1.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanakları 2018-2019

1.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanakları 2018-2019 dosyası 19-01-2018 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanakları 2018-2019
Kategori 1. Sınıf Fen ve Teknoloji
Gönderen mgacar71
Eklenme Tarihi 19-01-2018
Boyut 20.8 K
İndirme 1

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

 

……………………………….. İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

……………..

 

 

 

 

 2017 -2018 Eğitim öğretim yılı 1-C sınıfı 2.dönem 1. veli toplantısını, 17.02.2018 Cumartesi günü saat 11.00’ da aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere yapacağım.

 

 Gereğini bilgilerinize arz ederim.

 

 

 

                               ………………….

         1-C Sınıfı Öğretmeni

 

 

 

 GÜNDEM MADDELERİ :

 

 1. Açılış, yoklama.
 2. 1.Dönemi değerlendirme.
 3. 2.Dönem yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme.
 4. Okula hazırlıklı gelme konusunda velileri bilgilendirme.
 5. Ev çalışmaları ile ilgili bilgilendirme.
 6. Kılık- kıyafet ve temizlik ile ilgili bilgilendirme.
 7. Devam-devamsızlık konusu ile ilgili bilgilendirme.
 8. Okuma alışkanlığını geliştirme konusunda bilgilendirme.
 9. Dilek ve temenniler.

 

 

 

 

 

 

 

UYGUNDUR

15.02.2018

 

……………..

Okul Müdürü

 

 

 

 

 

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM

………………………..İLKOKULU

2. DÖNEM 1. VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

TOPLANTI TARİHİ   : 17 / 02 / 2018

SAAT   : 11.00

TOPLANTI YERİ : 1/C Sınıfı

TOPLANTI NO  : 2

 

Veli Toplantısı 17 / 02 / 2018 Cumartesi günü saat11.00’da aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere gerçekleştirilmiş ve kararlar alınmıştır.

 

 

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

 

 1. Açılış, yoklama.

 

Toplantıya katılan velilerin imzaları alınmak kaydıyla yoklama yapıldı ve iyi niyet dilekleriyle toplantıya başlandı. Gündem maddeleri velilere okundu.

 

 1. 1.Dönemi değerlendirme.

 

Öğrenci sayımızın 32  olduğu ve bunlardan 30 tanesinin okumayı ve yazmayı farklı düzeylerde de olsa öğrendiği, 2 öğrencinin okuma yazma konusunda istenilen düzeyde olmadığı sınıf öğretmeni ……………… tarafından ifade edildi. Birinci dönemin daha çok okuma ve yazma çalışmaları ile geçtiği, hayat bilgisi ve matematik derslerinin de programa göre işlendiği belirtildi. Genel olarak birinci döneme ait kazanımların gerçekleştiği ve velilerin de desteği ile başarılı bir dönem olduğu ifade edildi.

 

 1. 2.Dönem yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme.

 

Birinci dönem okuma ve yazma ile ilgili çalışmalar bittiği için ikinci dönemde ağırlıklı olarak, okumayı hızlandırma ve okuduğunu anlama çalışmaları üzerinde durulacağı vurgulandı. Özellikle Türkçe ders kitabında yer alan metinler aracılığı ile Türkçe dersine ait kazanımların gerçekleştirilmeye çalışılacağı ifade edildi. Hayat bilgisi dersinde çoğunlukla günlük yaşama ait konuların yer aldığı, konuların daha çok drama, sohbet ve soru-cevap yöntemleri ile gerçekleştirileceği söylendi. Matematik dersinde toplama ve çıkarma konusunun ağırlıklı olduğu ve bu işlemlerle ilgili bol alıştırmanın yapılacağı belirtildi. Oyun ve fiziksel etkinlikler dersinin hava koşulları uygun olduğu sürece oyun alanında, elverişli olmadığı zamanlarda sınıf içi oyunlarla sınıfta geçeceği ifade edildi. Müzik ve görsel sanatlar dersi ile ilgili çalışmaların ders planına göre gerçekleştirileceği ifade edildi.

 

 1. Okula hazırlıklı gelme konusunda velileri bilgilendirme.

 

Okula hazırlıklı gelmenin çocuğun okul başarısı üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu, bu nedenle ailenin bu konuda gerekli desteği sağlamasının önemi vurgulandı. Okul çantasının ders programına göre çocukla birlikte hazırlanması, ev çalışmalarının veli rehberliğinde yapılması ve kontrol edilerek çantaya yerleştirilmesi gerektiği ifade edildi.

 

 1. Ev çalışmaları ile ilgili bilgilendirme.

 

Öğrenilenlerin unutulmaması için yapılacak tekrarların önemi anlatıldı. Ev çalışmalarının tekrar amacıyla verildiği, yapılan çalışmaların kontrolünün düzenli yapılması gerektiği belirtildi. Çocuğun ev çalışmaları yaparak derse hazırlıklı gelmesinin başarıyı arttıracağı ve öğreneceği konuya motivasyonunu sağlayacağı ifade edildi. 

 

 1. Kılık- kıyafet ve temizlik ile ilgili bilgilendirme.

 

Çocukların okul yönetimi tarafından belirlenmiş üniformayı giymeleri gerektiği ifade edildi. İstisnai durumlar dışında çocuğun günlük kıyafetlerle gelmemesi ve bunu bir alışkanlık haline getirmemesi ile ilgili velilerin tedbir alması gerektiği belirtildi. Çocukların saçlarının bakımlı, taranmış, üniformanın temiz, tırnakların kesilmiş, düzenli banyonun yapılmış olmasının kişisel hijyen açısından öneminden bahsedildi. Velilerin konu ile ilgili birinci dönemde gösterdikleri hassasiyeti ikinci dönemde devam ettirmelerinin önemi vurgulandı.

 

 

 1. Devam-devamsızlık konusu ile ilgili bilgilendirme.

 

Devamsızlığın okula karşı olumsuz tutum geliştireceği ve derslerden geri kalınmasına neden olacağı için bu konuda dikkatli davranılması gerektiği belirtildi. Devamsızlığın sınıf öğretmeni tarafından günlük olarak e-okul sistemine işleneceği, izin verme yetkisinin öğretmende olmadığı, sağlık sorunları gerekçesi ile yapılacak devamsızlıklarda sağlık kuruluşundan rapor alınması gerektiği belirtildi. Çocuğun okula gelmemesi durumunda öğretmenin bilgilendirilmesi gerektiği söylendi.

 

 1. Okuma alışkanlığını geliştirme konusunda bilgilendirme.

 

Sınıf öğretmeni ………………, çocuklarda okuma alışkanlığı geliştirebilmenin ilk ve en önemli adımının velilerin çocuklara örnek olması olduğunu belirtti. Evde düzenlenecek okuma saatleri ile hem veliler hem de çocuklar kitap okuyarak okuma alışkanlığını geliştirebilirler. Bunun yanı sıra çocukların düzeylerine uygun bol resimli, kaliteli hikâye kitapları alınarak evde çocuklar için de bir kitaplık oluşturulması gerektiği belirtildi. Çocukların okuduğu kitapları anlatmasının okuduğunu anlama ve ifade becerilerinin gelişiminde katkı sunacağı ifade edildi. Her gün okulda bir ders saatinin okuma saati olarak belirlendiği ayrıca haftada iki ders saati z-kütüphanede okuma çalışması yapıldığı belirtildi. Velilerin de evde yapacakları çalışmalar ile bu süreci desteklemelerinin önemi üzerinde duruldu.

 

 1. Dilek ve temenniler.

 

İkinci dönem eğitim- öğretimin başarılı geçmesi dilekleri ile toplantı bitirildi.

 

 

ALINAN KARARLAR

 

 1. İkinci dönemde yapılacak çalışmaların veliler tarafından titizlikle takip edileceği ve gereken desteğin verileceği,
 2. Okula hazırlık çalışmalarında velilerin çocuklara rehberlik edeceği, çanta hazırlama ve ev çalışmalarının yapılması konularında üzerlerine düşenleri yerine getireceği,
 3. Ev çalışmalarında gerekli hassasiyetin gösterileceği, Çalışmaların kontrolünün veli tarafından yapılacağı,
 4. Çocukların okul yönetiminin belirlemiş olduğu okul üniforması ile okula gönderileceği,
 5. Gerekli temizlik uygulamalarının düzenli olarak yapılacağı,
 6. Devamsızlığın önlenmesi ile ilgili gerekli tedbirlerin alınacağı,
 7. Okuma alışkanlığının geliştirilmesine yönelik, sınıf öğretmeni tarafından önerilen yöntemlerin evde uygulanacağı, kararları oy birliği ile alınmıştır.

 

 

                                       ………………….

        1-C Sınıfı Öğretmeni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

……………………………. İLKOKULU

1/C SINIFI 2.DÖNEM 1.VELİ TOPLATISI VELİ İMZA LİSTESİ

SIRA

VELİ

ADI SOYADI

İMZA

1

 

 

2

 

 

3

 

 

4

 

 

5

 

 

6

 

 

7

 

 

8

 

 

9

 

 

10

 

 

11

 

 

12

 

 

13

 

 

14

 

 

15

 

 

16

 

 

17

 

 

18

 

 

19

 

 

20

 

 

21

 

 

22

 

 

23

 

 

24

 

 

                              ……………………..

         1-C Sınıfı Öğretmeni