminden bahsettim. Velilerden bu ödevleri yapmada çocuklarına yardımcı olmalarını istedim.

 

 

 

 

6.Dengeli ve düzenli beslenmenin önemi vurgulandı. Bu nedenle evde bunlara dikkat etmelerinin gerektiğinin altı çizildi. Veliler beslenmelere dikkat ettiklerini fakat sabah çok erken okula göndermek zorunda olduklarından çocukların kahvaltı edemediklerini, iştahsız uyandıklarını söylediler. Ben de onlardan çocukları için beslenme çantası hazırlamalarını istedim. İlk teneffüste evde hazırlanan sağlıklı besinleri tüketmelerinin takipçisi olacağımı belirttim.

 

7. Veli-öğretmen-okul işbirliğinin önemi vurgulandı.Gereksiz yere ders esnasında velilerin gelmemesi gerektiği vurgulandı. Durum görüşmelerinin hangi gün ve saatte olacağı beraberce kararlaştırıldı. Bunun gerçekleşmesi için velilerden söz alındı.

 

8.Toplantıya katılan  velilere çocuklarının  dersteki performansları hakkında bilgiler verildi. Eksiği olan öğrencilerin velilerine  neler yapmaları gerektiği hakkında bilgiler verildi.

 

9.Dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Müyesser ALTUN çocuklar için özel günlerin önemli olduğunu böyle günleri okulda kutlayıp kutlayamayacaklarını sordu. Benim için bunun bir sorun yaşatmayacağı, okul yönetiminden izin alarak ve daha önceden haber verilerek öğrenciler için önemli olan bu günleri plana dahil edip kutlanabileceği söylendi.

 

10. Velilere katılımlarından dolayı teşekkür edilerek tekrar görüşmek dileğiyle toplantı sona erdi.

 

 

 

ALINAN KARARLAR

 

 1. Öğrencilerin kılık-kıyafet temizliği, tertip ve düzene özen göstermeleri,
 2. Öğrencilerin devamsızlık yapmamaları ve okula zamanında gönderilmeleri
 3. Sınıf kitaplığı için velilerden kitap yardımı yapmaları
 4. Proje ve performans görevlerinin değerlendirme ölçeklerine uygun olarak hazırlanmaları,
 5. Öğrencilerin dengeli beslenebilmeleri için evde beslenme çantası hazırlanması,
 6. Velilerin okula belirlenen zamanlarda gelmeleri,
 7. Öğrencilerin başarılarını arttırmak için gerekli önlemlerin alınması,

 

 

 

Hatice ÇETİNKAYA         Ahmet TOPUZ

 2/A Sınıf  Öğretmeni          Okul Müdürü