1.sınıf yarıyıl tatili veli mektubu

1.sınıf yarıyıl tatili veli mektubu dosyası 31-01-2018 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf yarıyıl tatili veli mektubu
Kategori 1. Sınıf Türkçe
Gönderen moksuz
Eklenme Tarihi 31-01-2018
Boyut 8.04 K
İndirme 2

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

Sayın Veli, www.

 

Nihayet 1. dönemi geride bıraktık. Önceki eğitim- öğretim sisteminden farklı olarak 3 aylık verimli ve güzel bir uyum süreci yaşadık. Sesleri öğrenmeye Aralık ayında başladık. Bu nedenle 1. Grup (e, l, a, t ) ve 2. Grup       ( i, n, o, r, m) sesleri ile dönem sonuna geldik. Bazı okullarda bu durum farklı olabilir. Çocuklarınızı onlarla kıyaslamayınız. Çocuklarınızın okula ilk geldikleri günleri hatırlayınız. Ne kadar yol aldığımızı farkedeceksiniz. Şimdi hem sizler hem de bizler dinlenmeyi hakettik.

 

Bir konuyu sizlere hatırlatmak isterim; çocuğunuz belki biraz geriden gelecek. Her çocuk aynı zaman da öğrenmez. Bazı çocuklar 1-2 göstermede öğrenirken bazıları 10 kere de, bazıları ise diğerlerinden aylar sonra öğrenebiIir. Bu normaldir. Her çocuk farklıdır ve her çocuğun  öğrenmek için bir zamanı vardır. Sizler anne baba olarak çocuğunuzdan ilginizi ve sevginizi eksik etmeyiniz.

 

Okuma yazma öğretiminde en önemli aşama öğrenilen sesleri birleştirmektir. Sesleri birleştirmeyi öğrenen çocuk okumayı başarır. Yazması içinde bol bol bakmadan yazma çalışması yapmak gerekir. Öğrenilen ses ve sözcükIer tekrar tekrar okutulduktan sonra önce bakarak yazma çalışması ve en son olarak da bakmadan yazma çalışması mutlaka yaptırılmalıdır. Sesleri birIeştirerek okuyan ve bakmadan yazabilen öğrenci artık okuma yazmayı başarmış demektir. Bundan sonra bol bol okuma yazma çaIışması yaparak okumanın hızlandırılmasına çalışılmalıdır.

 

Sayın Veli

 

  • Tatilde öğrencimize bir program hazırlayınız, başı boş ve ilgisiz bırakmayınız. Dinlenme, oynama ve tv izleme saatini siz belirleyiniz.
  • Yarıyıl tatili ödevi olarak hazırladığım çalışmayı düzenli olarak yaptırınız.
  • Çalışmalarında yalnız bırakmayınız. Yardımcı olunuz fakat ödevlerini siz yapmayınız.
  • Sizlere gönderdiğim tombala etkinliğini evde sık sık yaptırınız.
  • Her gün düzenli oIarak okuma yazma çalışması yaptırmayı unutmayınız. Yoksa yaptığımız tüm çalışmalar boşa gidebilir.

 

Hepinize iyi tatiller diliyorum.. Görüşmek üzere hoşçakalın…

 

1/B sınıf öğretmeni