1.sınıf 2.dönem veli toplantısı 2018-2019

1.sınıf 2.dönem veli toplantısı 2018-2019 dosyası 16-01-2018 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf 2.dönem veli toplantısı 2018-2019
Kategori 1. Sınıf Fen ve Teknoloji
Gönderen mpune
Eklenme Tarihi 16-01-2018
Boyut 18.08 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

………………. İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

 TOKAT

 

 

 2017 -2018 Eğitim öğretim yılı 1-A sınıfı 2.dönem veli toplantısını 14.02.2018 Çarşamba  günü saat 15.10’ da aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplantı yapmak  istiyorum.

 

 Gereğini  bilgilerinize     arzederim.

 

 

 

                                                                                                                1-A Sınıfı Öğretmeni

 

 

 

 GÜNDEM  MADDELERİ :

  1-Açılış, yoklama.

  2- Öğrencilerin geldiği seviyenin anlatılması ve 1. dönemin değerlendirilmesi.

  3- Güzel okuma ,yazma ve okuduğunu anlama ,öğrenci başarılarının artırılmasına yönelik olarak, velilerle işbirliğinin sağlanması.

  4-Okulda uyulması gereken kurallar ve öğrencilerden beklenen davranışlar

  5-Öğrencilerin bireysel farklılıkları

  6-Bu yaş grubu çocukların genel özellikleri

  7-Ders araç gereçleri ve sınıf   ihtiyaçları

  8- Beslenme , süt dağıtımı ve temizlik durumu

  9- Sınıf kitaplığı oluşturma çalışması.

10-Devam, devamsızlık

11-Dilek ve temenniler.

 

 

 

 

 

 

 

UYGUNDUR

13.02.2018

 

Okul Müdürü

 

 

 

 

 

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM

2. DÖNEM 1. VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

TOPLANTI TARİHİ   : 14 / 02 / 2018

SAAT   : 15.10

TOPLANTI YERİ  : 1/A  Sınıfı

TOPLANTI NO  : 2

 

Veli Toplantısı 14 / 02 / 2018 Salı  günü saat15.10' da aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere gerçekleştirilmiş ve aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

GÜNDEM  MADDELERİ :

  1-Açılış, yoklama.

  2- Öğrencilerin geldiği seviyenin anlatılması ve 1. dönemin değerlendirilmesi.

  3- Güzel okuma ,yazma ve okuduğunu anlama ,öğrenci başarılarının artırılmasına yönelik olarak, velilerle işbirliğinin sağlanması.

  4-Okulda uyulması gereken kurallar ve öğrencilerden beklenen davranışlar

  5-Öğrencilerin bireysel farklılıkları

  6-Bu yaş grubu çocukların genel özellikleri

  7-Ders araç gereçleri ve sınıf ihtiyaçları

  8- Beslenme , süt dağıtımı ve temizlik durumu

  9- Sınıf kitaplığı oluşturma çalışması.

10-Devam, devamsızlık

11-Dilek ve temenniler.

 

VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

1- Toplantıya katılan velilerin imzaları alınmak kaydıyla yoklaması yapıldı ve iyi niyet dilekleriyle toplantıya başlandı. Gündem maddeleri velilere okundu.

2- Birinci dönem çalışmaları kısaca değerlendirildi. Birinci yarıyıl ses verme sürecinin tamamlandığı ve okuma yazmaya geçildiği hatırlatıldı. Öğrenci sayımızın 33 kişi olduğu ve bunlardan  hepsinin okumayı kavradığını, 2 öğrencinin okumasının çok yavaş olduğu  belirtildi. Okumaya geçenlerin okumayı yavaş yavaş hızlanacağı söylendi. Matematikte, ritmik saymaların kavratıldığı  ve toplama ve  çıkarma  işlemlerine geçildiği anlatıldı. Türkçe dersinde Okuma yazma hızlandırma ve dikte çalışmalarının yanında ders kitaplarındaki metinleri ve etkinlikleri yapacağımız hatırlatıldı.

3- Okuma alışkanlığı kazandırma ve okumayı geliştirme çalışmaları yapılacağı belirtildi. Her gün sınıfta 20 dakika hep birlikte okuma yapılacağı söylendi. Evde de velilerimizin bu şekilde çocuklarla birlikte okuma saati yapabilecekleri, bunun çocukta okuma alışkanlığı kazandırmada etkili olacağı belirtildi. Çocukların okuma hızlarının artırılması için sınıf kitaplığını zenginleştirme çalışmaları yapılacağı söylendi. Çocukların sevdiği ve okuduğu kitapları sınıf kitaplığına hediye ederek diğer arkadaşlarının da okumalarına fırsat tanınmasının etkili olacağı belirtildi.

 Çocuklara evde kitap okumaları için fırsat vermelerinin  önemli olduğu, onları aferin, çok güzel okuyorsun gibi sözlerle taltif edip cesaretlendirmenin etkili olacağı belirtildi.

   Yazılarının güzel olması için gerekli  özenin gösterilmesi.Acele etmemeleri, yazılarının   kontrol  edilmesi.Okunmayan bir yazının öneminin olmadığı  vurgulandı.

4-Toplu yaşanılan her yerde kurallar olduğu hatırlatılarak, okulda uyulması gereken kurallar anlatıldı. Öğrencilerden beklenen davranışların bu kurallara uymaları ve  bunları uygulamalarıdır. Bu konularda da velilerin özen göstermesi istendi.  Çocukları okula getirince bahçede bırakmaları, sırasına  kadar getirmemeleri ve akşam giderken yine bahçeden almaları, sınıf kapısı önünde ve koridorlarda beklememeleri gerektiği anlatıldı.

5- Bireysel farklılıkları;Velilere; her öğrencinin ayrı bir değer olduğu anlatıldı. Öğrenciler arasında bireysel farklılıklar olmasının son derece doğal olduğu belirtildi. Her öğrencinin başarısının ya da başarılı olduğu alanların farklı olabileceği ve onlardan yeteneklerinin üstünde başarı beklemelerinin yanlış olacağı dile getirildi. Çocuklarımızı diğer arkadaşları ile kıyaslamanın yanlış olacağı dile getirildi.

 

6-Çocukların özellikleri; Birinci sınıf çocuğunun gelişim özelliklerinden bahsedildi. Birinci sınıf çocuğunun sosyalleşme ve becerilerinin artmaya başladığı;  çocuklarımızın bu konuda teşvik edilmesi gerektiği, artık birçok işlerini kendilerinin yapabileceklerine örnekler verildi. Çantasını hazırlama, giyinip- soyunma, yemeğini kendi yeme içme, tabağını evde sofradan kaldırma, ödevini yapma gibi. Çocuklara kendine güven ve sorumluluk duygusu kazandıracak bu etkinlikler için fırsat verilmesi gerektiği anlatıldı.

 

7-Çocukların okula ders programına uygun olarak çantalarının hazırlanması, ders araç gereçlerinin tam olmasının etkinliklere katılım için önemli olduğu belirtildi. 

 

8-Öğrencilerimizin düzenli beslenmelerinin önemli olduğu hatırlatılarak okula kahvaltı veya yemeklerini yiyerek gelmeleri gerektiği belirtildi. Okulda beslenme saatinde   haftada  3  gün  Pazartesi,Çarşamba ve Cuma  günleri  okul sütü dağıtıldığı hatırlatıldı. Çocukların abur cubur yememeleri, bunun beslenme alışkanlığı açısından önemli olduğu söylendi.

  Vücut , el, tırnak, saç ve giysi temizliği üzerinde duruldu. Velilerimizden bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

 

9- Çocuklara sınıf kitaplığı oluşturmak için birer hikâye kitabı alınarak okula gönderilmesi ve her hafta dönüşümlü olarak öğrencilere verilmesi hakkında bilgi verildi.Verilen hikâyelerin okunup okunmadığının takibinin gerek öğretmen gerekse veli tarafından yapılması gerektiği söylendi.

 

10- Özellikle 1. Sınıf öğrencilerinin okula devamının önemli olduğu, hastalık ve acil durumlar dışında çarşı, pazar veya misafirlik için çocukların okuldan alıkonmaması gerektiği belirtildi. Öğrenci hastalandığında ya da önemli durumlarda  izin alınması gerektiği hatırlatıldı.Hastalandığında rapor alınması ve raporun  okula getirilmesi.

 

11-Sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirmek dilekleriyle ve katılım için tekrar teşekkür edilerek , İsteyen velilerimizle  toplantı sonrası bireysel görüşme  yapabilecekleri söylendi.

      Toplantı sona erdirilerek bireysel görüşmelere geçildi.

 

 

 

 

 

            1-A  Sınıfı Öğretmeni

 

 

ALINAN KARARLAR:

1.Ders ve çalışmalarda öğrencilere yardımcı olunacağı.

2.Öğrencilerin bireysel farklılıklarından dolayı zorlanmamaları gerektiği.

3.Sınıf kitaplığının zenginleştirilmesi gerektiği.

4.Öğrenci davranış ve temizliğinin günlük takip edilmesi gerektiği.

5.Öğrenci devam ve devamsızlığının takip edilmesi gerektiği.

6.Her konuda öğretmenle diyalog içinde olunması gerektiği belirtilerek,

 Alınan kararların uygulanması temennisiyle toplantı sona erdi.

 

 

                                     

 

          1-A  Sınıfı Öğretmeni