1.dönem 3.sınıf veli toplantı tutanağı 2015-2016

1.dönem 3.sınıf veli toplantı tutanağı 2015-2016 dosyası 30-05-2020 tarihinde İlköğretim-3 kategorisinin.
Açıklama 1.dönem 3.sınıf veli toplantı tutanağı 2015-2016
Kategori 3. Sınıf
Gönderen akkaya42
Eklenme Tarihi 30-05-2020
Boyut 24.88 K
İndirme 0

Dosyayı İndir

Dosyaya puan ver
0 / 5 (toplam 0 oy)

 

 

 

 

2015-2016  ÖĞRETİM  YILI İSTİKLAL İLKOKULU  3– C  SINIFI  1 . VELΠ TOPLANTISI  TUTANAĞI

Toplantı  tarihi   : 24  Ekim  2015  -  Cumartesi

Toplantı  yeri     : 3-C sınıfı

Saat                  :13.30

 

VELİ TOPLANTI GÜNDEMLERİ;

 

   a) Velilerin görevleri, anne-babaların çocukları için yapması gereken işler,

   b)Sınıf Annesinin temsilcisinin seçilmesi.

   c) Öğrenci başarısının takibi ve artırılması için yapılacak işler,

   ç) Öğrencilerin bireysel farklılıklarının ve yeteneklerinin ayrı olduğu,

   d) Rehberlik ve psikolojik danışma servisinin tanıtılması, gelişme çağı problemleri,

   e) Aile birliği çalışmaları, okul-öğrenci-veli ilişkileri, öğrenci-veli-okul sözleşmesi,

   f) Sosyal-sportif çalışmalar ve boş zamanların iyi değerlendirilmesi,

   g) Öğrencilerin gidip-gidemeyeceği yerler, arkadaş ilişkileri,

   h) İsraf ve gösterişten kaçınma, çocuklara harçlık verilmesi,

   ı) Disiplin, sınıf geçme, kılık-kıyafet yönetmelikleri,

   i) Temizlik, tertip, düzen ve toplum kuralları,

   j) Devam-devamsızlığın takibi,

   k) Evde çalışma ortamının hazırlanması, verimli çalışma yöntemleri,

 l)Oyun ve Çalışma Saatlerinin Hala  Düzenlememiş Öğrencilerin Bulunduğunun       Hatırlatılması, Sokak Oyunlarının Zararlarının Hatırlatılması, TV İzlemenin  Kısıtlanmasının Gereğinin ve Nedenlerinin Anlatılması,

   m) İdare-öğretmen-veli ilişkileri, velilerin okulu ziyaret etmeleri,

 n)Eğitimde Şiddet ve alınması gereken önlemler.

        o)Ev Ödevleri ve Bunların Kontrollerinin Nasıl Yapılması Gerektiği Konusu,

  p)Okuma saati önemi, Kitap okumanın önemi alışkanlığın çocuklara kazandırılması,

     r) Göz Kusurları Görülen Öğrencilerin Derhal Tedavisinin Yapılması, Bu Konuda İhmali    Görülen Velilerin Bulunduğunun Hatırlatılması,

  s)Uyku ve Beslenme Düzeni İçin Velilere Düşen Görevlerin Sıralanması,

  ş)Yetiştirme Kurslarının öğrencilerimiz için önemi.

  ş)Dilek ve Temenniler

 

 

TOPLANTI  GÖRÜŞMELERİ  VE  ALINAN  KARARLAR

            Açılış ve isim listesinin oluşturulmasından sonra imza listesi velilere verildi ve toplantı yazmanı olarak belirlendi. Gündemin okunmasından sonra gündeme eklemek istedikleri bir madde olup olmadığı soruldu. Bir istek gelmeyince gündemin görüşülmesine geçildi.

            Sınıf öğretmeni Suat OĞUZ, velilere başarılı bir eğitim - öğretim  yılı  olması dileğinde bulundu. Toplantının başında ilk önce ;Velilerden ilk önce çocuklarını bırakmak için okula  geldiklerinde okul bahçesinde beklememelerini ve okul koridorlarına çıkmamalarını istedi. Okula bu sene için iki tane hizmetli tutulduğunu ve mümkün olduğu kadar okulun temiz tutulmaya çalışılacağını açıkladı. Okulun belli kuralları olduğunu ve okul yönetimine velilerin karışmaması gerektiğini belirtti.

              Sınıf öğretmeni Suat   OĞUZ , toplantının gündem maddelerinin görüşülmesine geçti. Velilerden el kaldırarak söz istemelerini, karışık olarak konuşmamalarını, toplantı sonunda velilerle birebir görüşme yapılacağını söyledi. Velilere yeni öğretim programı hakkında bilgiler verildi. Yeni programın öğrencileri aktif hale getirdiği, ezbercilikten uzaklaştırdığı, araştırmaya yönlendirdiği, öğrenci merkezli olduğu, sebep - sonuç ilişkisi kurduğu, analiz ve sentez yaparak sonuca ulaştırdığı belirtildi. Ayrıca veliler e yeni sınav sistemi SBS hakkında bilgi verildi.Velilerden evde yapacakları çalışmalar ile öğretmene yardımcı olmaları istendi. Özellikle 1ve 2.3 . sınıfta velilerin evde çocukları ile ilgilenmelerinin çok önemli olduğunu, kendi özel işlerine daha az zaman ayırarak çocukları ile mutlaka her gün ilgilenmeleri gerektiğini açıkladı. Veliler de bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını, öğrencilerinin verimli bir sene geçirmeleri için çalışacaklarını belirttiler. Kendisinin disiplini seven bir öğretmen olduğunu söyleyerek, öğrencilerin sınıfta öğretmenin  istediği düzende oturacağı, yer değişikliği için kendisine gelinmemesini söyledi.

                3. sınıf ( 8 – 9  yaş ) öğrencilerinin özellikleri hakkında bilgi verilerek, ilerideki günlerde ortaya  çıkacak şikayetlenmelerin, sızlanmaların nedenleri ve bunlara değer verilmemesi hakkında  uyarılarda bulunuldu. Karşımızdakinin çocuk olduğunun unutulmaması gerektiği, büyük adam davranışı beklemenin yanlış olacağı,  çocuğuyla çocuk olan, çocuğunun  seviyesine inen annenin başarılı olacağı açıklandı.

               Gündemin bir diğer maddesi görüşülürken sınıf  öğretmeni  Suat OĞUZ sözlerine devam ederek zümre olarak öğrencilerin alması gereken kırtasiye listelerinin belirlendiğini söyleyip hazırladığı listeleri velilere dağıttı. Bu hafta sonuna kadar öğrenci kırtasiyelerinin alınmasını isteyerek kitapların ise zaten devletimiz tarafından dağıtıldığını söyledi. Sınıfın geçen yıldan kalan bilgisayarı olduğunu, sınıflarda ise projeksiyon  makinesinin bulunduğunu söyleyerek bunların yapılacak çalışmalarda etkin bir şekilde kullanılacağını anlattı. Öğrencilere masa örtüsü yaptırılıp - yaptırılmaması hususu velilerin görüşlerine soruldu. Sınıfların her akşam süpürüldüğünü ancak havaya uçuşan tozların masalar üzerinde kirliliğe neden olduğunu söyleyerek, yaptırılacak masa örtüsünün de maddi bir külfet getireceği ancak beş yıl boyunca da kullanılabileceğini açıkladı. Veliler, karışık bir şekilde yaptırılması yönünde görüş bildirince konu oylamaya sunuldu. Oy birliği ile masa örtülerinin yaptırılmasına, bu konu ile seçilecek sınıf –Gönüllü annesi ilgilenmesine karar verildi. Gönüllü anne olarak oy birliğiyle Nurşen ÜNÜR yardımcısı Yıldız ÇELİK seçildi.

                Gündemin bir diğer maddesinin görüşülmesine geçildi. Konuşmasına devam eden sınıf  öğretmeni  , Suat OĞUZ  öğrencilere evde mutlaka kahvaltı yaptırılması gerektiğini belirterek, kahvaltı yapmadan okula  gönderilmemesini, gerektiğinde öğretmene haber verilmesini söyledi. 3. sınıf zümresi olarak öğrencilerin haftalık beslenme listelerini belirlendiğini söyledi ve hazırlanan haftalık beslenme listesini dağıttı. Velilerin bu beslenme beslenme listesine uymalarını açıklayarak, velilerin çocuklara para vererek kantinden abur cubur yemeye sevk etmemeleri gereğini vurguladı.

. Bu arada söz alan Ersin ÇETİN, bazı velîlerin bunu âdet haline getirdiklerini söyleyerek , diğer çocuklarında bundan etkilendiğini, bu konuya tüm annelerin azamî gayret göstermeleri gerektiğini söyledi. Sınıf öğretmeni  , Suat OĞUZ  haftada aralıklı olarak özel besin  günleri yapılacağı, sınıf olarak pekmez  günü , yumurta  günü , zeytin günü gibi yiyecek  günleri  düzenleneceğini  belirterek  velilerden  bu  konuda  kendisine  yardımcı  olmalarını  rica  etti. Velilerden söz  alan  Nesrin TEKE  , bu  düzenlenen  günler  hakkında  sınıf  öğretmenine  teşekkür ederek , çocuğuna  kendisinin  evde  yediremediği  yiyecekleri  sınıftaki  bu  günler  vasıtasıyla  yedirebildiğini , böyle  bir  sınıf  yiyecek  gününü  ilk  defa  gördüğünü   ve  çocuğunu  bu  yiyeceklerin  önemini  anlayarak  evde  kendisine de  anlattığını  söyledi.

               Konuşmasına devam eden sınıf öğretmeni  ,  Suat OĞUZ beslenme çantalarına metal çatal - bıçak konulmamasını, beslenmelerde peçete ve suluk olmasını, sulukların içinin plastik olmamasını ve kaliteli olmasını, beslenmelere çok fazla yiyecek konulmamasını, beslenmesini yiyip yemediğinin takip edilmesini ve bu konuda  öğretmenin bilgilendirilmesini, beslenmelere turfanda ve kokulu yiyecekler konulmamasını, cam şişelerin konulmamasını, ayrıca beslenmeye hiçbir katkısı olmayan yiyeceklerinde kullanılmamasını istedi. Beslenmenin öğün olmadığını, bu nedenle de fazla yiyecek koymanın gereksiz olduğunu, velilerin çok yiyecek koyduğu için çocukların bitiremediğini, teneffüs bitip derse başlama zamanı geldiğinde bile hâlâ bitmemiş olduğunu, bu yüzden de yarım bırakmak zorunda kaldığını veya israf ettiğini açıkladı. Her hafta sırasıyla bir velinin sınıfa gelerek, beslenme teneffüslerinde beslenme  anneliği yapmasını, çocukların beslenme düzeni ve beslenme alışkanlıkları ile bir velinin ilgilenmesini istedi. Veliler karışık olarak daha önce böyle bir şey duymadıklarını söyleyince,  Suat OĞUZ  un daha önce kendisi tarafından başarılı bir şekilde uygulandığını, her veliye bir kere sıra geleceğini ancak yıl boyunca tüm çocukların bir veli gözetiminde beslenme yapacaklarını, velilerinde sınıfta bir anne olduğunu bildikleri için içlerinin rahat olacağını söyledi. Beslenme anneliği konusu, velilerin oylarına sunuldu oybirliği ile kabul edilmedi.

                Gündemin bir diğer maddesinin görüşülmesine geçildi. Konuşmasına devam eden sınıf öğretmeni   Suat OĞUZ  öğrenmede öğretmen - veli - öğrenci işbirliğinin önemini açıklayarak, öğrencilerin ev  fotokopilerinin abi, abla veya anne tarafından yapılmamasını, zorlansa da öğrencinin kendisinin yapması gerektiğini, öğrencilere dağıtılan çalışma sayfaları ile fotokopilerin mutlaka evde velîler tarafından kontrol edilmesini ve imzalanmasını rica etti. Veliler arasında çatışma, kavga  olmaması gerektiğini, çocuğun şikayetlerinin aslını araştırmadan, öğretmene sormadan dikkate  almamak gerektiğini, şikayet ve huzursuzlukların öğretmene aksettirilerek, bu yöntemle çözüm aranması gerektiğini, velilerin çocuklarını bırakmak için okula  geldiklerinde okul bahçesinde beklememelerini ve okul koridorlarına çıkmamalarını, sıra olmadan sınıflara öğrenci çıkarılmamasını belirtti.

               Mutlaka kendisinin de hataları ve görememezlikleri olabileceğini belirterek, evde  velilerin çocukların yanında öğretmeni eleştirmemelerini istedi. Yıl içerisinde her öğrencinin evine randevu alınarak ziyarete gidileceği, öğrenciyi daha iyi tanımak için bunun gerekli olduğunu söyledi. Velilerden söz alan Esra ÇERMİ , daha önce öğretmenlerin böyle bir ev ziyaretleri yaptığını duymadığını söyleyerek, çocuğunun öğretmeninin evlerine gelmesinin hem kendisini hem de çocuğunu çok mutlu edeceğini söyledi. Diğer velilerde karışık bir şekilde her zaman müsait oluklarını ve bekleyeceklerini söylediler. Sınıf öğretmeni  Suat OĞUZ, ziyarete gelmeden önce her veliye telefon edeceğini belirtip velilerine teşekkür etti.

               Gündemin bir diğer maddesinin görüşülmesine geçildi. Konuşmasına devam eden Suat OĞUZ, okuma – ANLAMA –ANLATIM 4 İŞLEM  çalışmalarının yoğun bir biçimde devam edeceğinden öğrencilerin önemli bir mazereti olmadığı günlerde okula mutlaka devamının sağlanmasını, devamsızlık yaptırılmamasını, bazı velilerin ise gereksiz , sudan sebeplerle öğrencileri okula göndermediklerini belirterek , bununda çocuğun okuldan , arkadaşlarından geri kalmasına sebep olduğunu, kendisinin en çok bu konuya kızdığını söyledi. Velilerin aile gezmelerini hafta sonuna ayarlamalarını, çocukların okula gönderilmesi hususunda, daha dikkatli olmalarını rica etti.

Okuma ve yazmada anlama anlatımda güçlük çeken öğrenciler için;Ses temelli okuma yazma öğretimin ana hatları ile nasıl yapılacağını anlatan sınıf öğretmeni,  daha sonra bitişik eğik yazı yazımı konusunda velilere bilgi verdi. Evde harflerin kuralına uygun yazılmasının takip edilmesini ve problem olduğunda derslerin bitiminde birebir görüşme yapılabileceğini söyledi. Öğrencilerim fotokopileri yaptıktan sonra velilerin incelemesini isteyerek görülen yanlışları anında düzelttirmelerinin önemi üzerinde durdu. Yeni müfredatla öğrencilerin özgüvenini kazanmış, kendini ifade edebilen, sorgulayan, eleştiren ve çözüm üretebilen bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiği, bu nedenle çocuklara evde bu ilkeler doğrultusunda davranılması gerektiğini, evde söz hakkı verilerek, kararlara katılımının sağlanması gerektiğini vurguladı.

            Gündemin bir diğer maddesinin görüşülmesine geçildi. Konuşmasına devam eden , Suat OĞUZ öğrencilere erken yatma alışkanlığının kazandırılması ve uyku düzeninin sağlanması gerektiğini belirterek,

zamanında yatmayan ve uykusunu alamayan öğrencilerin okul başarılarında olumsuzluklar görülebileceğini söyledi. Konuşmasına devam ederek proje ve performans görevleri hakkında bilgiler verdi ve bu görevleri

öğrencilerin yapması gerektiğini açıkladı. Zaten performans görevlerinin sınıf ortamında yapılacağını belirterek proje görevlerinde ise ailenin rehberlik yaparak katkıda bulunması gerektiğini açıkladı.

             Gündemin bir diğer maddesi görüşülürken, konuşmasına devam eden sınıf öğretmeni, çevresel şartların olumsuzluğundan çocuklarımızı korumanın, onlardaki davranış değişikliklerine olumlu bir yönde ivme kazandıracağını söyleyerek, evde de örnek davranış ve sözlerle anne - baba olarak çocuğa her zaman model olmanın olumlu davranışlar kazandıracağını belirtti. Sınıf içinde ayrı  ayrı aile kültürünün olacağını ve çocukların aslında ailelerinin yansımasını sınıfta göstereceği için davranış eğitimine de önem verilmesini istedi.

               Öğrencilere haftada 2 kez ( Çarşamba ve Pazar geceleri olmak üzere ) banyo yaptırılması, her pazar akşamı tırnakların kesilmesi, öğrencilerin giysi, önlük, araç ve gereçlerinin her zaman temiz olması, giysi ve önlüklerin her hafta sonu mutlaka yıkanması, öğrencilerin yanında mutlaka kağıt mendil bulunması, cepteki nem ve ısı sebebiyle devamlı mikropların üremesine uygun bir ortam oluşturduğu için bez mendilin tercih edilmemesi istenmiştir. El yıkama alışkanlığının okulda mutlaka kazandırılacağı ama evde de anne-babaların da örnek olması gerektiği ve bu konuda hassas olmalarını istemiştir. Yine dış fırçalamanın önemine değinilmiş ve anne babaların örnek olmaları istenmiş ve her gece yatmadan mutlaka öğrencinin dişlerini fırçalayıp fırçalamadığının kontrol etmeleri istenmiştir. Sınıf içi temizliğinin kendisinin takip edeceğini ve olumsuz bir durum olduğunda velilerle paylaşacağını söyleyerek, çocuklarının çantalarına mutlaka ıslak mendil koyma ve sabun kullanma, dişlerini fırçalama konusunun takip edileceğini belirtti.

                Öğrenci çantalarının zaten ağır olduğunu belirterek, ilk günlerde çantalarına her kitabın konulmayacağını söyledi. Velilere öğrencilerin çantalarında bulunması gereken araç - gereçler belirtilerek, bunların her gün öğrencinin çantasına konarak okula gönderilmesini istedi. Öğrenci çantalarına bunlardan başka gereksiz eşyalar konarak öğrencilere yük yapılmaması gerektiğini söyledi. Öğrenci  kitap ve defterlerinin şeffaf ciltle kaplanmasını söyleyerek, bunun çocuğun çantasında aradığı kitabı kolaylıkla bulmasını sağlayacağını açıklayarak, öğrenci defterlerinin düzenli ve temiz  olması, bunun nedeninin öğrenciye açıklanması gerektiğini belirtti. Öğrencilerin okul tuvaletlerinden çok  gerekmedikçe su içilmemesini tembihlemelerini isteyerek, çantalarına bir küçük sıvı konulmasını rica etti. Velilerden söz alan Hülya KARATAŞ  , sıvı sabunun sınıfa alınmasını ve öğrencilerin buradan kullanmalarını teklif etti. Öneri diğer veliler tarafından da desteklenince sınıf dolabına büyük boy sıvı sabun alınarak öğrencilerin buradan kullanmaları kabul edildi.

              Konuşmasına devam eden sınıf öğretmeni, öğrenciye ait bir çalışma odası olması gerektiğini söyleyerek,  öğrencilerin başarılarını artırmak için evde de uygun bir çalışma ortamı hazırlanması gerektiğini anlattı. Günlük oturma odalarında, TV karşısında öğrenciden düzenli ve kalıcı ders çalışması beklenmemesi gerektiğini, bunun için velilerin ilgili olmalarını söyledi. Bu konuda da veliler ilgileneceklerini söylediler.

Çocukların eserlerinin ve çalışmalarının evde sergilenmesinin ve övülmesinin, gerektiğinde evin belirli bölümlerine asılmasının, çocukları teşvik edici yönü bulunduğunu söyledi.

             Gündemin bir diğer maddesi görüşülürken, konuşmasına devam eden sınıf öğretmeni, okulun resmî bir kurum olduğunu ve belirli bir düzeni olduğunu söyleyerek, velilerden okul düzenine uymalarını rica etti. Velilerin sık sık ancak belirli zamanlarda okula gelerek çocukları hakkında bilgi alabileceklerini, kendisini 24 saat  telefonla arayabileceklerini belirtti ve bütün velilere telefon numarasını verdi. E - okul bilgi formu ve veli - okul sözleşmesi tüm velilere dağıtılarak bunların en kısa zamanda doldurulup imzalanarak gönderilmesini istedi. Okul veli işbirliğinin eğitime katkısının çok önemli olduğunu bu nedenle gerek veli toplantılarında gerekse derslerin bitiminde bire bir görüşerek öğrencilerin olumlu ve olumsuz durumlarının öğretmenle paylaşılması gerektiğini belirtti. Okuldaki çalışmalara paralel olarak evde de çocuğun eğitimine devam edilmesi gerektiğini ama öğretimin sınıf içinde halledilmesinin unutulmaması gerektiğini, öğretmenliğin öğretmene bırakılması gerektiğini belirtti. Okulda yapılan şeylerin anne - baba tarafından desteklenmediği sürece okul eğitiminde başarıya ulaşmanın olası olmadığını, eğitimin ailede başladığı, kişilik yapısının temel davranışların büyük ölçüde ailede elde edildiğini anlattı. Davet edilmeyi beklemeden okulun kendi okulları olduğu ve okullarına sahip çıkarak kendi geleceklerine sahip çıkacaklarını anlattı. Başarıda okul - öğrenci - aile ortamının vazgeçilmez üçlü sac ayağı olduğunu hatırlatarak, birinin eksikliğinin dengeyi bozacağından işin bilincinde olan sorumluluk sahibi velilere ihtiyacımız olduğunu, bu konuya  gereken önemi vermelerini önerdi. Derslere giriş çıkış saatlerinin listede mevcut olduğu, ziyaretlerin ders zamanında değil de teneffüste yapılması gerektiği üzerinde durdu. Dersi  bölerek çocukların dikkatlerinin dağılmasına neden olmamaları konusunda velileri bilgilendirdi.

            Öğrencilerin zamanında derse gelmelerini, gelemeyecek durumda olanların mazeretlerinin veliler tarafından telefonla bildirilmesi gerektiğini, servisle gelen öğrencilerin servisi kaçırmamaları için velilerin yardımcı olmalarını, ayrıca öğrencilerin okula gelmeden hazırlıklarını yapması için velilerin yardımcı olmaları gerektiğini söyledi. Okula devamın öğrencinin başarısındaki önemini velilere vurgulayarak, özellikle 3.sınıf öğrencilerin derse gelmemeleri durumunda çok şeyi kaçıracağı ve öğretmeni de zor durumda bırakacağını söyledi ve velilerden bu konuda dikkatli olmalarını istedi. Eğitimde başarılı olabilmek için çocuğu tanımanın esas olduğunu, bunun da ancak öğretmen - veli iş birliği ile sağlanacağını belirterek, evde çıkabilecek her hangi bir problemin mutlaka öğretmene iletilmesini istedi. Veli toplantılarının dışında da velilerle bire bir görüşmeler yapılacağı belirtti. İkinci,

sınıfların velilerine çok iş düştüğünü, öğrencilerin okulu sevmeleri için anne ve babanın da desteğine ihtiyaç olduğunu, verilen ödevlendirmelerde yardımcı olunması gerektiğini, sürekli tekrarın kalıcı olduğunu ve öğrenmeyi kolaylaştırdığını anlattı.

            Gündemin bir diğer maddesinin görüşülmesine geçildi. Konuşmasına devam eden, Suat OĞUZ sınıf içi eğitim ve öğretim ihtiyaçlarımızın karşılanabilmesi için sınıf - aile birliğinin oluşturulması gerektiğini ve bu nedenle bir başkan, bir yardımcı ve iki üyenin seçiminin yapılmasını ve gönüllülük esasına uygun hareket edileceğini söyledi ve seçime geçildi. Yapılan aday gösterme ve oylama işlemleri sonucunda aşağıda isimleri belirtilen veliler göreve seçildiler. Buna göre ;

          Nurşen ÜNÜR                 :  Sınıf – Aile  Birliği  Başkanı (Gönüllü Anne)

          Yıldız ÇELİK                    :  Sınıf – Aile  Birliği  Başkan  Yardımcısı

      

              Sosyal etkinlikler için görev almak isteyen gönüllü velilerin olup olmadığı soruldu. Velîler karışık olarak etkinliğin yeri geldiğinde önceden haber verilirse seve seve görev alabileceklerin belirttiler. Yapılacak etkinlik öncesinde velilere duyuru yapılarak gönüllü velilerin belirlenmesi kararlaştırıldı. Öğrencilerimizin Drama ve satranç eğitimi  almasına karar verildi.(Serbest Etkinlikler dersi içerisinde haftada 1saat)

          Toplantının dilek ve temenniler bölümünde velilerden herhangi bir istek gelmeyince başarılı bir eğitim – öğretim yılı olması dilekleriyle toplantıya son verildi. 25.10.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           Suat ERSİL                                                                      Nurşen ÜNÜR

                        Toplantı Yazmanı                                                        Sınıf – Aile  Birliği  Başkanı

 

 

                                                                             29.10 2015

                                                                              Suat OĞUZ

                                                                     3 – C  Sınıfı  Öğretmeni