2.sınıf matematik basit toplama çıkarma ve çarpma işlemi çalışma yaprağı

2.sınıf matematik basit toplama çıkarma ve çarpma işlemi çalışma yaprağı dosyası 06-01-2018 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2.sınıf matematik basit toplama çıkarma ve çarpma işlemi çalışma yaprağı
Kategori 2. Sınıf Matematik
Gönderen YILDIRIM38
Eklenme Tarihi 06-01-2018
Boyut 40.51 K
İndirme 1

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

Soru 1)      Bugün okulumuzda birinci sınıflara 38 süt, ikinci sınıflara ise 49 süt dağıtımı yapıldı. Birinci ve ikinci sınıflara toplam kaç süt dağıtımı yapılmıştır?

Çözüm :

 

 

 

Soru 2 ) Babam bana 70 TL para verdi. Babamın verdiği paranın 27 TL’si ile kazak, 36 TL’si ile pantolon alırsam, geriye kaç TL param kalır?

Çözüm :

 

 

 

 

Soru 3 ) 83 sayfalık bir kitabın 64 sayfasını okuyan Recep, kitabın tamamını okuması için daha kaç sayfa kitap okumalıdır?

Çözüm :

 

 

 

 

 

Soru 4 ) Faruk bahçeden 36 tane çilek, Şimal ise 28 tane çilek topladı. Faruk ve Şimal topladıkları çilekleri bir sepetin içine koydular. Daha sonra sepetin içindeki çileklerden 55 tanesini yediler. Sepetin içinde kaç tane çilek kalmıştır?

Çözüm :

 

 

 

 

 

Soru 5) Bir kutuda dört yıldız olduğuna göre, altı kutuda kaç yıldız bulunur? Hem toplama hem de çıkarma işlemi yaparak sonucu bulunuz.

Çözüm:  

 

 

 

 

 

 

Soru: Bir sepette 3 kalp olduğuna göre, yedi sepette toplam kaç yıldız bulunur? Hem toplama hem de çarpma işlemi yaparak sonucu bulunuz.

Çözüm: