2.sınıf yazım yanlışları metin çalışması

2.sınıf yazım yanlışları metin çalışması dosyası 15-01-2018 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2.sınıf yazım yanlışları metin çalışması
Kategori 2. Sınıf Türkçe
Gönderen serhatuzar27
Eklenme Tarihi 15-01-2018
Boyut 11.74 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

Adı-Soyadı:

Aşağıdaki parçada yapılan yanlışları bulup altını kırmızı kalemle çizerek parçanın  altına doğruları ile birlikte  yazınız.

     Bir  varmış bir yokmuş. Bir çocuk varmış. O gün çok  yağmur  yağıyormuş. Çocuk  ne  yapcam  edicem diye  düşünüyormuş. Bir de üstüne  ceryanlar  kesilmiş. Okula nasıl gidecem diye düşünüyormuş. Evden çıkmış hava çok sovukmuş. Hemen şemşiyesini açmış. İlk önce kırdasiyeye sonra ezzaneye üğramış.

     Okul bağçesine geldiğinde beslenmesine meyva koymadığını hatırlamış.Öretmenini üzmeyi hiç sevmezmiş.Çünkü öretmeni,örencilerinin meyva yemesini istermiş.Çağresiz bir şekilde okula girip sınıfa doru gitmiş. Pemcerelerinin  açık olduğunu görünce hemen kapatmış. Elektirikler gittiği için sınıfın soğumasını istemiyormuş.Öğretmeni sınıfa gelince ona  aferim demiş.

    Sonra sorular sormuş ve yanlış cevabları düzeltmişler.Öyle vakti gelince annesinin  yaptığı  melemeni yemiş.  Akşam eve dönerken bakala uğrayıp gaste deterşan almış. Annesini çok  seviyormuş ona  yardım etmeyi de. Annesi de ona evde sürpiz hazırlamış. Çocuk çok mutlu almış. Ve herkezi her şeyi sevdiğini bir kez daha hatırlamış.

Parçadaki yanlışlar ve doğruları:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………................................