1.sınıf ders kesim raporu

1.sınıf ders kesim raporu dosyası 26-02-2018 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf ders kesim raporu
Kategori 1. Sınıf Türkçe
Gönderen Ayperisi88
Eklenme Tarihi 26-02-2018
Boyut 7.29 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

 

MAHMUT İLKÖĞRETİM OKULU

2007 - 2008  EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI

 1-A  SINIFI  DERS KESİM RAPORUDUR

 

2007- 2008 Eğitim- öğretim yılı sene başında öğretmen kılavuz kitaplarına ve müfredata uygun olarak bütün derslerde konuların dağılımı ve ünite süreleri hazırlanmıştır.

 

İLK OKUMA-YAZMA:

İlk okuma-yazma öğretiminde harf temelli yaklaşıma uygun olarak okuma-yazma faaliyeti yürütülerek bütün öğrencilerin okuma, yazmayı öğrenmeleri sağlanmıştır.

 

HAYAT BİLGİSİ:

Hayat Bilgisi dersi ünitelerin dağıtımına uygun olarak belirtilen sürelerde işlenmiş olup ünite dağıtım sürelerinde bir değişiklik yapılmaksızın planlanan sürelerde bitirilmiştir. Her ünitenin işlenişi sırasında konu sonlarında geri bildirim alınarak öğrencilerin eksikleri tespit edilmiş ve konu tekrarlarıyla bu eksiklik giderilmiştir.

 

TÜRKÇE:

Türkçe dersinde konuları planlandığı şekilde işlenmiş ünitelerde önerilen sürelere uygun olarak hareket edilmiştir. Okuma yazma öğretiminin pekiştirilmesinden sonra okuma parçalarının işlenmesine geçilmiş, ders kitabında yer alan parçaların etkinlikleri amaca uygun olarak yaptırılmıştır.

 

MATEMATİK:

Matematik dersi konuları da planlandığı şekilde işlenilmiştir. Bu sınıfta öğrenilmesi gereken konular tam ve eksiksiz olarak işlenilmiş, dönütler alınarak bu konulardaki eksikler belirlenerek giderici çalışmalar yürütülmüştür.

 

BEDEN EĞİTİMİ-GÖRSEL SANATLAR-MÜZİK:

 Beden Eğitimi, Resim-İş ve Müzik dersleri de plana uygun olarak işlenmiştir. Yetiştirilemeyen veya eksik kalan konu yoktur.

 

 

              23.06.2008

             Hüseyin TAŞPINAR

           1-A Sınıfı Öğretmeni

                         Hazırlayan: Hüseyin TAŞPINAR   www.süpereğitimmerkezi.yiz.biz