2.sınıf 1.dönem sonu rehberlik faaliyet raporu

2.sınıf 1.dönem sonu rehberlik faaliyet raporu dosyası 26-01-2018 tarihinde İlköğretim-2 kategorisinin.
Açıklama 2.sınıf 1.dönem sonu rehberlik faaliyet raporu
Kategori 2. Sınıf Sosyal Bilgiler
Gönderen serkankaraca
Eklenme Tarihi 26-01-2018
Boyut 8 K
İndirme 2

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

YUNUS EMRE İLKÖĞRETİM OKULU 2012–2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

 

2/ C SINIFI REHBERLİK FAALİYET RAPORU

 

 

EYLÜL

 • Yeni öğretim yılının başlaması ile birlikte 2. sınıflar için hazırlanan rehberlik planı incelenerek yıl boyunca yapılması gereken etkinlikler hakkında bilgi sahibi olundu.
 • Sınıfta bulunan öğrencileri tanıma çalışmaları yapıldı.
 • Sosyal etkinlikler için öğrencilerin kulüp seçimleri yapıldı.

 

EKİM

 • Öğrencilerin sınıf kurallarını öğrenmeleri ve uymaları amacı ile “DAVRANIŞ ÇİÇEĞİ” adlı etkinlik yapıldı. Etkinliğin sonunda okul kurallarının neler olduğu, bunlara uymanın önemi ve gerekliliği vurgulanarak etkinlik sonlandırıldı.
 • İsteklerini uygun bir şekilde ifade etmek amacı ile “ İSTEME BİÇİMİM “ adlı etkinlik yapıldı. Etkinliğin sonucunda öğrencilerin bu konuda yeterli bilgiye sahip oldukları sihirli sözcükleri bildikleri ve kullandıkları gözlendi.

KASIM

 • Öğrencilere sorumluluklarını fark ettirmek amacı ile “ sorumluluklarımız “ adlı etkinlik yaptırıldı. Etkinlik sonrasında öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun evde ve okuldaki sorumluluklarının farkında olduğunu ancak sokaktaki sorumluluklar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları gözlendi. Buna bağlı olarak bu konudaki yetersizliklerini giderici çalışmalar yapıldı.
 • Öğrencilerin kişisel sınırlarını korumanın önemini bilmeleri amacı ile “KİŞİSEL SINIRLARIN ÖNEMİ” adlı etkinlik yapıldı. Etkinliğin sonunda kişisel sınırlılıkların neler olduğu tekrarlanarak bu sınırları korumanın önemi vurgulandı.

 

ARALIK

 • Öğrencilere karşılaştıkları zorbalıklar karşısında nasıl davranacaklarını ifade etmeleri amacı ile “ZORBALIK “ adlı etkinlik yaptırıldı. Etkinliğin sonucunda öğrencilerin zorbalık içeren davranışlardan hoşlanmadıkları ancak yaşantılarında bu tür örneklerin olduğu tespit edildi.
 • Hata yapabileceğini ve bunun doğal olduğunu fark edebilmeleri amacı ile “HATASIZ KUL OLMAZ” adlı etkinlik yapıldı. Etkinliğin sonucunda her insanın hata yapabileceği  ve bunun doğal olduğu belirtildi. Hatalarımızı fark edip buna göre davranmanın önemi vurgulanarak etkinlik sonlandırıldı.

 

OCAK

 • Öğrencilerin zamanlamanın önemine dikkat ederek iletişim kurmalarını sağlamak  amacı ile “ ZAMANLAMANIN ÖNEMİ” adlı etkinlik yapıldı. İletişim kurmada yapılan zamanlama hataları örneklendirildi. Öğrencilerin kendi yaşantılarında yaptıkları bu tür hataları ifade etmeleri sağlandı. Zamanlamanın önemi vurgulanarak etkinlik sonlandırıldı.
 • 1.Dönem faaliyet raporu hazırlandı.

 

 

www.

        Gazi ÖZKESKİN

 2/C SINIF ÖĞRETMENİ