1.sınıf Bep planı

1.sınıf Bep planı dosyası 11-08-2019 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf Bep planı
Kategori 1. Sınıf Fen ve Teknoloji
Gönderen snyvn
Eklenme Tarihi 11-08-2019
Boyut 17.87 K
İndirme 7

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

Arşivi

MEV GÖKKUŞAĞI İLKOKULU

BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM PLANI

 

  Öğrencinin Adı- Soyadı:   Belinay DURAK

  BEP Hazırlama tarihi     : 21 Ekim 2014

  Sınıfı :  1/A

 

Öğrencinin Performans Düzeyi:. Belinay, yürürken desteğe ihtiyaç duymaktadır fakat sınıfta normal sandalyede oturmaktadır.El-göz koordinasyonu açısından düz yazı ile yazmaktadır. İhtiyaçlarını bir yetişkin  desteğiyle yerine getirmektedir. Diğer derslerde sınıf düzeyinde bir performans gösterebilmektedir.

 

 HAYAT BİLGİSİ DERSİNDE :Öğretmeninin adını bilir,arkadaşlarını tanır.Sınıfını ve sınıfında bulunan araç gereçleri tanır.Okul ve sınıf kurallarını bilir.  Atatürk’ün nerede doğduğunu söyler. Atatürk’ün babasının adını ,Atatürk’ün annesinin adını ve kardeşinin adını söyler.  Sağlığını koruması gerektiğini bilir.  Arkadaşlarıyla farklı yönlerini bilir. Sınıf düzeyinde bir performans gösterebilmektedir. 

      .

TÜRKÇE DERSİNDE:Belinay,kendisini sözel olarak ifade etmektedir. Düz yazı ile yazmaktadır. .Anlama ,anlatım çalışmalarına sözel olarak katılır. Yazı araç-gereçlerini ayırt etmektedir. Sınıf düzeyindedir.

 

MATEMATİK DERSİNDE :  Şekillerle verilen örüntüleri yapar.Eş nesnelere örnek verir.1’den 10’a kadar olan sayıları bilir.10 içinde 1’er  ritmik sayar. Uzlamsal ilişkilerle ilgili kavramları bilir.  Geometrik şekilleri tanır. Sınıf düzeyindedir.

 

  GÖRSEL SANATLAR:Bu derste kullanılan araç-gereçlerin isimlerini söyler.Renklerin isimlerini söyler. Renkleri ayırt eder bağımsız olarak boyama çalışmaları yapar( Sınırları taşırarak boyar).

 

MÜZİK:Çevresinde duyduğu seslerin  neye ait sesler olduğunu ve ses kaynaklarını söyler.Duyduğu sesi veya istenen bir sesi taklit eder.Grupla birlikte şarkı söyler.

 

OYUN VE FİZİKİ ETKİNLİKLER:  Yardımla ayakta durabiliyor, derse katılır.Sözlü olarakta derse katılır.

 

 

 

                                                                             

 

                                                                                          YILLIK PLANLAR

 

Uzun Dönemli Amaçlar

Yıllık planlar aynen uygulanacaktır.

Kısa Dönemli Hedefler

Türkçe dersinde düz yazı harfleri ile çalışılacaktır.

 

Başlama-Bitiş  Tarihleri

21 Ekim 2014

23 Ocak 2015

 

 

Sorumlu Kişi

Selda DOĞAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Aysun TELEK                         Meral ÖZKAN TUTAN       Tülay ALTAN                       Selda DOĞAN                         Şerife GÜMÜŞ               Çiğdem DURAK

       MÜD .YRD.                                  REHBER ÖĞRET          ZİHİN ENGELLİLER      1/A SINIF ÖĞRET               DESTEK EĞİTİM               ÖĞRENCİ

 BEP BİRİMİ BAŞKANI                                                               ÖĞRETMENİ                                                                      ÖĞRETMENİ                     VELİSİ

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                          Semih ÖZEN

                                                                                                     OKUL MÜDÜRÜ