2.sınıf veli toplantı tutanağı 1.dönem 2018-2019

2.sınıf veli toplantı tutanağı 1.dönem 2018-2019 dosyası 06-03-2018 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2.sınıf veli toplantı tutanağı 1.dönem 2018-2019
Kategori 2. Sınıf Fen ve Teknoloji
Gönderen gulizar54
Eklenme Tarihi 06-03-2018
Boyut 11.06 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

 

 

             SAMANAKAYA İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE,

                                                                                                       ANTAKYA

                                                                                                                                                          

            2012 – 2013 eğitim ve öğretim yılının birinci veli toplantısı 27.09.2012 Perşembe günü saat 12.00’da okulumuz 2/A sınıfında aşağıdaki gündeme göre yapılacaktır.

Toplantının yapılmasına izinlerinizi arz ederim.

 

 

 

 

                                                                                                                24.09.2012                                         

 

                                                                                                          Nevin ÖĞÜTMEN                                                          

                                                                                                         2-A Sınıfı Öğretmeni                 

 

 

 

 

 GÜNDEM

 

 1.                Toplantı gündeminin okunması, yeni gündem maddelerinin belirlenmesi
 2.                Açılış konuşması
 3.                Okul ve sınıf kuralları hakkında velilerin bilgilendirilmesi
 4.                Okula geliş – gidiş saatleri
 5.                Beslenme – temizlik – kıyafet
 6.                Ders araç gereçlerinin tamamlanması
 7.                Öğretmen – veli işbirliği
 8.                Öğrencilerin evde çalışma teknikleri
 9.                Öğrenci başarılarını etkileyen ana unsurların açıklanması
 10.            Öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması
 11.            Dilek ve temenniler
 12.            Kapanış

                                 

 

 

 

 

 

Uygundur.

24 / 09 / 2012

 

Rüştü RAMAZANOĞLU

Samankaya İlkokulu Müdürü

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012– 2013 ÖĞRETİM YILI SAMANKAYA İLKOKULU

2-A SINIFI 1.DÖNEM 1. VELİ TOPLANTISI TUTANAĞI

 

  Samankaya İlkokulu 2/A sınıfında 27.09.2012 Perşembe günü saat 12.00  ‘da yapılan 2/A Sınıfı veli toplantısında aşağıdaki gündem maddeleri konuşulmuştur. Alınan kararlar gündem maddelerinde belirtilmiştir.

 

 ***Toplantının gündem maddeleri okunmuş, yeni gündem maddelerinin eklenmesinin istenip istenmediği sorulmuş ve hazırlanan gündem maddeleri aynen kabul edilmiş olup gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmiştir.

 

*** Açılış konuşması tarafımdan yapılarak veli toplantısı başlatılmıştır.

 

*** Okula geliş-gidiş saatleri: Sabah okula zamanında gelin­mesi için erken yatıp erken kalkmanın şart olduğu anlatıldı. Çocuğun gerekli olan uykusunu alabilmesi için mutlaka erken yatırılması ve bunun alışkanlık hâline getirilmesi gerektiği anlatıldı.  Öğrencilerin 07.00'ye kadar okulda olmaları gerektiği ve birinci dersin 07.10'da başladığı, derslerin 12.00'da tamamlandığı açıklanmıştır.

 

*** Beslenme-temizlik-kıyafet: Öğrencilerin beslenmesi için velilere düşen ödevlerin neler olduğu açıklanmıştır. Sabah mutlaka kahvaltı yaptırılması gerektiği söylendi. Öğrencilerin sağlıksız yiyeceklerden uzak durmaları için evde onlara beslenme çantası hazılanması ve içerisine gün içindeki enerji ihtiyaçlarını karşılayacak besleyici gıdaların konması gerektiği vurgulandı. Temizliğe verilen öne­min artırılması gerektiği üzerinde duruldu. Kız öğrencilerin uzun olan saçlarının uygun olarak kestirilmesi ya da saçların bağlanması, Kıyafetlerin yıkanıp temizlenmesi, tırnakların her hafta sonu mutlaka kesilmesi, kulak ve vücut temizliğine önem verilmesi ve mutlaka banyo yaptırılmasının gerekliliği anlatıldı. Ayrıca diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması ve bunun diş sağlığı üzerindeki önemi vurgulandı. Giyim kuşam ile ilgili konular görüşüldü. Öğrencile­rin formalarındaki söküklerin dikilmesi, ayakkabıların boyanması ve mümkün olduğu kadar temiz giydirilmesi anlatıldı. Ayrıca mevsim şartlarına uygun giyeceklerin giydirilmesi, soğuk havalarda kalın giyeceklerin giydirilmesi, kesinlikle çorapsız gelinmemesi ve hasta olmamak için bunun gerekliliği anlatıldı.

 

*** Ders araç ve gereçlerinin temini: Okulların açılmasına ve derslerin başlamasına karşın bazı velilerin hala kendilerine verilen öğrenci ihtiyaç listesindeki malzemeleri almadıkları, bu konuda biran önce gerekenlerin yapılması hususu belirtilmiştir. Ders kitaplarının kaplanması, üzerlerine etiket yapıştırılması, kalemlerin vb. ders araçlarının üzerine öğrenci adlarının yazılması velilere söylenmiştir.

 

*** Öğretmen – veli işbirliği: Öğretmen-veli işbirliğinin öğrenci başarısı üzerinde etkili olacağı ve öğretmen-veli işbirliğinin artırılması konuşulmuştur. Velilerin, toplantılar dışında da öğrencilerinin başarı durumları hakkında bilgi sahibi olmak için okula gelebilecekleri ve çocuklarının durumlarını sorabilecekleri söylenmiştir.

 

*** Öğrencilerin evde çalışma teknikleri: Öğrencilerin evde ders çalışmaları ve çalışmaların veliler tarafından sürekli olarak kontrol edil­mesi ve denetlenmesi istendi. Boş zamanlarında uygun kitaplar okumaları ve okumaya teşvik edilmeleri istendi. Verilen ödevlerin bazı öğrenciler tarafından yapılmadığı anlatıldı. Bu gibi olaylarda velilerin daha duyarlı olması istendi. İlerleyen tarihlerde verilecek proje ve performans görevlerinde öğrencilere gerekli olacak araç gereçlerin temin edilmesin de ve bu görevlerin zamanında teslim edilmelerinde onlara yardımcı oluması istendi.

 

*** Öğrenci başarılarını etkileyen ana unsurların açıklanması:  Beslenme, dinlenme, giyinme, aile içinde gördüğü ilgi ve duygusal dengeler, çocukların okuldaki başarısı ve derslere karşı ilgisi bakımından çok önemlidir. Öğrenciyi yüreklen­dirme, kontrol etme gibi durumların başarı sağlayacağı söylendi.

 

 

 

 

*** Öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması: Okuma alışkanlığını çocuk önce aile içinde, sonra okulda ve çevresinin okumaya yönelik tutumuyla edinebilir, geliştirebilir. Okula gittiğinde ilk kez kitaplarla karşılaşan çocuk evde hiç okuma uğraşı yoksa okuma işlemiyle okulu özdeşleştirmeye başlayabilir. Siz velilerimiz çocuklarınıza evde kitap okuma konusunda nasıl yardımcı olabileceğinizi düşünebilirsiniz. Öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması için şunlar yapılabilir: Öğrencilerimize kitap okumanın sevdirilmesi için evde velilerin örnek olması, öğrenci ile birlikte bütün aile fertlerinin kitap okuması gerekir Aile fertlerinin de kitap okuduğunu gören öğrenci severek kitap okuyacaktır. Öğrenci yine zorunlu bir iş olarak değil sevdiği için kitap okuyacaktır. Bu konuda velilerimizin üzerine büyük bir iş düşmektedir. Velilerin her gün düzenli olarak tüm aile fertleri ile birlikte bu etkinliği yapması gerekir. Yine okulda da bütün öğrencilerle birlikte biz öğretmenlerinde okuma etkinliklerine katılması gerekir. Yoksa bu çalışmadan istenilen verim elde edilemez denildi.

 

*** Dilek ve temenniler: Öğretmen ve tüm veliler tarafından başarılı bir öğretim yılı geçirilmesi temennisiyle toplantıya son verilmiştir.

                                              

 

 

 

 

ALINAN KARARLAR

 

 1- Velilerin sınıfa ders zamanında girmemesi

 2- Öğrencilerin okula zamanında gelip gitmelerine

 3- Evde hazırlanan beslenme çantası-temizlik kurallarına uyum kararı verildi                                                                        

 4- Ders araç gereçlerinin kısa zamanda alınıp hazırlanmasına

5- Öğretmenle sık sık görüşülmesi

6- Öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılması için evde veliklerin onlara örnek olmalarına,

7- Öğrencilerin başarılı olmalarını sağlamak için gerekli önlemlerin alınmasına

8-Proje ve performans görevlerinde araç gereç temininde öğrencilere yardımcı olunmasına karar verilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

  Nevin ÖĞÜTMEN                                

  2-A Sınıfı Öğretmeni