1.sınıf 1.dönem sonu veli toplantı tutanağı

1.sınıf 1.dönem sonu veli toplantı tutanağı dosyası 24-01-2018 tarihinde İlköğretim-1 kategorisinin.
Açıklama 1.sınıf 1.dönem sonu veli toplantı tutanağı
Kategori 1. Sınıf Türkçe
Gönderen ali1
Eklenme Tarihi 24-01-2018
Boyut 18.93 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
       BALIKESİR

 

 

                     Okulumuz   1 -H   sınıfı   öğrenci  velîleri  ile   27 Aralık   2012  Perşembe  günü   saat  11.15 de , aşağıda  belirtilen  gündem  maddelerini   görüşmek  üzere sınıfımızda   velî  toplantısı  yapmak  istiyorum.

                     Gereğini  saygılarımla  arz  ederim.    

 

 26.12.2012

                                                                                                        Mehmet ORTAÇ

                                                                                                    1 / H  Sınıf  Öğretmeni

 

 

 

GÜNDEM  MADDELERİ

             1 – Açılış ve yoklama

             2- Yapılan çalışmaların ve öğrenci başarılarının değerlendirilmesi

             3- Başarımızı nasıl arttırabiliriz, aile nasıl destekler konusunda bilgilendirme.

.            4- Ders kitaplarının kullanımı hakkında bilgilendirmek.

             5- Sorumluluklarını yerine getirme ve ders çalışma alışkanlıkları üzerinde konuşmak.

         7- Okul eşyalarının düzeni tertibi üzerinde konuşmak

             8-  Öğrencilerin ihtiyaçlarının zamanında giderilmesi

             9- Öğrencilerin beslenme alışkanlıkları 

             10-Öğrencilerin temizlik ve sağlık kurallarına uyması,             

             11-Öğrenmede öğretmen - veli - öğrenci işbirliğinin önemi

             12-Öğrencilerin devam – devamsızlık takibinin önemi

             13-Değişen hava şartlarına göre giyindirilmesi.

             14-  Öğrenci  davranış   üzerinde konuşmak

             15-Dilek  ve  temenniler - Kapanış

 

 

 

                                                          UYGUNDUR.

                                                           …/12/2012

                                            Erengil ÖZTÜRK                                               

                                                        Okul Müdürü 

 

 

 

 

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

  1. Açılış ve   yoklama: 27.12.2012 Perşembe günü yapılan veli toplantısına 24 öğrenci velisinin katılımı ile başlandığı gözlendi. Sınıf öğretmeni Mehmet ORTAÇ toplantıya katılan velilere   “HOŞ GELDİNİZ!” diyerek toplantıyı açtı.
  2. Gelinen Sürecin Değerlendirilmesi:Sınıf öğretmeni Mehmet ORTAÇ   gelinen süreç içerisindeki çalışmaları anlattı. 1. Grup sesleri bitirdiklerini, 2. Grup seslerinde önümüzdeki hafta içinde biteceğini bildirdi.
  3. Çalışmalarda çocukların gösterdiği performans(okuma-Yazma): Süreç içerisinde öğrencilerin büyük çoğunluğunun verilen sesler ile ilgili metin okumalarında sorun oluşturmadığı, ritmine uygun şekilde okumaya gayret gösterdiklerini sınıf öğretmeni bildirdi. 5 öğrencimizin okuma ve yazma çalışmasında sınıf seviyesinde performans gösteremediğini bildirdi. Verilen seslere ait kelime cümle yazımlarında sınıf öğrencilerinin gayretinin iyi olduğunu, ancak daha iyi olası için biraz daha gayrete sorumluluk bilincine ihtiyaç olduğunu sınıf öğretmenimiz dile getirdi. Başarı için okuma yazma faaliyetinin paralel gitmesi endoğru yol olacağı bildirildi.
  4. Çalışmaların daha verimli olması için velilerin katkısı nasıl olmalı?:  Sınıf öğretmeni 1. Sınıf velisi olmanın çok ayrı bir önemi olduğunu, haliyle biraz yorucu olduğunu ama ileride meyve verdiği zaman en mutlu anne ve babalar olabileceğimizi göreceğimizi bildirdi. Onun için çocuğumuzun başarısında hem eğitim hem de öğretimde veli olarak rolümüzün çok büyük olduğunu anlamamız gerektiğini dile getirdi.Buna göre:

   Çocuğumuzun bütün egzersizlerinde yanında olarak en doğru şekilde okuyuncaya kadar okutup onu motive etmemiz onu başarıya ulaştırmak için bir gayret olacaktır.

  Çocuğumuz öğrendiklerini yazarken yaptığı hataları görüp anında düzelttirmemiz onun yanlış yapmasını engelleyecek daha dikkatli olmasını sağlayacaktır.

  Davranışlarında yanlış yaptığında derhal doğrusu ile ona anlatmamız onu daha dikkatli kılacaktır.

  İstemediğimiz yanlış olan bir şeyi çocuğumuzun yanında bizim yapmamamız onun doğru birey olasını sağlayacaktır.

  Kısacası model olmamız gerekir. Çocuğun başarısı için tüm gayretimizi sarf etmeliyiz.

  1. Kitap, defter ve diğer kaynakların kullanımı: Defterlerimizin tertip ve düzeninin önemli olduğu öğretmenimiz tarafından dile getirildi. Sayfa kenarlarının ataçlarla tutturularak daha düzenli olabileceği bildirildi. Çantalarında kitap taşınmadığını, kitapların kendi sıralarında bulunduğu bildirildi. Hayat Bilgisi, Matematik kitaplarını sınıfta ders anında kullandıklarını söyledi. Sadece çantalarında Okuma Yazma Öğreniyorum kitabının bulunduğu bildirildi. Öğrenci velisi olarak verdiğim fotokopilerin altındaki nota dikkat ederek bu kitap üzerinde sesler ile ilgili çalışmaların zaman zaman sizin tarafından uygulatılarak yaptırmanızı istediğim olmaktadır. O zaman bu kitap üzerindeki çalışmaları büyük bir özveri ile yaptırıp takip ederseniz katkı sağlamış olacağımız dile getirildi.
  2. Araç gereç temini: Öğrencilerimizin zaman zaman ihtiyaçlarının olabileceği ancak bunların temin edilmesi esnasında oyuncak türü içerenlere yer verildiği görülmekte olduğu sınıf öğretmenimiz tarafından bildirildi. Böyle olunca da çocuk sınıfta dikkatini gün boyunca elindeki oyuncak türü kaynağa verdiği gün içindeki performansının da düşük olduğu bildirildi. İhtiyaç giderilirken en sade olanının tercih edilmesi daha doğru olacağı bildirildi. Öğrencilerimizde kırmızı kalem eksikliği olduğu bildirildi. Temin edilmesi istendi.

6. Sağlık, Temizlik ve Beslenme: Sınıf öğretmeni Mehmet ORTAÇ, önümüzün kış                    olduğunu, çocuklarımızın giyim ve kuşamına daha titiz davranmamız gerektiğini söyledi. Zaman zaman yaptığı temizlik kontrollerinde temizliğe gereken önemin verildiğini gördüğünü dile getirerek teşekkür etti. Bazı öğrenciler için tırnak temizliğine dikkat edilmesi istendi. Beslenme konusunda çok hassas olmadığımızı öğretmenimiz dile getirdi. Çocuk okula gelmeden önce mutlak karnı tok olarak gelmesi gerektiği istendi.

7. Öğretmen-Öğrenci- Veli İşbirliği: Sınıf öğretmeni tarafından belirtilen üçlünün okulun ana bileşeni oldukları, çıkılan yolda sürekli bir bütünlük içinde hareket etmeleri gerektiği bildirildi. Çocuğumuzun başarısı için sürekli diyalog içinde olmamız gerektiği bildirildi. Veli toplantılarımızın ihmal edilmemesi istendi.

8. Devam takip:  Çocuğumuzun bir gün değil bir saat bile okula gelmemesi onun için çok büyük kayıp olacağı bildirildi. Rahatsızlık gibi durumlarda mutlaka belgelendirerek öğretmenimize ve idareye belgenin ulaştırılarak haberdar edilmesi gerektiği istendi. Bu süreç içerisinde en yakın öğrenciden yada her ders bitiminde okula gelerek çalışmaları alıp yaptırmamız çocuğumuzun aynı seviyede devamını sağlayacaktır denildi.

9. Dilek ve Temenniler:Öğrenci velileri çocuklarının bire bir durumlarını sorarak bilgi aldılar. Başka görüş ve düşünce bildiren veli olmadığından toplantı iyi dileklerle sona erdi.

 

 

 

             ALINAN KARARLAR

 

 1-Öğrenci gelişimleri sık sık değerlendirilmeli,en küçük bir problemde iletişime geçilmeli.

          2-Eğitim, öğretim ve davranış kazanımında veli olarak daha titiz davranılmasına,

         3-Mevsime uygun giyinilmesine,

          Öğrencilerin beslenmesine dikkat edilmesine,

          Temizlik konusunda hassas davranılması,

          Evde ki yapılan çalışmalarda öğrenciyi sıkmadan yardımcı olunmasına,

         4-Öğretmen veli görüşmelerinin sistemli şekilde yapılmasına,

         5-Okul düzenine uygun hareket edilmesine karar verildi.