1.sınıf serbest etkinlikler aralık ayı faaliyet raporu

1.sınıf serbest etkinlikler aralık ayı faaliyet raporu dosyası 15-02-2018 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf serbest etkinlikler aralık ayı faaliyet raporu
Kategori 1. Sınıf Fen ve Teknoloji
Gönderen fshain
Eklenme Tarihi 15-02-2018
Boyut 16.07 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

 

2012–2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

……………………………………. İLKOKULU

SERBEST ETKİNLİKLER DERSİ AYLIK FAALİYET RAPORU

 

ARALIK  (31.12.2012)

www.

 

 

  1. Fıkra Anlatma: Kültürümüzde ön plana çıkmış fıkralar anlatıldı. Özellikle çocukların fıkra öğrenmesi ve bunu arkadaşlarıyla paylaşmaları sağlandı.

 

 

  1. Tehlikeli Durumlardan Korunma: Dikkat edilmediğinde başımıza gelebilecek tehlikeli durumlara örnekler verildi. Ev kazaları, okulda oluşabilecek kazalar konuşuldu. Konuya karşı daha çok dikkat edilmesi işlendi.

 

 

  1. Film İzleme: Gerek başladığımız sesle ilgili ve gerekse Keloğlan masallarını içeren filmler izlendi. Olayların geçtiği yere, kahramanlara dikkat çekildi.

 

 

  1. Oyun Oynama:  Dostça oynama ve yarışma yapabilme: Sınıf-içi oyunlar oynandı. Özellikle dikkat etmenin oyun kazanmada etkisi üzerinde duruldu. Kazananı kutlama ve kaybetmenin normalliği uygulamalarla gösterildi.

 

 

  1. Resim Yorumlama, Resimleri olayların oluş sırasına göre sıraya koyabilme: Türkçe Dersi dinleme metinlerinde olayların sırası konuşuldu. Ayrıca Çeşitli resimler yorumlandı.

 

 

  1. Güzel Konuşma ve yazma, Seviyelerine uygun karşılıklı konuşmalar yapabilme: Oyunlaştırılarak güzel sözler söyleme üzerinde çalışıldı. Arkadaşları ile karşılaşınca yapacaklarımız, öğretmenlerimizle karşılaşınca yapacaklarımız canlandırılıp oyunlaştırıldı.(Günaydın…)

 

 

  1. Şarkı Söyleme: Birlikte şarkı söyleyebilme, şarkı söylemeye istekli olabilme. Yerli Malı haftası ve öğrenilen seslerle ilgili şarkılar söylendi. Ali Baba’nın Çiftliği şarkısı söylendi.

 

  1. Masal anlatma ve dinleme:  Düzeylerine uygun konuşmaları dinleme, olay, film vb. izleyebilme. Harfleri destekleyen masallar anlatıldı. Anlatmak isteyenlere fırsat verildi. Masalda geçen olaylar soruldu.

 

  1. Tekerleme Söyleme: Oynatılan sayışma ve tekerlemeleri özelliklerine uygun söylemeye istekli olabilme. Bireysel ve sınıfça tekerlemeler söylendi.

 

  1. Ders Araç-gereçlerimiz: Ders araç-gereçlerini yanında bulundurmanın önemini fark eder. Hayat Bilgisi kazanımı ile bütünleştirilen dersimizde; ders araçlarını getirmeyen bir öğrencinin yaşadıkları canlandırıldı.

 

 

 

………………………………………………………………………………………………..

  1. Sınıf Öğretmeni     Okul Müdürü