2.sınıf hikaye tamamlama ve 5n1k çalışması

2.sınıf hikaye tamamlama ve 5n1k çalışması dosyası 17-12-2017 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2.sınıf hikaye tamamlama ve 5n1k çalışması
Kategori 2. Sınıf Türkçe
Gönderen fmerve
Eklenme Tarihi 17-12-2017
Boyut 17.64 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

ZÜMRÜDÜANKA KUŞU

 

Eski zamanlarda, bir hükümdarın bahçesinde bir elma ağacı vardı. Bu ağaç senede bir kere üç elma verirdi.

Amma elmaların olduğu gecenin yarısında yedi başlı bir dev gelir, elmaları koparır giderdi. Bu güzel elmalardan hiçbirini yemek sahibine kısmet olmazdı.

Han’ın üç oğlu vardı. Bunlardan en büyüğü, bir gün hanın huzuruna gitti, yer öperek dedi ki :

_ Babacığım, izin verirseniz ben bu gece elma ağacını bekleyeceğim, yedi başlı dev gelirse öldüreceğim, elmaları koparıp size getireceğim.

_ Oğlum iyi söylüyorsun amma o devi sen nasıl öldüreceksin? Sonra senin başına bir felaket gelmesin ? Kendine güveniyorsan öldür.  www.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………