1.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanakları 2018-2019

1.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanakları 2018-2019 dosyası 14-12-2017 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf 2.dönem veli toplantı tutanakları 2018-2019
Kategori 1. Sınıf Fen ve Teknoloji
Gönderen ersan22
Eklenme Tarihi 14-12-2017
Boyut 16.48 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

        DUMLUPINAR İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                    FATSA

 

 

    2017 - 2018 Öğretim yılının ikinci dönem veli toplantısı  22/02/2018 tarihinde saat 18:15’te 1/M sınıfında aşağıdaki gündeme göre yapılacaktır.

 

        Gereğini arz ederim.                                              

 

                                                                                                                  21/02/2018

 

              Ahmet YAKUT

                                                                                                            1/M Sınıf Öğretmeni

 

 

GÜNDEM

 

 1. Açılış ve yoklama
 2. Okul müdürünün konuşması
 3. Birinci dönem çalışmalarının değerlendirilmesi
 4. 2. dönem yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verilmesi
 5. Öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve alınacak önlemler
 6. Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması, sınıf kitaplığını zenginleştirme
 7. 2. dönem yapılacak sosyal, kültürel, sportif faaliyetler
 8. Öğrenci davranışları, doğru davranışı yerleştirme şekilleri
 9. Öğrencilerin beslenme, tertip düzeni ve temizliği
 10. Okul, öğretmen ve veli işbirliğinin önemi
 11. Okul sütü programı hakkında bilgi verilmesi
 12. Öğrenci devam-devamsızlık durumlarının görüşülmesi
 13. Beslenme dostu okul programı hakkında bilgilendirme
 14. İş sağlığı ve güvenliği çalışmaları hakkında bilgilendirme
 15. Dilek ve temenniler

 

 

 

 

 

 

                                            21/02/2018

      UYGUNDUR

    

 

 

       Cemal ER

     Okul Müdürü

 

 

 

 

DUMLUPINAR İLKOKULU 1/M SINIFI 2.DÖNEM VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

Toplantı No  : 2

Toplantı Yeri  : 1/M Sınıf Salonu

Toplantı Tarihi : 22/02/2018

     

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

 

1. Açılış ve yoklama yapıldı.

2. Okul Müdürümüz Sayın Cemal Er’in yaptığı konuşma dinlendi.

3. Birinci dönem çalışmaları değerlendirildi. Okuma yazma eğitiminde harf verme sürecinin tamamlandığı, bundan sonra akıcı ve anlaşılır okumalara yoğunlaşıldığı,yazım ve imla kuralları çalışmaları,matematik çalışmaları ile ilgili sınıf öğretrmeni Ahmet YAKUT tarafından bilgilendirme yapıldı.Yine yapılan etkinliklerle ilgili görsel sunumlar yapıldı. EBA haber de paylaşılan etkinlik örnekleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Velilerin de kendi öğrencileri ile ilgili görüş,öneri ve gözlemleri dinlendi. Karşılıklı etkileşimlerde bulunuldu.

4.  2. dönem yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Özellikle bu dönemde öğrenci ve velilerden beklentilerimiz anlatıldı. Yine velilerinde bizden ve okulumuzdan beklentileri alınarak karşılıklı etkileşimde bulunuldu.

5. Öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve alınacak önlemlerle ilgili genel bir anlatım yapıldı. Özelde dikkat ve algı eksikliği yaşayan öğrencilere yaklaşımlarımız ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak özellikle oyunlaştırmanın önemi vurgulandı.Bu konuda görüş ve eleştri yapan velilerle karşılıklı etkileşim yapılarak okukda öğrendiklerinin evde konuşulup etkileşilmesinin önemli olduğu yargısı üzerinde duruldu.

6.Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması, sınıf kitaplığını zenginleştirme ile ilgili velilerle etkilşildi. Özellikle okuma yazma eğitiminin pekişmesi,okumanın bir alışkanlık haline gelmesi için kitap seçimi ve öğrenci özellikleri konusu işlendi.Velilerinde bu konuya bakışı,görüş ve eleştrileri alındı.

7.2. dönem yapılacak sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ile ilgili planlar sınıf öğretmeni Ahmet YAKUT tarafından velilere anlatıldı.Bu tür etkinliklere sıcak yaklaşılması ve ilgi gösterilmesinin önemi üzerinde duruldu.Velilerin de bu konuda tutum,görüş ve eleştrileri alındı. Karşılıklı etkileşildi.

8. Öğrenci davranışları, doğru davranışı yerleştirme şekilleri karşılıklı olarak konuşuldu.Veli ve öğretmen duruşunun aynı olmasının doğru davranışları pekiştireceği gerçeği hatırlatıldı.Bu konuda da velilerden gereken hassasiyetin gösterilmesi istendi.Özellikle öğrencilerimizin yanında okul ve öğretmenlerle ilgili negatif değerlendirmelerin öğrenci davranışlarını da olumsuzlaştıracağının bilinmesi istendi. Velilerimizin de bu konuda görüşleri ve önerileri alındı.

9. Öğrencilerin beslenme, tertip düzeni ve temizliği ile ilgili sınıf öğretmeni Ahmet YAKUT tarafından yapılan gözlemler velilerle paylaşıldı.Velilerin de bu konuda değerlendirmeleri alındı.Herkesin üzerine düşeni yapması yönünde yapılan değerlendirmelere olumlu katkılar verildi.Özellikle okul kıyafeti konusunda hassasiyetin devam etmesi istendi.Beslenme çantalarına konulan gıdalarla ilgili de gösterilen hassasiyete teşekkür edildi.

10.Okul, öğretmen ve veli işbirliğinin önemi ile ilgili sınıf öğretmeni Ahmet YAKUT tarafından bilgilendirmeler yapıldı.Başarıya gidebilecek yegane yolun sağlıklı iletişim ve işbirliği olduğu anlatıldı.Velilerin de bu konuda hassasiyet göstermesi,işbirliğne açık olması, görüş ve eleştrileri dikkate alması konusunda dilek ve istekler yapıldı.Konu ile ilgili veli görüşleri alındı,karşılıklı etkleşildi.

11. Okul sütü programı hakkında bilgi verildi. Velilerin bu konuda bilinçli olması ve öğrencilerimizi süt tüketimi konusunda motive etmesi istendi.Hazırlanan belgve bilgilendirmeler ışığında bu dağıtımın yapılacağı,öğrencilerimizin beslenme çantaları hazırlanırken de bu durumun dikkate alınması gereği üzerinde duruldu.

12. Öğrenci devam-devamsızlık durumlarının görüşüldü. Gereken hassasiyetin gösterildği gözlendiğinden sınıf velilerine teşekkür edildi.

13. Beslenme dostu okul programı hakkında bilgilendirme yapıldı. Şişman(kilolu) öğrenci zayıf öğrenci tanımlaması yapıldı.Öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesinin önemi ve devletin bu konuyu sıkı takibi ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.Velilerle karşılıklı etkileşildi.

14. İş sağlığı ve güvenliği çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Güvenli Okul kavramı anlatıldı.Özellikle Hayat Bilgisi dersinde Evde ve Okulda Güvenlik konusu ile ilgili öğrencilerle yapılan etkileşimlerden örnekler verildi. Velilerimizin de bu konuda kendilerini ve öğrencilerini bilinçlendirme adına yapabilecekleri ile ilgil görüş alışverişinde bulunuldu.

15.  Dilek ve temennilerle toplantı sonlandırıldı.

 

ALINAN KARRALAR

 

1. Velilerimizin her akşam öğrencilerimizle etkileşerek okulla ilgili konuşmaları ve günlük yapılan etkinlik örnekleri ile ilgili öğrencilerimize dönütler vermesi,

2. Okulda yapılacak her türlü sosyal sorumluluk ve diğer projelere gereken ilgi ve özenin gösterilmesi,

3. Okuma yazmada güçlük çektiği düşünülen öğrencilerimizin evde yapacağı egzersiz ve okuma yazma etkinliklerine katkı yapılması,öğrencimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutma adına birlikte kaliteli zamanlar geçirilmesi,

4. Kitap okuma alışkanlığı kazanmak adına mutlaka evde de kitap okuma saatleri uygulaması yapılmasına,

5. Öğrencilerimizin okulda yapılan resim,şiir,gösteri,etkinlik,vs. her türlü etkinliklere yetenekleri doğrultusunda özendirilmesi.cesaret verilmesine,

6. Velilerimizn de okul ve öğretmenlerle tutarlı davranışlar sergilemesine,

7. Okul sütü programına dikkat edilmesine,

8. Mazeretli veya mazeretsi devamsızlıkların daha ilk derste sınıf öğretmenine bilgi verilmesine,

9. Beslenme Dostu Okul Programında istenen hedeflerin tutturulmasında gereken yardım ve ilginin gösterlmesine,

10. Okulda ve evde güvenlik konularında bilinçli davranışlar ortaya konulmasına karar verildi.

 

 

 

 

Sınıf Öğretmeni   Yazman Veli   Sınıf Velisi