1.sınıf sene başı öğrencilerden veliye mektup

1.sınıf sene başı öğrencilerden veliye mektup dosyası 30-01-2018 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf sene başı öğrencilerden veliye mektup
Kategori 1. Sınıf Matematik
Gönderen jjoyfullife
Eklenme Tarihi 30-01-2018
Boyut 58.4 K
İndirme 50

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

http://www.ogretmendiyari.com/files/news/thumb/cf268-cocugunuzdan-mektup-var.jpg 

 

 

 

Sevgili Anne ve Babacığım,

      Bu gün İlkokula başlamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyim.Size anlatamasam da korkuyorum Güçlü görünmeye çalışsam da  sizden ayrı kalmanın tedirginliğini sizi kaybetmenin korkusunu yaşıyorum. Biliyorum içinizden,”Bundan sonra böyle alışmalısın.”  dediğinizi duyar gibiyim. Evet alışacağım ama bu günlerde size her zamankinden daha çok ihtiyacım var. Burada bana herkes yabancı kimseyi tanımıyorum. Burada ne yapacağımı bilmiyorum.  Bir süre sizi etrafımda görürsem bu beni rahatlatır. Öğretmenimi ve arkadaşlarımı tanıyıp alışmam zaman alabilir bana karşı sabırlı olun. Buradaki arkadaşlarım benimle aynı yaştalar kendimi onlarla kıyaslıyorum .Eksiklerimi ben görüyorum. Lütfen  siz  beni başkaları ile kıyaslamayın  o zaman kendime olan güvenimi kaybederim . Öğretmenimi  sevdim, onu benim yanımda eleştirirseniz  benim ona olan güvenim ve sevgim azalır .Ben en çok sevdiğimden öğrenirim .Benim ona olan sevgimi ve saygımı azaltmayın.

  Anneciğim,

    Beni çok sevdiğini üzerime titrediğini biliyorum ama artık  büyüdüm anne … Kendime ait bazı işleri benim yapmama izin ver. Çok korumacı davranırsan hata yapmam. Hata yapmazsam öğrenemem sürekli sana bağımlı bir çocuk olmak istemiyorum. Yanlış yapsam da , yaptığım iş kötü olsa da bana doğrusunu ve iyisini kendi başıma yapabilene kadar  destek ol ama asla benim işimi sen yapma.       

      Şimdiden söyleyeyim Üstümü çok kirleteceğim ,sık sık kalemimi ve silgimi kaybedeceğim. Ödevlerimi yapmamak için elimden geleni yapacağım . Anneciğim bana kızma kurallara ,düzene ve sorumluluklarıma  alışmaya çalışıyorum .Bana zaman ver .

      Arkadaşlarımla  olan tartışmalarımı  size anlatırken sizin ilginizi kazanmak için abartarak anlata bilirim . Beni dinleyin benimle ilgilenin ama bu durumu önemsemeyin. Emin olun çok önemli bir durum olsaydı öğretmenim sizi arardı.

Babacığım,

  Seninle okula geldiğimizde herkes benim kahraman babamı görmeli .  Sen varken kendimi çok güçlü hissediyorum. Beni yalnız bırakma….Canım babacığım işinin çok olduğunu biliyorum ama artık benim de çok işim var  birbirimize zaman ayırmalıyız….

   Bu başlangıç kaç yıl sürer benim bu gün başlayan eğitim hayatım ne zaman ve nasıl sona erer bilmiyorum ama sizin bana olan sevginizin ve desteğinizin hiç bitmeyeceğine olan inancım tam Bu bilmek ve hissetmek kadar güzel bir şey yok sizi çok çok seviyorum.

Çocuğunuz…                                                                               

www.

 

N.Dilek SERİNDAĞ-2013