2.sınıf toplama ve çıkarma işlemi ile ilgili problemler etkinliği

2.sınıf toplama ve çıkarma işlemi ile ilgili problemler etkinliği dosyası 28-02-2018 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2.sınıf toplama ve çıkarma işlemi ile ilgili problemler etkinliği
Kategori 2. Sınıf Matematik
Gönderen schule_d
Eklenme Tarihi 28-02-2018
Boyut 290.7 K
İndirme 3

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

TOPLAMA VE ÇIKARMA İŞLEMİ İLE İLGİLİ PROBLEMLER

1- Ben bir köpek balığıyım dün 28 adet bugün ise dünden 12 fazla balık yedim.

Buna göre bugün kaç balık yedim?

ÇÖZÜM:

 

 

 

 

 

 

3-  

 

                Bir hayvanat bahçesinde yukarıdaki hayvanların sayısı kadar hayvan yaşamaktadır. Bu hayvanlardan kaplumbağanın 5, tavşanın ise 7 tane yavrusu olmuştur. Buna göre hayvanat bahçesindeki hayvan sayısı ne kadar olmuştur?

ÇÖZÜM:

 

4-   Bir vazoda 36 tane çiçek vardı.18 tanesi soldu. Kaç tane çiçek kaldı?

ÇÖZÜM:

 

 

5-   Ben bir kelebeğim her gün çiçeklere konar dururum. Dün 48 çiçeğe bugün ise dünden 19 fazla çiçeğe kondum. Buna göre bugün kaç çiçeğe kondum?

ÇÖZÜM:

 

6-   Ben Cailou, annemle birlikte tam 42 adet kurabiye yaptık. Kardeşim ve ben 25 tanesini yedik. Buna göre annem ve babama kaç kurabiye kaldı?

ÇÖZÜM:

 

 

 

 

 

7-   Yılbaşında bana 23 tane hediye geldi. Arkadaşlarım Ayşe ve İsa’ya ise 16’şar hediye gelmiş. Buna göre hepimize gelen hediyelerin toplamı kaçtır?

ÇÖZÜM:

 

 

8-   Dün gece babamla yıldız sayma oyunu oynadık. Babam 52 tane yıldız saydı ben ise babamdan 34 tane az yıldız saydım. Buna göre babamla ikimiz toplam kaç tane yıldız saydık?

ÇÖZÜM:

 

 

9-   Ben Mert. Fotoğraftakiler ise benim ailem. Ben 13 yaşındayım kardeşim ise benden 4 yaş küçüktür. Annem 39 yaşındadır babam ise annemden 6 yaş büyüktür. Buna göre benim, kardeşimin, babamın ve annemin yaş toplamı kaçtır? ÇÖZÜM:

 

 

10- Ben Neslihan. Ben bir balerinim. Şu anda yaşım 25 bundan 18 yıl önce bale yapmaya başladığıma göre, bale yapmaya kaç yaşında başladım?

ÇÖZÜM: