1.sınıf kısa okuma yazma ve dikte metinleri

1.sınıf kısa okuma yazma ve dikte metinleri dosyası 11-12-2017 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf kısa okuma yazma ve dikte metinleri
Kategori 1. Sınıf Türkçe
Gönderen kispo
Eklenme Tarihi 11-12-2017
Boyut 9.41 K
İndirme 5

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

Kaya  okuldaki sırasına oturdu. Kaya  kitabını açtı. Beş   defa  kitabını  okudu. Daha  sonra  zil  çaldı. Bahçede  sarı topu ile oynadı. Arkadaşı   Kerem ile  oynadılar. Kaya  bahçede bir karınca yuvası  gördü. Yuvaya  karıncalar yiyecek  taşıyorlardı. Kaya  uzun süre onları seyretti. Zil çalınca içeri  girdi. Resim dersinde bir karınca yuvası ve sekiz tane kara karınca resmi çizdi. Onları  siyah  boya ile  boyadı.

Serkan  dedesi ile dereye gitti. Yeşil  bir kurbağa gördü. Kurbağa  gölde yüzüyordu. Üç  tane yavrusu  vardı. Serkan kırmızı bir balık ve sarı  bir kelebek  gördü. Kelebek   çiçeklere konuyordu. Serkan gölün kenarındaki  sarı üzümlerden  bir sepet topladı. Bir salkım sarı üzümü yıkadı.  Bir salkım üzüm yedi. Serkan  bir  kuş yuvası  gördü. Kuş yumurtaların üzerine oturmuştu. Kuş yavru bekliyordu.

Banu  bayramda  halasına  gitti. Banuya halası  yeni  bir  bebek  aldı. Bebek  şarkı söylüyordu.  Banu  odasında  bebek ile oynadı. Banuya  halası  üzümlü kek yaptı. Banu bu kekten  iki dilim yedi ve meyve suyu içti.  Banu halasında  altı tane hikaye kitabı okudu. Banu okumayı çok seviyordu. Banu ikinci sınıfa gidiyordu. Çok hızlı okumak için  çok kitap okuyordu. Banu kitapları çok seviyordu.

Çetin   tatilde bir çadır aldı. Babası ile çadırı kurdular. Çetin  çadırında  bir saat uyudu. Çetin  güzel  bir ses ile uyandı. Sarı bir bülbül şarkı söylüyordu. Çetin  çadırından bülbülün sesini  dinledi. Çetin  bir paket çekirdek almıştı. Çetin  çekirdeklerden  bülbüle verdi. Bülbül taze çekirdeklerden  yedi. Çetin  çok mutlu oldu. Çetin

bülbülü çok sevmişti. Onunla arkadaş  oldu.