2.ınıf uzunluk ölçüleri problemleri çalışma yaprağı

Açıklama 2.ınıf uzunluk ölçüleri problemleri çalışma yaprağı
Kategori Hayat Bilgisi
Gönderen kasatura42
Eklenme Tarihi 08-02-2018
Boyut 29.38 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

MATEMATĐK ETKĐNLĐKLERĐ

Adı Soyadı:................................................................  

UZUNLUK ÖLÇÜLERĐ ETKĐNLĐKLERĐ

1-Saksıma diktiğim fasulyemin boyu  ,bir  haftada 7 santimetre uzuyor..3 ayın sonunda, fasulyemin boyunun bir metre olması için, kaç santimetre daha uzaması gerekir?

 

 

 

2-Bir karışımın uzunluğu  12 santimetredir. Buzdolabımızın boyu 10 karış olduğuna göre, buzdolabımızın boyu 1 metreden ne kadar uzundur?

 

 

 

3-Kardeşimin boyu 80 santimetre, benim boyum ise 1 metre 10 santimetredir. Đkimizin boyunun toplam uzunluğu 2 metreden ne kadar kısadır?

 

 

4-1      metrenin içinde kaç santimetre vardır?

 

 

5-Boya kalemimin bir tanesinin uzunluğu 10 santimetre geliyor. Bu boya kalemlerini birleştirerek 1 metrelik yol yapmak istediğime göre kaç tane boya kalemim olmalı?

 

 

 

6-Uzunluğu 5 santimetre olan küpleri yan yana koyup 2 metrelik bir kule yapmak isteyen Yunus Emre, kaç tane küp kullanmalıdır?

 

 

 

7-1 metrenin içinde kaç tane 20 santimetre vardır?

 

 

 

8-Her birinin uzunluğu 12 santimetre olan 8 tane çıtayı birleştirip  kendime küçük bir  bahçe yaptım.Acaba oluşan bahçemin uzunluğu 1 metreden ne kadar kısadır?

 

 

 

9-2 metrelik ipi , 10 arkadaş eşit olarak paylaşırsak her birimize kaçar santimetrelik ip düşer?

 

10-Dedemin yaptığı uçurtmamın ipi, 6 metre idi. Uçurtmamı uçururken rüzgar, uçurtmamın ipinin yarısını koparttı.. Uçurtmamın ipinin elimde kalan yarısı kaç santimetredir?