2.sınıf karne ile veliye verilecek mektup

2.sınıf karne ile veliye verilecek mektup dosyası 30-12-2017 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2.sınıf karne ile veliye verilecek mektup
Kategori 2. Sınıf Türkçe
Gönderen ali1
Eklenme Tarihi 30-12-2017
Boyut 7.58 K
İndirme 1

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

 

 

 

           Sayın Veli,

Bir eğitim dönemini daha geride bıraktık. Çok çalıştık,  yeni bilgiler öğrendik, yorulduk, güldük, oynadık, gezdik, kutlamalar yapıp eğlendik. Zaman ne çabuk geçti, çocuklarımız biraz daha büyüdü. Artık 3. sınıfa geçtiler. Yoğun bir temponun ardından uzun bir dinlenme sürecine giriyoruz.

Lütfen tatilde düzgün bir çalışma planı yapınız ve çocuklarınızın konu tekrarı, alıştırma, okuma, yazma, problem çözme gibi etkinlikleri dengeli bir biçimde yapmalarını sağlayınız. Özellikle okuması zayıf olanlar bol bol okuma yaparak okumalarını geliştirmeli.

  Verilen tatil kitabını düzgün bir biçimde yaptırınız. Maalesef sınıfın büyük çoğunluğunun yazısı kötü. Yazıları okunaklı bir biçimde yazmalarını sağlayınız. Tatil kitabının gün gün yapılmasını sağlayınız. Çocuklarınıza bu konuda taviz vermeyiniz. Aksi takdirde 2. sınıfta öğrendiklerini unutmuş olarak gelirler…

            Tabi ki tatil sadece ders çalışmak anlamına gelmiyor. Çocuk oyun da oynayacak, TV de izleyecek, gezmeye de gidecek. Ama ders çalışmayı ve okuma yapmayı da ihmal etmeyecek. Planlı yaşamak hayatımızın her döneminde bizi başarıya götürür.

            Çocuğunuza her akşam yatmadan önce mutlaka kitap okuma alışkanlığını kazandırın. Okuduğu kitabı mutlaka anlattırın. Kitapla ilgili çocuğunuza sorular sorun. Okuduğu kitapla ilgili sohbet edin. Kitabın kahramanını, ana fikrini bulun. Ayrıca okuma hızlarını tespit edin. (Saat tutarak bir dakikada okudukları kelime sayısı) Hızlı okumak okuduklarını anlamalarını sağlar.

             Çocuğunuz her şeyden daha önemli. Onu bol bol sevin ve onunla ilgilenin. Her çocuğun sevilmeye ve ilgilenilmeye çok ihtiyacı var. Onunla vakit geçirin, oyun oynayın, sohbet edin, dertleşin, şakalaşın, alışverişe gidin, gezmeye gidin. Ancak ona kurallar ve sınırlar koymayı unutmayın. Biliyorsunuz ki eğitim evde başlar okulda devam eder. Unutmayalım ki her çocuk kendi ailesinin aynasıdır. Çocuğunuza sorumluluklar verin ve yapmalarını sağlayın. Ev işlerine yardım ettirin, odasını toplattırın, mutfakta görev verin. Ve işini yaptığında da onu ödüllendirin.

               Lütfen çocuklarınız bütün tatili televizyonun ve bilgisayarın başında geçirmesin. Yukarıda da anlatıldığı gibi bir plan yapın ve bu planı uygulayın.

  Planlı, programlı dolu dolu bir tatil geçirmeniz dileğiyle…

Sevgiyle ve sağlıcakla kalın …..